Spojte se s námi


Hokej

Extraliga s nadhledem: Bartošák kazí Hradci pošramocenou reputaci. Verva bez paliva

Tipsport Extraliga se přiblížila k polovině základní části. Zatímco na čele vypadá všechno vyřešené, na spodku tabulky se rodí velmi zajímavá zápletka. Na baráž máme hned tři žhavé kandidáty. Stručný souhrn celou extraligovou tabulkou nabízíme v naší pravidelné rubrice.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga se přiblížila k polovině základní části. Zatímco na čele vypadá všechno vyřešené, na spodku tabulky se rodí velmi zajímavá zápletka. Na baráž máme hned tři žhavé kandidáty. Stručný souhrn celou extraligovou tabulkou nabízíme v naší pravidelné rubrice.

I tentokrát je důležité připomenout jednu zásadní věc. Jak už titulek napovídá, tento náš souhrn je brán s nadhledem. Proto ani dnes neberte následující řádky smrtelně vážně.

 14. BK Mladá Boleslav

Bolka to na návrat časů s označením barážový klub myslí nejspíš opravdu vážně. Vstřelit soupeři více než pět branek se zdá pro Bruslaře jako nadlidský úkol. S výjimkou anomálie v 19. kole, kde nasázeli Litvínovu bůra. Ojedinělý světlý moment však vystřídala opět série velkého trápení.

 13. Rytíři Kladno

Také díky výše (v tabulce níže) zmíněné Boleslavi už Kladno nepatří na dno. Teda alespoň prozatím, protože to od někdejší hokejové bašty stále není žádná sláva. Jen jedna výhra z posledních desíti zápasů. Pravděpodobně už Rytíři vyhlížejí návrat svého spasitele Jaromíra Jágra. Ten zámořským novinářům prozradil, že začne vyprodávat české stadiony někdy od ledna.

 12. HC Vítkovice

V Ostravě to letos po hokejové stránce moc lidí nebaví. Dříve to zabalil trenér Miloš Holaň, nedávno to pro změnu zabalil dobrovolně Peter Mueller. A aby toho nebylo málo, vystavili organizovaný bojkot také nejvěrnější fanoušci. Nicméně, v komorní atmosféře to asi hokejisty Vítkovic bavilo více, neboť porazili Vervu na domácím ledě 6:2. Že by konečně našli ve Vítkovicích cestu k úspěchu?

 11. HC Škoda Plzeň

Ani plzeňští fanoušci nechodí letos z hokeje zrovna s úsměvem na tváři. V době, kdy už dělil Plzeň od posledního fleku jen zlomek, zatančili nejspíš v kabině Indiáni nějaký taneček. A náhle jsou z nejhoršího prozatím pryč.

 10. HC Energie Karlovy Vary

Na začátku sezony to byla docela euforie, v polovině základní části už jsou Karlovy Vary zase tam, kde už dlouhá poslední léta. Na více než předkolo si sice Energetici zálusk asi nedělali, trochu více klidu by ale rozhodně přišlo vhod.

 9. HC Olomouc

Hanáci mají formu jako hrom, z posledních šesti zápasů pět vyhráli. Jakoby jim chladnější počasí hrálo do karet. Když je větší zima, musí se více makat. A to je v jejich plechové stodole jediná cesta, jak se v těchto mrazivých dnech pořádně zapotit. Tak nějak mnoho lidí stále nedokáže pochopit, že to s tím podprůměrným hráčským materiálem dokáží v Olomouci držet mimo spodní pozice tabulky.

 8. Bílí Tygři Liberec

Liberecké hokejisty nesmíte zákonitě nikdy chválit. Nedávno byla parta kolem Filipa Pešána opěvována jako největší překvapení extraligy. Jenomže pak přišla nelichotivá série porážek, která vrátila Liberec zpátky do středu tabulky. Naštěstí pro fanoušky pod Ještědem mají Bílí Tygři bodově blíž k té horní polovině. Alespoň prozatím.

 7. Banes Motor České Budějovice

Budějovický Motor zatím šlape hodně potichu, až by se řeklo nenápadně. V poslední době ale převažují výhry nad porážkami, což v tabulce řadí Jihočechy za druhou vlnu největších favoritů. Je to trochu zvláštní, protože když se podíváme do týmového bodování, žádný hráč nemá ani 10 kanadských bodů. Nikdo nevyčnívá, přesto to tak nějak celé funguje.

 6. HC Kometa Brno

Po hrůzostrašném začátku sezony Kometa přece jen budí respekt. Libor Zábranský zrušil konkurz na nového kouče a dal Jaroslavu Modrému plnou důvěru. Nedělat někdy nic se může nakonec projevit jako nejlepší strategie. Alespoň prozatím, protože jak už z minulosti víme, u Komety nikdy nevíte.

 5. Mountfield HK

Po hokejové stránce není Mountfieldu moc co vytknout. O největší rozruch se postaral v posledních dnech Patrik Bartošak, který (ne)čekaně spadnul do dalšího průšvihu. Ani tohle extraligové angažmá tak hodně specifickému gólmanovi nevyšlo.

Naštěstí už našel Hradec náhradu. A ještě větší štěstí je, že nebude extraliga obohacena o Hudy Show z ruské KHL. Po stále nedořešené dopingové aféře je toho ale v Mountfieldu už nějak příliš.  

 4. HC Verva Litvínov

Důvod, proč se Litvínov stále drží v postupové čtyřce, je velmi dobrý začátek sezony. Aktuálně totiž Verva nespaluje ani soupeře, ani své palivo. Nejen, že mají Chemici čtyři porážky v řadě a sedm v posledních devíti zápasech, ale dostali dokonce i naloženo od týmů jako Kladno, Vítkovice nebo Mladá Boleslav. To už je pořádně hořké sousto.

 3. HC Oceláři Třinec

Pohodička, žádný stres. Třinec nehraje žádný zázračný hokej, ale na extraligovou konkurenci to tak nějak bohatě stačí. Oceláři bodovali v šestnácti zápasech po sobě. Jen ty poslední duely byly takové bez šťávy a nasazení, což v posledním případě ztrestalo Dynamo. Nicméně, slovo „panika“ v Třinci jen tak neuslyšíte. 

 2. HC Sparta Praha

Něco je jinak. Už máme za sebou téměř polovinu základní části a Sparta stále nespadla do žádné krize. Poslední léta se touhle dobou v hlavním městě utápěli v depresi, ale letos zatím nic. Totální pohoda. V aktuálním rozpoložení je průběžně druhé místo pro Spartu naprostá samozřejmost.

 1. HC Dynamo Pardubice

Tato kolonka se do konce základní části bude už jen těžko měnit. Dynamo zkrátka nadále šlape jako hodinky. Šlapou dokonce i přesilovky. Ještě v první čtvrtině patřily Pardubice v této disciplíně mezi nejhorší, teď už je i v početních převahách na čele ligy. Tady asi žádnou zápletku v dalších týdnech nečekejme. 

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené