Reklama

EHT bude v Česku v bublině a za doprovodu hrstky fanoušků

Na pohádky o velkém návratu hokeje do starých kolejí zatím nevěřme. Alespoň tohle si mohli fanoušci odnést při sledování tiskové konference národního týmu před poslední přípravnou fází na mistrovství světa v Lotyšsku.

Zdroj: ČH, SUOMEN JÄÄKIEKKOLIITTO

Český tým před vrcholnou akcí sezony odehraje ještě celkem pět utkání v následujících necelých dvou týdnech. Poté by měl rovnou odletět do lotyšské Rigy, kde bude muset strávit ještě několik dní v karanténě, než se vůbec bude moct zapojit do tréninkového procesu.

Celou tuhle přípravnou část stráví hokejisté v Praze, kde odehrají všechny poslední zápasy před odletem do dějiště světového šampionátu.

Ve čtvrtek a pátek (5. – 6. května) odehraje výběr Filipa Pešána dvojutkání v rámci Euro Hockey Challenge se Slovenskem, jenž je po členech TOP čtyřky v Euro Hockey Tour (EHT) nejčastějším soupeřem českého týmu na mezinárodním poli. 

O týden později bude v Praze příprava vrcholit tradičním turnajem pod hlavičkou EHT, kde se český výběr postupně střetne s výběry Finska, Švédska a Ruska.

DIVÁCI NEJSPÍŠ JEN PRO ČESKÉ HRY

Nejvěrnější fanoušky zajímá nejvíce především jejich možná účast na stadionech. Podle všeho to zatím vypadá, že na přípravné zápasy se Slovenskem se budou muset hokejisté obejít bez obecenstva.

V případě turnaje EHT už se jedná o příznivější, ačkoliv ne moc vysoká čísla. Na zápasy tradičního podniku bude mít přístup 200 diváků z řad partnerů reprezentace, plus tisícovka fanoušků na tribuně, kteří budou muset mít PCR test, jenž nebude starší osmačtyřiceti hodin.

Podobné podmínky panovaly při nedávném pátém finálovém utkání mezi Třincem a Libercem. Faktem však zůstává, že Werk Aréna přivítala tisícovku fandů v prostoru s kapacitou 5200 diváků. 

V pražské O2 Aréně, která je největším hokejovým chrámem v tuzemsku, se jeví tento počet spíš jako kapky v moři.

Nejen následný šampionát, ale i celou přípravu, včetně Českých hokejových her, budou muset strávit všichni účastníci v bublinách. Jen hotel a aréna. Takové podmínky vyžaduje před mistrovstvím světa v aktuální situaci Mezinárodní hokejová federace (IIHF).

Zdroj: Český hokej

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené