Extraliga

Extraligové kluby se v přípravě nepředvedly. Prohrály Budějovice, Olomouc či Kladno

Přípravná utkání na novou, kvapem se blížící sezonu pokračují. Extraligovým celkům se však v těch úterních úplně nedařilo. Všechny, co hrály se soupeřem s jiné soutěže, totiž prohrály. Týká se to Český Budějovic, Olomouce i Kladna. Ve vzájemných bojích pak těsně zvítězili Litvínov a Pardubice.

Gulaš, Pech, Novotný či Valský, ti všichni chyběli českobudějovickému Motoru v souboji s jedním z hlavních favoritů Chance ligy Jihlavou. A jejich absence se na výkonu mužstva výrazným způsobem odrazila.

Jihočeši sice vstoupili do utkání lépe trefou Doležala se po deseti a půl minutách dostali do vedení, o pět minut později o něj však přišli a ve třetí třetině přisoudil vítězství Dukle Miškář. Pečeť ještě přidal do prázdné branky Šik.

Pro Modrého družinu tím skončila náročná série tří zápasů ve třech dnech, z nichž si odnáší jedinou výhru. První duel s Lincem ovládla 4:1, pak podlehla Plzni 4:1 a v úterý prohrála s Jihlavou 1:3.

Příliš se nezadařilo ani Kladnu, na jehož stadion zavítala pražská Slavia. V první třetině diváci trefu neviděli, pak ale začala padat jedna branka za druhou. Na straně extraligového celku se přes nevýrazný výkon ukázal alespoň Matěj Beran.

Osmadvacetiletý útočník sám zařídil dvě trefy Rytířů ve druhé části a v té poslední se pak ještě asistencí podílel na přesilovkové brance Slováčka. Kladnu ovšem jeho příspěvek nestačil a s „prvoligovým” mužstvem prohrál 3:4.

A do třetice prohra Olomouce. V tomhle případě však nešlo o mužstvo z nižší tuzemské soutěže, nýbrž slovenské extraligy. Kohouti se představili na ledě Trenčína.

Příliš gólových akcí k vidění nebylo. Za Moravany se krátce po půli základní hrací doby prosadil pouze Jan Knotek, v páté minutě třetí dvacetiminutovky pak vyrovnal Starosta a to bylo za šedesát minut vše. V následném prodloužení pak domácím vítězství 2:1 přiřknul zásah Hudce.

„Myslím si, že jsme si vytvořili poměrně hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Pak jsme byli ve třetí třetině potrestáni, gól jsme dostali z protiútoku, kdy jsme situaci nedobruslili. Následně jsme Trenčínu nějaké šance dovolili a zároveň jsme nesehráli vůbec dobře prodloužení. Nebylo to ono,“ nebyl v ohlase po utkání pro klubový web spokojen kouč Jan Tomajko.

Přeci jen o něco zajímavější hokej byl k vidění v Litvínově, kde došlo na duel s Mladou Boleslaví. Domácí otevřeli skóre zásluhou Zileho, na jehož trefu navázal hned zkraje druhé třetiny Patrik Zdráhal. Pak se ale hned dvakrát prosadil finský obránce Lintuniemi a bylo srovnáno.

Žlutočerní však udeřili zase v první minutě třetiny, Šimon Stránský jim vrátil vedení. To vydrželo necelé čtyři minuty, než se prosadil Tomáš Fořt. Zápas šel za stavu 3:3 do prodloužení, jež ale branku nepřineslo a v následných nájezdech rozhodla až 7. série. Výhru Litvínovu trefil Michal Gut.

Na závěr se podíváme do Pardubic, kde stejně jako před týdnem padla jedna jediná branka. Nebozí fanoušci Dynama se možná ptají, čím si tak „ofenzivní” hokej zasloužili, tentokrát je však mohl alespoň hřát fakt, že zvítězili domácí. V čase 6:32 obstaral onen jediný zásah v zápase Ondřej Vála.

