Esport jako vstupní brána k reálnému sportu. Ideální platforma, jak oslovit mládež, zní z České asociace amerického fotbalu

Původně měla letošní sezona amerického fotbalu začít v České republice na jaře. Vinou pandemie koronaviru se přesunula na nadcházející víkend. Trávníky sice zívaly prázdnotou, ale Česká asociace amerického fotbalu nezahálela. Spustila projekt Paddock eligy. Tento tah se ukázal jako úspěšný. Hra Madden 20 přilákala mnohem víc lidí, než organizátoři očekávali. Roli esportových hráčů si navíc vyzkoušeli fotbalisté z nejlepších tuzemských týmů.

Zdroj: Youtube.com

„Esport je něco, co jsme měli nějakou dobu v šuplíku. Určitě to nevzniklo ze dne na den. V naší komunitě je Madden velmi populární, zvlášť v zámoří je i před Fifou a Nhlkem. Tím, jak se esport ve světě rozvíjí, vnímali jsme to jako projekt, který můžeme uskutečnit. Pořád jsme to odsouvali, protože na to nebyl čas, nebo jsme nenašli impuls, abychom to nastartovali. Pak ale přišel moment, kdy jsme nemohli hrát na trávníku a řekli jsme si, že teď je ten pravý moment to zrealizovat, za což jsme velmi rádi,“ prohlásil místopředseda České asociace amerického fotbalu Radim Kroulík.

Ten také redakci Ruik.cz poskytl zajímavá čísla. Paddock eliga oslovila na Facebooku 307 033 uživatelů, na Youtube, kde virtuální soutěž běžela, sledovalo přímé přenosy přes 13 tisíc lidí. Play off už se také objevilo na Twitchi, kam se chtějí organizátoři přesunout na další ročníky. Reportáž o Paddock elize se objevila i v televizním pořadu Re-Play (Prima Cool), který se věnuje hrám a také v České televizi v pořadu Touchdown. Finále Paddock eligy se vysílalo i na webu ČT sport.

Paddock eliga ale v sobě kromě hraní samotné hry Madden 20 skrývá ještě jeden, mnohem větší potenciál. „Řada hráčů se ‚rekrutuje‘ právě tak, že se poprvé s americkým fotbalem setkají přes Madden. Máte 14letého kluka, který doteď hrál Fifu a Nhlko a najednou se mu pod ruku dostane Madden, pak zjistí, že tu je i česká liga a než se probere, tak je v nějakém klubu a hraje ho. Takových hráčů je poměrně dost, kteří takhle chodí. Pro nás je to doplněk ligy, ale může to být i způsob, jak cíleně oslovit mládež. Dá se říct, že to je ideální platforma. Je to mnohem lepší než je oslovit přes billboardy a inzerce,“ poukazuje Kroulík.

Teď se však Paddock eliga dostane znovu do pozadí, o víkendu totiž startuje česká liga amerického fotbalu. Ta bude trvat až do začátku listopadu. Pak se však s největší pravděpodobností vrátí. „Kdybychom to měli současně, tak by se to kanibalizovalo. Bylo by to moc obsahu najednou, sice bychom měli suprových několik měsíců, cca 5-6, ale zbytek roku bychom neměli nic,“ uzavřel Kroulík.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nedělní pád dvou gigantů – Bayern i Manchester City schytaly ostudné debakly!

Nebyl to zrovna úspěšný den pro dva z evropských fotbalových gigantů. Německý Bayern i anglický Manchester City v nedělních ligových utkáních jasně prohráli a postarali se o pořádné překvapení!

Juliska je Dukle drahá! Nájem se za poslední roky zdvojnásobil

Fotbalová Dukla Praha a pražský stadion na Julisce spolu navzájem náramně souzní. Na něm Dukla nasbírala jedenáct titulů československého šampiona, hostila velké zápasy na mezinárodní scéně včetně semifinále Poháru mistrů v roce 1967 proti Celtiku Glasgow.

Leverkusen doma zaskočil Lipsko! K bodu přispěl skvělým výkonem i Patrik Schick

Do 2. bundesligového utkání sezóny vkročil kvůli nepodařenému úvodnímu utkání v roli outsidera. Lipsko však zaskočil skvělým a atraktivním projevem, který stačil na dvoubrankovou remízu 1:1.