Spojte se s námi


Hokej

Éra Hübla a Lukeše v Litvínově končí. Mužstvo potřebuje občerstvit, říká Růžička

Dlouholeté spojení trojlístku Verva Litvínov, Viktor Hübl a František Lukeš končí. Potvrdil to hlavní trenér Vervy Vladimír Růžička, který po letošní nevydařené sezoně nadále zůstává na střídačce svého mateřského klubu. Podle jeho slov je třeba dopumpovat do kádru čerstvou krev.

Publikováno

dne

Dlouholeté spojení trojlístku Verva Litvínov, Viktor Hübl a František Lukeš končí. Potvrdil to hlavní trenér Vervy Vladimír Růžička, který po letošní nevydařené sezoně nadále zůstává na střídačce svého mateřského klubu. Podle jeho slov je třeba dopumpovat do kádru čerstvou krev.

Smutnou zprávu pro litvínovské fanoušky už potvrdil oficiálně i klub: „Viktor i Franta se řadí mezi litvínovské legendy. Pro klub toho odvedli hrozně moc a je až úctyhodné jakých milníků během svých kariér dosáhli. Nastal čas na generační obměnu, bylo jasné, že to jednou přijít musí,” řekl pro klubový web generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Oba borci se zapsali do klubové historie nesmazatelným písmem, přičemž to nejcennější je vyryto na Masarykově poháru z roku 2015, kdy získal Litvínov svůj doposud jediný mistrovský titul.

Jenomže jak se říká, čas nejde zastavit. Ačkoliv se zdá na první pohled spojení těchto hráčů s litvínovským hokejem nesmrtelné, Verva potřebuje omladit kádr, který zůstal v posledním ročníku Tipsport Extraligy daleko za očekáváním.

V jejich případě bohužel nadešel čas, k obměně musí dojít. Mužstvo potřebujeme občerstvit. Hokej je hodně o osobních soubojích, my jsme v nich zaostávali,” řekl Vladimír Růžička v exkluzivním rozhovoru pro iSport.

Generální ředitel klubu Pavel Hynek slíbil, že chystá s oběma hráči důstojnou rozlučku v podobě exhibice, při které Litvínov na jejich počest vyřadí čísla #16 a #26. Nikdo se v budoucnu už s těmito čísly ve žlutomodrém dresu neobjeví.

V PRVNÍ ŘADĚ JDE O LITVÍNOV

Vladimír Růžička se tak stává součástí historického klubového okamžiku, ačkoliv sám nedá na bývalé hvězdy Vervy dopustit.

 „Měli jsme s nimi sezení, rozebírali to. Oba kluci pro litvínovský hokej udělali strašně moc, Viktor v poslední sezoně překonával jeden rekord za druhým,” komentoval Růžička s tím, že konkrétně Hübl si možná ještě někde kariéru prodlouží.

Růžičku čeká nelehký úkol. Nejen, že by rád dostal Litvínov na klidnější patra extraligové tabulky, zároveň by rád dokázal, že je stále koučem, se kterým se musí počítat.

V prvé řadě jde o Litvínov. Pořád je ve mně, že odsud pocházím, že mu dlužím a musím hodně vrátit, nosím v sobě vůči klubu obrovskou odpovědnost. Touhu vytáhnout ho výš,” reagoval na dotaz, jestli bylo setrvání v mateřském klubu prioritou.

Zdroj: HC Verva Litvínov

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.