Pardubický kouč Radim Rulík v následném hodnocení chválil skvělý výkon brankáře i obrany, ofenzivu už však zkritizoval. „V útoku se potřebujeme zlepšit, nepřebruslíme soupeře, nedostáváme se do šancí, nevytváříme si je a neudržíme se tolik na puku. Útočníci měli hodně ztrát buď na mantinelu ve vlastním pásmu nebo ve středním,” nelíbilo se mu.

Zdroj: Hokej.cz, Livesport

Extraliga

Kometa Brno vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Šestadvacáté kolo Tipsport extraligy si pro nás připravilo souboj mezi Kometou Brno a Spartou Praha. Utkání těchto rivalů vždy nabízí velmi zajímavé momenty plné hezkých branek a tvrdých zákroků. Brno nezažívá nejlepší formu, zatímco Sparta přijíždí ve skvělé náladě.

Brněnská Kometa se ještě nedávno nacházela v nejlepší čtyřce extraligy, ale forma z posledních zápasů jí postupně zajistila propad tabulkou. Po 24 zápasech nasbírali brněnští hokejisté 38 bodů a patří jim šesté místo.

Z posledních 5 zápasů získali pouze 3 body, když zvítězili nad Olomoucí 1:0 po nájezdech a získali bod za prohru 3:4 po nájezdech s Pardubicemi. Zápasy s Libercem, Mladou Boleslaví a Vítkovicemi prohráli a zaznamenali v nich skóre 2:12.

Nejlepším hráčem Komety je útočník Petr Holík, kterému se podařilo nasbírat 24 kanadských bodů. V letošní sezóně vstřelil zatím pouze 4 góly, ale zaznamenal hned 20 asistencí. Jde o nejlepšího nahrávače v extralize.

Sparta Praha přijíždí do Brna v naprosto fantastické formě, když se jim podařilo zvednout zespodu tabulky a probojovat se až na osmé místo. Zaznamenali 36 bodů a v případě výhry mohou Kometu předběhnout v extraligové tabulce.

Nejlepší sparťanským hráčem je Roman Horák, který letos nasbíral 19 kanadských bodů za 8 branek a 11 asistencí.

Tito rivalové se v letošní sezóně už jednou utkali. Kometa dokázala v Praze zvítězit 3:2, i když domácí měli většinu zápasu navrch. Sparta Kometu přestřílela 38:19, ale Dominik Furch dokázal sparťanskou ofenzivu zastavit.

Zápas nemá jasného favorita, i když jeden z týmů jde do zápasu ve skvělé formě. Tyto zápasy totiž předchozí utkání nerozhodují, stát se může cokoliv. My očekáváme podívanou bohatou na góly.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Extraliga

Velký extraligový souhrn: Jak si týmy zatím vedou po polovině základní části?

V další epizodě našeho hokejového podcastu jsme si posvítili detailněji na českou nejvyšší soutěž. Označení s nálepkou „začátek sezony“ můžeme dát definitivně stranou. Jak si zatím vedou jednotlivé týmy Tipsport Extraligy? Kdo je před polovinou základní části na koni a kdo naopak strádá? A jak se na konkrétních týmech podepsala reprezentační přestávka?

Po první reprezentační přestávce, vyplněné tradičním finským turnajem Karjaly, nabrala Tipsport Extraliga opět zběsilé tempo.

A jelikož televizním obrazovkám vládne v těchto dnech fotbal a minulý týden jsme hokejové povídání vynechali, bylo téma našeho dalšího video podcastu zcela jasné.

Navíc se blížíme do poloviny základní části. Už teď tak nějak můžeme pozorovat v tabulce jisté rysy, které nám o průběhu aktuální sezony dost napoví.

Na prvních dvou místech se utrhlo Dynamo a Vítkovice. Pardubice vládnou extralize podle očekávání, se současným kádrem by cokoliv jiného bylo spíš zklamání. Dokáží však svou formu přenést až do jarních vyřazovacích bojů? A co případná krize?

Loni Dynamo právě koncem základní části ztratilo dech, což se nakonec odrazilo i na formě v play-off. Letošní ročník však vypadá z jejich strany zatím doslova suverénně, jen dvakrát z čtyřiadvaceti případů odešli z utkání bez zisku jediného bodu.

Na záda jim dýchají Vítkovice, které jsou suverénní především na domácí půdě. Tam ztratili zatím pouze dva body, shodou okolností právě s extraligovým lídrem.

Vítkovicím jsme před sezonou dali nálepku černého koně soutěže. Přestože jsme nečekali, že se budou vyloženě prát o čelo tabulky, rozhodně s nimi musíme počítat i pro jarní boje o Masarykův pohár.

Po menší bodové propasti, kde překvapivě vyčnívá na třetím místě ještě Olomouc, se nachází nabitá tabulka, která se během jednoho či dvou kol může docela výrazně proměnit.

Stejně těsno je i na samotném dně, kde se s reálnou hrozbou baráže krčí hned tři týmy – Kladno, České Budějovice a Litvínov.

Koho ale skutečně považujeme v tuto chvíli za kandidáta na barážovou účast? Na tuhle a mnoho dalších otázek z extraligového kolotoče jsme se zaměřili právě v nedávné epizodě hokejového Ruik Talku.

Extraliga

Přestupy a podpisy v TELH: Vítkovice a Plzeň podepisují opory. Boleslav s Energií mění

Základní část Tipsport Extraligy se už co nevidět přehoupne do druhé poloviny základní části. Na možné posílení mají týmy ještě téměř dva měsíce, některé však ladí kádr už teď. Manažeři jiných klubů už zase chtějí mít pro změnu klid i do budoucna.

Základní část Tipsport Extraligy se už co nevidět přehoupne do druhé poloviny základní části. Na možné posílení mají týmy ještě téměř dva měsíce, některé však ladí kádr už teď. Manažeři jiných klubů už zase chtějí mít pro změnu klid i do budoucna, takže si pojišťují své opory novými smlouvami.

Nejnovější výměnu hlásí týmy Karlových Varů a Mladé Boleslavi. Bruslařský klub se rozhodl předčasně stáhnout z hostování v Karlových Varech Davida Bernada, jenž měl v nejzápadnější extraligové destinaci v republice působit podle původních plánů do konce sezony.

Dohoda o předčasném ukončení však sebou nese také svou protihodnotu. Opačným směrem odchází Matěj Stříteský, jenž bude na západě Čech působit do konce sezony na hostování.

Mladá Boleslav se také rozloučila s dalším obráncem Tomášem Hanouskem, který míří do farmářského celku pardubického Dynama.

POJISTKA PRO VÍTKOVICE I PLZEŇ

Vítkovice letos zažívají skvělý ročník, což vedení klubu vede k zachování fungujícího ekosystému. I proto se ostravský celek rozhodl pojistit si služby mladého třiadvacetiletého útočníka Petra Chlána. Ten přišel do Vítkovic loni v létě z Prostějova.

Jedná se o progresivního mladého hráče, který je u nás druhým rokem. Svůj potenciál již ukázal a daří se mu také v produktivitě.

Věříme, že bude pokračovat v tvrdé práci a dál na sobě makat,“ vyjádřil se pro klubový web sportovní ředitel Roman Šimíček. Vítkovice se s rodákem z Ústí nad Labem dohodly na víceleté smlouvě.

Živě bylo taky v kancelářích manegementu plzeňských Indiánů. Škodovka se rozhodla pojistit si služby svého kapitána. Jan Schleiss bude v Plzni působit minimálně do konce ročníku 2024/2025. Schleiss měl podle svých slov i jiné nabídky, ale rozhodl se zůstat tam, kde s hokejem začínal.

Honza je obrovským přínosem pro tým jak na ledě, tak v kabině. Je důležitým článkem mančaftu, a proto to bylo pro nás velice důležité, abychom se dohodli na podmínkách a Honza u nás pokračoval, i přes další nabídky, které měl,“ uvádí k podpisu smlouvy pro klubový web sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

Podpis nové smlouvy zanechal na plzeňském útočníkovi pozitivní stopu. Hned ten den totiž Indiáni porazili Litvínov, právě také zásluhou skórujícího Schleisse.

Plzeň se veze na vítězné vlně. Další tříbodovou výhru přidala ve čtvrteční předehrávce na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězila 1:0. Aktuálně neprohráli Indiáni už čtyřikrát po sobě.