Spojte se s námi


Extraliga

Extraliga už zná náhradní termíny odložených zápasů Ocelářů

Náhradní termíny zápasů HC Oceláři Třinec

Publikováno

dne

Slezský extraligový klub HC Oceláři Třinec postihla ve čtvrtek koronavirová karanténa. Vedení hokejového Třince tak muselo velmi rychle na tuto nepříjemnost reagovat. Podle platného řádu Tipsport Extraligy museli Oceláři do 48 hodin nahlásit náhradní termíny. V opačném případě by o nich muselo rozhodnout vedení ligy.

Čas je nemilosrdný, kalendář nabitý. Přesto musejí Oceláři sehrát odložené zápasy do 30 dnů od původního termínu. V tuto chvíli se jedná o tři utkání na soupeřových stadionech Liberce, Karlových Varů a Komety.

V rámci 39. Kola se s Bílými Tygry utká Třinec v náhradním termínu 20. února (15:00), ovšem nikoliv v Liberci, ale v domácí Werk Aréně. Poté dojde k výměně pořadatelství. V Liberci se bude hrát 54. kolo 2. března od 18:00.

Odložený zápas 40. kola, který se měl hrát tuto neděli v Karlových Varech, se sehraje 8. února od 17:30. Na ledě brněnské Komety pak změří Oceláři síly nově 16. února od 18:00.

NÁHRADNÍ TERMÍNY ZÁPASŮ OCELÁŘŮ
8. února – 17:30Energie KV – Oceláři Třinec
16. února – 18:00Kometa Brno – Oceláři Třinec
20. února – 15:00Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec

Už ve čtvrtek po oznámení karantény panovaly obavy taky o další domácí duel: „Je pravděpodobné, že se kvůli karanténě neodehraje v daný termín ani domácí utkání se Zlínem. Vše záleží na výsledcích kontrolních testů, které proběhnou dle podmínek stanovených hygieniky,” uvedla tisková mluvčí klubu Dita Ondrejková.

V kalendáři na klubovém webu, který už prošel úpravou, je utkání se Zlínem zatím stále naplánováno v původním termínu 14. ledna od 17:00 na ledě třinecké Werk Arény.

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Reklama

Extraliga

Růžička má rekord, Zlín problémy. Kdo ještě dřepí v karanténě?

Tipsport Extraliga má za sebou týden plný karantén, přesunů a organizačních starostí. Přesto se alespoň něco hrálo, takže bylo na co koukat. V nedělním osekaném kole oslnil například rekord Martina Růžičky nebo vítěztví Rytířů na Spartě.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga má za sebou týden plný karantén, přesunů a organizačních starostí. Přesto se alespoň něco hrálo, takže bylo na co koukat. V nedělním osekaném kole oslnil například rekord Martina Růžičky nebo vítězství Rytířů na Spartě. Na konci dnešního vydání se taky dozvíte, které týmy už mají po karanténě a které se ještě mohou této neplánované pauzy dostat.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Růžička nejproduktivnějším Ocelářem

Třinecký kanonýr Martin Růžička měl před začátkem letošní sezony hodně milníků před sebou. Žádný z nich ale nejspíš nebude v historických tabulkách klubu zapsaný tak výrazným písmem.

Při nedělní kanonádě Ocelářů 7:2 proti Mladé Boleslavi zaznamenal Růžička tři body, za gól a dvě asistence. Celkově završil v třineckém dresu metu 568 bodů (260+308).

Růžička se stal historicky nejproduktivnějším hráčem klubové historie, když sesadil z trůnu dlouholetého lídra Richarda Krále. Potřeboval na to celkem 528 utkání.  

Tohle není jen má práce, svůj podíl na tom má manželka, rodina, mí spoluhráči, vedení třineckého klubu, fanoušci… Ti všichni tady v klubu, které jsem za těch deset let potkal, mi dali důvěru a pomáhali mi. Těmhle všem lidem já teď děkuju a… Asi si dám dneska panáka,” řekl po utkání pro oficiální web nový rekordman.

