Spojte se s námi

Extraliga

Extraliga s nadhledem: Jak se rýsují týmy do další sezony? Komu vyjdou letní šachy?

Nejhorší časy pro hokejového fanouška jsou tady, včetně toho extraligového. Od konce sezony už uběhla dostatečně dlouhá doba, aby mu hokej už opravdu chyběl. Zároveň ale zbývají do začátku nové sezony ještě zhruba dva měsíce.

Publikováno

dne

Nejhorší časy pro hokejového fanouška jsou tady, včetně toho extraligového. Od konce sezony už uběhla dostatečně dlouhá doba, aby mu hokej už opravdu chyběl. Zároveň ale zbývají do začátku nové sezony ještě zhruba dva měsíce. Aktuálně si tak můžeme maximálně shrnout vyhlídky týmů na další sezonu, podle toho, jak kvalitně či nekvalitně svou soupisku doplnily.

Rytíři Kladno

Je dost možné, že chorál o tom, že Kladno patří na dno, budou moct fanoušci zbylých třinácti extraligových týmů zpívat i další rok. Rytíři nijak zásadně neoslabili, kostru týmu udrželi pohromadě. Jenomže posily, upřímně, nic moc. Takže se budou muset spolehnout na týmový duch. Opět z toho bude nejspíš tuhý boj o třinácté místo.

Banes Motor České Budějovice

V Budějovicích vědí, že ať se děje cokoliv, musí to být lepší než loni. Pravdou však je, že často označovaný „přestárlý“ kádr zase tak moc neomládl. Gulaš s Pechem budou muset opět táhnout celý tým. Snad se přidá alespoň nadějný Adam Kubík. Co si budeme, vysoce ambiciózní celek to rozhodně nebude. Může spíš překvapit.

HC Škoda Plzeň

Průměrná Plzeň posledních let, by měla nadále zůstat průměrná. Odchody se podařilo adekvátně nahradit, žádnou hvězdnou pěchotu ale v táboře Indiánů nehledejte. Loni proplouvala jejich kánoe jak na rozbouřeném moři – chvíli nahoře, chvíli dole.

Pro Plzeň bude nejspíš zásadní to, v jaké nadmořské výšce se bude nacházet zrovna před play-off. Při systému, kdy postupuje do vyřazovacích bojů „skoro každý“, by z toho nemusela být žádná tragédie.

HC Verva Litvínov

Chemici budou v následujícím ročníku vařit kašičku. Příchod bratrů (hlavně Ondřeje Kašeho) by mohl v litvínovské laboratoři konečně namíchat nějakou tu nebezpečnou látku. Titulové zázraky pod Krušnými horami jsou sice silný výraz, ale snad se budou litvínovští hokejisté konečně bezpečně držet od suterénu tabulky.

BK Mladá Boleslav

Každý rok prosviští mladoboleslavskou soupiskou docela silný uragán. Těžko říct, jak moc se na tom podepsaly zhoršené klimatické podmínky ve světě, ale z kádru Bruslařů to odfouklo hned dvanáct hráčů.

Bolka prochází v poslední době skutečně silným rebuildingem. Od sportovního úseku v kancelářích, až po posledního hráče na hraně sestavy. Co z toho vlastně nakonec bude, to snad nevědí ani oni sami.

HC Energie Karlovy Vary

Konečně se dostáváme k týmu, u kterého můžeme s klidným svědomím říct, že přes léto více získal než ztratil. Zajímavé severské akvizice doplňuje spolehlivý pilíř v brankovišti Dominik Frodl. Energie by mohla konečně vyšlápnout z extraligového podprůměru, alespoň do průměru. A když ne, tak se na motivy Pána prstenů přes léto na sociálních sítích alespoň hezky koukalo.

HC Olomouc

Jak to vlastně na té Hané pořád dělajó? Rok co rok soupiska nic moc, ale pokaždé je z toho víc, než by se čekalo. Ani letos nečekejme v Plechárně žádný soubor hvězd. Pokud tedy nezopakuje svůj velký comeback David Krejčí.

