Spojte se s námi


Sázení

Facundo Bagnis vs. Dominic Thiem: Preview a tipy na sázení

Tenisový podnik v Kitzbühelu patří mezi akce ATP 250. Hráči zde mají poslední možnost zahrát si turnaj této kategorie na antuce. Poté se vše podstatné přenese na americké betony.

Publikováno

dne

Tenisový podnik v Kitzbühelu patří mezi akce ATP 250. Hráči zde mají poslední možnost zahrát si turnaj této kategorie na antuce. Poté se vše podstatné přenese na americké betony.

Los rakouského turnaje svedl proti sobě znova postavil Dominica Thiema (29 let, ATP 112.) a Facundo Bagnise ( 33 let, ATP 133.). Hráči se potkali minulý týden v chorvatském Umagu a Rakušan vyhrál vzájemný zápas ve dvou setech.

Thiem je bývalou světovou trojkou a jeho velkou motivací je dostat se zpět na prestižnější místa v žebříčku ATP. Argentinec byl doposud nejvýše v šesté světové desítce.

Letošní antuková forma

Oba hráči mají na antukových turnajích obdobné výsledky. Thiemova bilance je vyrovnaná, vyhrál i prohrál 14. utkání. Nutno ovšem dodat, že některé z porážek zaznamenal proti velmi těžkým soupeřům.

Mezi jeho letošní přemožitele na nejpomalejším povrchu patří například Tsitsipas, Rune nebo Fritz. Některé ze zmíněných utkání se zařadily mezi nejkvalitnější duely na daných tenisových akcích.

Například proti řeckému tenistovi musel rozhodovat až tiebreak třetího setu. Ještě delší bylo utkání Tsitsipas – Thiem na letošním Wimbledonu, kde se Řek radoval z postupu po setech 3-6, 7-6, 6-2, 6-7, 7-6

Bagnis má svou antukovou bilanci v roce 2023 mírně pozitivní (18:17). Nesehrál ale tolik zápasů proti kvalitním soupeřům. Opakovaně hrál proti slabším hráčům v kvalifikacích.

Závěrem …

Thiem má zatím poměrně daleko ke svým nejlepším výkonům z minulosti a je otázkou, zda se k nim někdy přiblíží. Nicméně, bude favoritem tohoto zápasu prvního kola. Bagnise dokázal porazit před týdnem a rozhodně má velkou šanci, že výsledek zopakuje na domácím turnaji i tentokrát.

Zdroj: ATP

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.