Rytíři prchají Beranům

Situace na spodu tabulky, která rozhodne po 60. kole o přímém sestupujícím, začíná ztrácet na dramatičnosti. Rytíři totiž od nového roku zapomněli na trable z konce roku 2021 a bodovali už v pátém utkání v řadě.

Podruhé se jim letos podařilo vyloupit pražskou O2 Arénu. Tentokrát získali všechny tři body za vítězství 3:2. Teprve podruhé v sezoně vyhrálo Kladno dvě utkání v řadě.

To zlínští Berani nestačili na rozjeté Dynamo a prohráli 4:1. V tuto chvíli ztrácí Ševci na svou jedinou šanci na záchranu v baráži už 14 bodů. 

Šidlík Zlínu nepomáhá

Jenomže ztrátou na Kladno Zlínu všechny problémy zdaleka nekončí. Osmadvacetiletý obránce Petr Šidlík měl po výměně z Mladé Boleslavi oblékat dres Beranů. Jenomže to se zatím nestalo.

Dokonce se i spekuluje, že k tomu vůbec nedojde, protože pro Šidlíka se zřejmě nejedná o natolik atraktivní angažmá, aby se pokusil vytáhnout Ševce z bryndy.

Údajně je to tak, že takovou výměnu nečekal. Rozmýšlí se, jestli tuhle sezonu vůbec ještě bude hrát hokej. Nevím, jestli je to jenom o Zlínu. Ale asi kdyby šel do Sparty, bylo by to možná něco jiného,” řekl iSportu asistent Zlína Luboš Rob.

Kdo je v karanténě? 

Na konci dnešních Extraligových příklepů se podíváme, kdo už k dnešnímu dni v karanténě není, kdo naopak je, nebo komu se tento strašák úspěšně vyhýbá. 

Informace jsou čerpány z oficiálních profilů jednotlivých klubů. Karanténa trvá při variantě omikron pět dní, tudíž většina zasažených klubů je už ve hře. Těm ostatním by měla skončit během jednoho, až dvou dní.

Po karanténě:
Oceláři Třinec
Motor České Budějovice
Sparta Praha
Mladá Boleslav
Verva Litvínov
Berani Zlín
Dynamo Pardubice
Vítkovice Ridera

V karanténě:
Kometa Brno

Bez karantény:
Energie Karlovy Vary
Bílí Tygři Liberec
Olomouc
Mountfield HK
Rytíři Kladno
Škoda Plzeň

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Neúnavný Růžička sesadil Krále z trůnu! Asi si dám dneska panáka, reagoval kanonýr

Už před začátkem letošní sezony bylo jasné, že pokud zůstane Martin Růžička zdráv a nějak výrazně neubere ze svého tempa, s největší pravděpodobností se v průběhu ročníku stane nejproduktivnějším Ocelářem v klubové historii. Povedlo se. Růžička 568 bodem v třineckém dresu sesadil z trůnu Richarda Krále.

Publikováno

dne

Už před začátkem letošní sezony bylo jasné, že pokud zůstane Martin Růžička zdráv a nějak výrazně neubere ze svého tempa, s největší pravděpodobností se v průběhu ročníku stane nejproduktivnějším Ocelářem v klubové historii. Povedlo se. Růžička 568 bodem v třineckém dresu sesadil z trůnu Richarda Krále.

V šestatřiceti letech patří mezi největší legendy třineckého hokeje. Co se produktivity týče, tak tou úplně největší za celou historii, která sahá už do roku 1929. Dlouho držel tento prapor nad hlavou legendární Richard Král, který byl kdysi miláčkem místního publika.

Nyní došlo na trůně k velké výměně. Martin Růžička v dresu s drakem na prsou nastřílel 260 gólů a přidal 308 nahrávek. Celkem má tak na kontě úctyhodných 568 bodů u jediného zaměstnavatele. V tuto chvíli ještě stejně jako Král, ale už teď Růžička vsítil o 51 branek víc, než jeho předchůdce.

On sám po utkání s Mladou Boleslaví, ve kterém zaznamenal gól a dvě asistence, neskrýval nadšení: „Je to velká věc a popravdě nevím, co k tomu mám teď říct. Je toho na mě teď docela dost, vstřebávám to,” hledal Růžička slova pro klubový web.

Znamená to pro mě fakt hodně, je ale spousta lidí, kteří za tím stojí. Tohle není jen má práce, svůj podíl na tom má manželka, rodina, mí spoluhráči, vedení třineckého klubu, fanoušci… Ti všichni tady v klubu, které jsem za těch deset let potkal, mi dali důvěru a pomáhali mi,” řekl třinecký kanonýr k velkému milníku.

A s úsměvem dodal: „Asi si dám dneska panáka!” Sám přiznal, že čekání na tento rekord bylo lehce svazující. Mnoho lidí mu to během aktuální sezony několikrát připomínalo. Proto teď Růžička věří, že může jít jeho výkonnost ještě víc nahoru. Vůbec nikdo už nad ním v historických tabulkách Ocelářů není a zřejmě dlouho nebude.

V Třinci se stal za deset sezon svého působení, nesmrtelný. Nejen že bude pravděpodobně svůj bodový náskok ještě navyšovat, ale na záda mu jen tak rychle dýchat nikdo nebude. 

Nejblíže, kdo má k Růžičkovi z aktuální soupisky Ocelářů je Erik Hrňa, který má na kontě 273 bodů (122+151). Martina Růžičku se tak zřejmě nikomu nepodaří překonat mnoho následujících let.

Do Třince navíc nepřišel Růžička ještě jako kanonýr. Když přestupoval ze Znojma, měl spíše pověst bránícího křídelníka. Až mezi draky střelecky procitnul. Vrcholem byla sezona 2012/2013, kdy stanovil dosud platný extraligový rekord ve vstřelených gólech i kanadských bodech v jednom ročníku. Nasbíral 83 bodů za 40 branek a 43 asistencí.

Své střelecké kvality už však ukazoval dříve. V play-off 2011 dopomohl Ocelářům k historicky prvnímu titulu, když vstřelil 17 branek a nasbíral celkem 33 bodů. Oba tyto výkony jsou dodnes historickými maximy v české nejvyšší soutěži.

Kromě řady osobních rekordů se mu daří i týmově. Hned čtyřikrát zvedal nad hlavu mistrovský pohár. S Oceláři to bylo v letech 2011, 2019 a 2021, jednou pak ještě v dresu Sparty v roce 2006.

Na ledě navíc vůbec nevypadá, že by viditelně stárnul. Když se chvíli trápí, o pár zápasů později je už zase v ráži. Je mimořádně přísný a náročný. A to jak na sebe, tak na spoluhráče. I když ho občas na delší dobu vyřadí zranění, vždycky se dokáže dostat zpátky do tempa. Příběh Martina Růžičky za hokejovými mantinely nejspíš ještě nějaké kapitoly napíše.

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Téma týdne: Hokejové dostihy na přestupovém trhu – kdo z Extraligy nejvíce posiluje?

Je to zcela pochopitelné. Situace v tabulce začíná houstnout, a především týmy ve spodních patrech tabulky potřebují body. Bude to ještě velká přetahovaná mezi Kladnem a Zlínem, ale i v horních patrech tabulky se ještě bojuje o nejlepší čtyřku, která bude mít jisté čtvrtfinále play-off.