Skladba kádru bude i letos působit velmi nenápadně, na první podle až neškodně. Na techtle mechtle s pohárem si musejí sice olomoučtí dlouhodobě nechat zajít chuť, ale potrápit umí kdejakého favorita.

HC Kometa Brno

Na téma, jak hokejová Kometa od titulové sezony 2018 padá a vyhasíná, proběhlo už vtipů dost. Skutečnost je, že je to holt tvrdá realita. Jde vidět, jak moc by chtěl Libor Zábranský uhasínající plamínek zažehnout. Jenomže konkurence je příliš silná a početná. Také letos bude moct Kometa podle dosavadních odchodů a příchodů spíš překvapit.

Bílí Tygři Liberec

Do tygřího doupěte se slavnostně vrací hladový Filip Pešán, který chce znovu extraligovému hokeji ukázat, co v něm je. Největší ztrátu utrpěla smečka pod Ještědem v bráně po odchodu Petra Kváči. Jinak ale zase Liberec příliš ze svého šarmu neztratil. Předkolo by mělo být naprostou samozřejmostí. Na nejlepší čtyřku ale budou muset vytáhnout Bílí Tygři nějaké ty trumfy navíc.

HC Sparta Praha

Sedmnáct let! Tak dlouho už bude čekat na jaře Sparta na titul. Také letos staví v hlavním městě silný tým, který se bude chtít do souboje o zlatý grál přihlásit. Avšak poslední roky Sparta zjistila, že potřebuje tým po všech stránkách, nejen co se týče zvučných jmen na soupisce. Návrat Filipa Chlapíka bezesporu pomůže. Pavel Gross na střídačce také okysličí krev hrdých Sparťanů. Bude to však stačit?

HC Vítkovice Ridera

Loni se jevily Vítkovice po dlouhý letech půstu překvapivě silně, letos to vypadá ještě o kousek lépe. V základní části bude Ridera bez debat atakovat nejlepší čtyřku. V Ostravě dokázali nahradit brankáře, ale i další odchody. Všechny posty vypadají vyřešené. A pokud se majitel v play-off udrží tentokrát mimo blízkost kabiny rozhodčích, může z toho v celku být i víc než semifinále.

HC Dynamo Pardubice

Dynamo hrálo na přestupovém trhu mrtvého brouka, což byl pravděpodobně ten nejlepší tah. Už tak silnou soupisku doplnil Martin Kaut, jenž se v teple domova pokusí oprášit dobře rozjetou kariéru. Největší divočina byla v Pardubicích na trenérských pozicích. Přítomnost Václava Varadi může přinést vytoužený úspěch, ale také dusno na nejvyšších postech. Pokud si ale všechny horké hlavy sednou, bude se v extralize bojovat jen o druhé místo. 

Mountfiled HK

Hradec Králové je další příklad toho, že základní část není pro konečný výsledek žádným měřítkem. Loni se Mountfield po většinu sezony trápil, až v závěru základní části začal budit respekt. Výsledkem byl zisk stříbrných medailí.

Jenomže nedávný dopingový skandál nejen ničí dojem z uplynulé sezony, ale také výrazně oslabí tým do té další. Mountfieldu dokonce v jejím průběhu hrozí odečet bodů, což by jistě ze všech nejvíc pobavilo jejich regionálního rivala z Pardubic.

HC Oceláři Třinec

Hon na draka už bude pokračovat pátým rokem po sobě. Loni Třinec ukázal, že odsunout ho mimo pozice žhavých favoritů se může krutě vymstít. Oceláři znovu solidně doplnili vzniklé mezery. Obavy z nového kouče už půjdou letos také stranou. Navíc je úplně jedno, jak se třinečtí jeví v základní části. Ta nejkrutější bestie se zjeví až na jaře.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené