Spojte se s námi


Hokej

Fanoušci jim tleskají, Poláci se ale s elitní divizí MS loučí. Budou mít připravenou další generaci?

Den před závěrem základních skupin hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě máme první uzavřené kapitoly. A to tak, že na nějaký čas definitivně. Polská a britská reprezentace sehrály v pondělí na letošním šampionátu poslední zápas. Museli zvítězit, avšak svou hlavní misi nezvládli. 

Publikováno

dne

Den před závěrem základních skupin hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě máme první uzavřené kapitoly. A to tak, že na nějaký čas definitivně. Polská a britská reprezentace sehrály v pondělí na letošním šampionátu poslední zápas. Museli zvítězit, avšak svou hlavní misi nezvládli. 

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

K hokeji patří velká vítězství i trpké porážky. Světový šampionát napsal v pondělí první epizody, po kterých odcházeli hokejisté Velké Británie a Polska se sklopenou hlavou. Nejvyšší možná úroveň této hry znovu ukázala, jak velký rozdíl je mezi elitními týmy a týmy druhé, potažmo třetí kategorie.

Konkurence na spodních příčkách se zvýšila, poté, co byli na dobu neurčitou z akcí IIHF vyloučeni hokejisté Ruska a Běloruska. Týmy, které stabilně patřily do elitní divize, nahradily týmy z divize IA. Rozdíl v kvalitě je bohužel znatelný.

Poláci bojovali, ale neohromili

Velkými nováčky byli na letošním šampionátu hokejisté Polska, kteří se v elitní divizi MS představili po dlouhých 22 letech. Jejich účast mezi smetánkou však rychle končí. Rozhodně se však nedá říct, že by Poláci udělali v Česku ostudu. Šampionát rozehráli znamenitě, když na úvod ukradli bod obhájcům bronzových medailí z Lotyšska.

Vypadalo to, že nebudou hrát v elitní divizi druhé housle, jak se většina hokejových příznivců obávala. Polsko skutečně zanechalo v Ostravě sympatický dojem, byť jediný bod proti Lotyšům zůstal nakonec jediným v celém turnaji.

Co může ale polské hokejisty hřát na srdci, s ani jedním týmem vyloženě nepropadli. Ne že by si teda dělali proti Švédům nebo USA zálusk na bodový zisk, ale výsledky 1:4 nebo 1:5 nevypadají na oko tak hrůzostrašně. Například Kazachstánu nasypali američtí hokejisté deset kousků. Těmto potupným porážkám se Poláci na MS vyhnuli.

POLSKO NA MS 2024

Polsko4:5pLotyšsko
Švédsko5:1Polsko
Polsko2:4Francie
Slovensko4:0Polsko
Polsko1:4USA
Německo4:2Polsko
Kazachstán3:1Polsko

Kazachstán ukázal větší zkušenosti

V klíčových bitvách s papírově slabšími soupeři se však ukázalo, že rozdíl mezi elitní divizí a divizí IA je skutečně znatelný. To se projevilo i v posledním utkání s Kazachstánem, který Poláci prohráli 1:3. Kazachstánci ukázali především bohatší zkušenosti z těchto duelů.

Poláci sice vedli v první třetině 1:0, ale tíha okamžiku jim nakonec zlomila vaz. I přesto, že měli nejstarší a tudíž, dalo by se říct, poměrně zkušený kádr, tohle bylo skutečně zcela něco jiného, co téměř celé dvě generace polských hokejistů nezažilo.

Polská reprezentace tak končí se vztyčenou hlavou a od fanoušků se jim dostává převážně pozitivních ohlasů. Avšak svůj sen dotáhnout to do cíle nedokázala. Příští rok se nejspíš ještě velká část tohoto starého týmu pokusí zabojovat o návrat do elitní divize a třeba připravit půdu pro mladší generaci.

Zdroj: MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.