Publikováno

dne

Je to zcela pochopitelné. Situace v tabulce začíná houstnout, a především týmy ve spodních patrech tabulky potřebují body. Bude to ještě velká přetahovaná mezi Kladnem a Zlínem, ale i v horních patrech tabulky se ještě bojuje o nejlepší čtyřku, která bude mít jisté čtvrtfinále play-off.

Jak vypadá situace v tabulce na obou zmíněných patrech?

V boji o záchranu a baráž je to aktuálně lepší pro Kladno. Kladno mělo před dnešním kolem jedenácti bodový náskok na poslední Zlín. Berani se už nadechovali k umazání ztráty, ale nakonec jim Kladno dokázalo opět odskočit.

V horních patrech se zase bojuje o přímou účast ve čtvrtfinále play-off. Před dnešním kolem držela 4. příčku Plzeň, ale pouhé dva body před Vítkovicemi. Liberec ztrácí na Plzeň tři body a sedmé České Budějovice šest bodů.

V boji o předkolo play-off drží postupové příčky Litvínov a Olomouc, ale jen tři body před třináctými Karlovými Vary. A Karlovy Vary zase drží dvanácti bodový náskok na Kladno. Bude to ještě velká jízda.

Nejvíce se posiluje ve Zlíně a na Kladně

Největší boj na přestupovém trhu se strhl mezi Kladnem a Zlínem. Oba kluby ale neloví jen v českých vodách, ale snaží se sahat do zahraničí, kde je poměrně velký potenciál.

A často do KHL. Kladno aktuálně přivedlo jako brankářskou dvojku Jaroslava Januse. Na střídavé straty hrají za Kladno Martina a Ondřej Procházkovi z Litoměřic a Jakub Babka z Prostějova. V polovině ledna posílil Rytíře také Filip Kuťák.

Příchody Kladno:

 • Jaroslav Janus (SaiPa, FIN)
 • Filip Kuťák (HC Baník Sokolov)    
 • Jakub Babka (LHK Jestřábi Prostějov) – střídavý start
 • Martin Procházka (HC Stadion Litoměřice) – střídavý start
 • Ondřej Procházka (HC Stadion Litoměřice) – střídavý start

Při pohledu na posilování Kladna, je potřeba dát do protiváhy i zkvalitnění kádru Zlína. Zlín udělal v posledním období poměrně velký trejd s Mladou Boleslaví. Do Zlína se tak stěhovali Valentin Claireaux a Petr Šidlík.

Berani ale sáhli i do KHL, odkud přišel ruský útočník Pavel Makarenko z Vladivostoku. Na střídavé starty mohou Berani využít i havířovského Jakuba Doktora, který to může využít jako velkou příležitost na prodloužení sezony.

Příchody Berani Zlín:

 • Valentin Claireaux (BK Mladá Boleslav)
 • Petr Šidlík (BK Mladá Boleslav)   
 • Pavel Makarenko (Admiral Vladivostok, KHL)
 •  Jakub Doktor (AZ Heimstaden Havířov) – střídavý start

Motor České Budějovice si svůj kádr rozšířil formou hostování. Na jih Čech zamířil Josef Koláček. Tento mladý útočník zažívá skvělou sezonu ve Stadionu Litoměřice a vysloužil si tak pozvánku do konce sezony do Extraligy.

Příchody České Budějovice:

 • Josef Koláček (HC Stadion Litoměřice) – hostování

Zajímavý příchod si zapsal i Hradec Králové. Do Mountfieldu si to zamířil hráč se zkušenostmi z NHL Nikita Ščerbak. Ten hrál v této sezoně za Slovan Bratislava, nyní přestoupil do české nejvyšší soutěže.

Příchody Hradec Králové:

 • Nikita Ščerbak (Banská Bystrica)

Extraliga jistě nabídne ještě řadu zajímavých přestupů a posil ze zahraničí. Můžete jen s napětím sledovat, kterému týmu se podaří posílit natolik, aby pro něj skončila sezoně úspěchem.

Zdroj: Hokej.cz, Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené