Reklama

Extraligoví Rytíři reagují na mizerný start! Do zbroje povolávají dva nové útočníky

Rytíři Kladno reagují na nepovedený start sezony. V aktuálním ročníku Tipsport Extraligy si zatím během prvních tří utkání nepřipsali do tabulky ani jeden bod. Pokud chtějí smazat nepovedený začátek, musí na osekaném přestupovém trhu vyvinout aktivitu. Proto ve čtvrtek v poledne oznámilo vedení klubu dvě nové posily.

V obou případech se jedná o staronové útočníky, kteří už v minulosti dres Kladna oblékli. V prvním případě se jedná o Jakuba Strnada, který strávil v tradičním českém klubu už mnoho let. Strnad se vrací do Kladna po roce stráveném v Mladé Boleslavi.

„Jsem rád, že si znovu zahraji Extraligu a navíc za rodné Kladno. Musíme ale začít sbírat body, abychom se odlepili ode dna a tu sezonu trochu víc nastartovali,” řekl devětadvacetiletý útočník krátce po příchodu mezi Rytíře.

„Viděl jsem zápas Kladna s Vítkovicemi, kdy to bylo hratelné, ale další dvě utkání jsem nestihl,” dodal kladenský rodák, který již s týmem absolvoval čtvrteční trénink.

Druhý útočník, který se zapisuje na soupisku Kladna, je brněnský rodák David Dvořáček. Ten však na rozdíl od Strnada přichází zatím pouze na měsíční hostování z pražské Sparty. V kladenském týmu působil už v sezoně 2015/16, kdy zaznamenal v 49 zápasech 6 branek a 11 asistencí.

Návrat na Kladno byl hodně nečekaný a rychlý. Jsem ale rád, že přicházím do známého prostředí, kde znám i pár kluků,” řekl rovněž devětadvacetiletý útočník.

Tenkrát jsem tu hrál třeba s Tomášem Pitulem a Martinem Keharem, krátce i s Ráčou (Marek Račuk), ale s tím jsem pak hrál i dva roky v Prostějově. Teď jsem uvolněný na měsíc a uvidíme. Rád bych tu hrál svůj hokej a do hry bych chtěl vnést energii a své bruslení,” doplnil.

Taky Dvořáček se stejně jako Strnad objevil už na čtvrtečním tréninku. Kladno potřebuje oživit především útočnou hru. Během tří zápasů v novém ročníku nastřílelo pouhých šest branek. Kladenští prožívají podobně špatný vstup do sezony, jako tomu bylo před dvěma lety, kdy naposledy Extraligu Rytíři hráli. Tenkrát padli hned ze startu čtyřikrát za sebou.

I tahle zkušenost byla nepochybně k inspiraci, aby vedení klubu reagovalo. „Po třech zápasech máme nula bodů, což je pro nás obrovské zklamání, ale musíme to hodit za hlavu, sezona bude dlouhá. Je třeba jít zápas od zápasu a uvidíme, co nám to přinese,” reagoval Jiří Burger, jeden z kladenských koučů

Reagovali jsme tím na dosavadní výsledky v extralize, ale i na marodku v našem týmu. Kuba Strnad byl volný, je to Kladeňák, kterého známe a měli jsme o něj zájem. Davida znám také z působení na Kladně. Přednost obou hráčů je zejména skvělé bruslení, což nám v těch třech prvních zápasech chybělo. Mají tedy přinést lepší pohyb v naší hře a já doufám, že i produktivitu,” řekl po příchodu obou útočníků trenér a sportovní manažer David Čermák.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Rytíři Kladno

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené