Spojte se s námi


Extraliga

Dynamo si přípravu zpestří v Itálii, pak je prověří extraligoví soupeři. Do akce půjde i béčko

Už i pardubické Dynamo na začátku sezony 2022/2023 poprvé okusilo ledovou plochu. Ještě než se se svým nabitým kádrem vydá na extraligový maraton, střihnou si pardubičtí hokejisté celkem sedm přípravných zápasů. Jako první je čeká Dolomiten Cup a atraktivní výlet do Itálie.

Publikováno

dne

Už i pardubické Dynamo na začátku sezony 2022/2023 poprvé okusilo ledovou plochu. Ještě než se se svým nabitým kádrem vydá na extraligový maraton, střihnou si pardubičtí hokejisté celkem sedm přípravných zápasů. Jako první je čeká Dolomiten Cup a atraktivní výlet do Itálie.

Zápasovou přípravu odstartuje Dynamo mimo svůj domov v italském městě Neumarkt v Jižním Tyrolsku poblíž Bolzana. Tam v pátek 12. srpna vyzvou německý Augsburger Panther a o dva dny později je čeká jeden z dvojice soupeřů EHC Biel nebo Eisbären Berlin.

Na turnaj zve místní fanclub i fanoušky Dynama. Autobus vyráží ve čtvrtek večer, po nedělním utkání je pak plánovaná cesta zpět. Celý zájezd i s ubytováním vyjde pardubické fanoušky na necelých 6.000 Kč.

Pak na Dynamo čekají v přípravě extraligoví soupeři. Systémem doma – venku se střetnou s Mladou Boleslaví a Bílými Tygry z Liberce.

Poslední duel před ostrým startem extraligové sezony Pardubice čeká ve čtvrtek 8. září. To vyzvou v Chrudimi béčkový partnerský celek, který čeká premiérová sezona v Chance lize. 

Klub Dynamo Pardubice “B” vznikl na úkor Vrchlabí, jenž se pro změnu stěhuje do druhé ligy. Sportovním manažerem týmu se stala legenda pardubického hokeje a kapitán posledních českých mistrů světa Tomáš Rolinek.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY DYNAMA 

 12. srpna 2022 – 20:00 
Augsburger Panther – Dynamo Pardubice
(Dolomiten Cup v Itálii)


 14. srpna 2022 – 20:00/15:45
Zápas o umístění 
(Dolomiten Cup v Itálii)


 23 srpna 2022 – 17:00
Dynamo Pardubice – Mladá Boleslav


 25. srpna 2022 – 18:00
Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice


 30. srpna 2022 – 17:00 
Dynamo Pardubice – Bílí Tygři Liberec


 1. září 2022 – 17:00
Mladá Boleslav – Dynamo Pardubice


 8. září 2022 – 18:00
Dynamo Pardubice „B“ – Dynamo Pardubice 
(utkání se hraje v Chrudimi)

Pokud chcete znát předsezónní program všech extraligových týmů, připravili jsme pro vás kompletní přehled přípravných zápasů.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Reklama

Extraliga

Sparta, Dynamo, nebo zase Třinec? Kdo v další sezoně zaútočí na extraligový titul?

KOMENTÁŘ – Extraligové týmy vstupují do své poslední fáze přípravy na novou sezonu, která zahrnuje i série přípravných zápasů. Poté se už v polovině září rozehraje ostrá partie, po které se na Masarykův pohár zapíše zlatým písmem další skupina hokejistů. Kdo na jaře získá vysněný grál?

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Extraligové týmy vstupují do své poslední fáze přípravy na novou sezonu, která zahrnuje i série přípravných zápasů. Poté se už v polovině září rozehraje ostrá partie, po které se na Masarykův pohár zapíše zlatým písmem další skupina hokejistů. Kdo na jaře získá vysněný grál?

Dřina, pot, radost, ale i slzy. Toť stručné menu každého ročníku Tipsport Extraligy. Měsíce urputných bojů odstartují letos v pátek 16. září prvním kolem, které pravidelně láká na tribuny spoustu fanoušků.

Jen jedna skupina z celkových čtrnácti se však bude na konci jubilejního 30. ročníku české nejvyšší soutěže usmívat nejvíc. Jako každý rok, i následující sezona bude mít několik horkých favoritů.

Pro třináct ze čtrnácti klubů zní úkol číslo jedna zcela jasně – zastavit nadvládu třineckých Ocelářů. Poslední čtyři ročníky (sezona 2019/2022 se kvůli koronaviru nedohrála) sledujeme stále stejný scénář. Tuhé boje v základní části, následně ještě dramatičtější v play-off, ale na konci pořád ten stejný vítěz.

Takovýto majstrštyk se povedl naposledy Vsetínu na přelomu tisíciletí, v moderní éře hokeje se však jedná o ještě větší unikát. Otázka tedy zní – budou koukat Ocelářům na záda všechny ostatní týmy i po následující sezoně?

Ano, Oceláři i tentokrát zcela jistě patří mezi top favority Tipsport Extraligy. A pokud si někdo říká pro sebe něco jiného, lže pouze sám sobě.

Nic jednoduchého to ale ani tentokrát nebude. Obzvlášť po tom, co po sezóně na lavičce šampionů skončili Václav Varaďa s asistentem Markem Zadinou. Tam utrpěli Slezané bezesporu největší ztrátu, neboť právě Varaďa patřil mezi hlavní strůjce zlatého hattricku.

V poli už ale zase tolik lesku Oceláři neztratili. Ano, i tentokrát se museli vypořádat s tvrdou daní šampionů, kdy odešlo několik elitních hráčů. Žádná velká obměna kádru se však nekonala. Management Třince opět zvládl minimálně z větší části nahradit odchody kvalitními posilami.

Jak se Zdeněk Moták (nový kouč Třince) popasuje se svou novou životní výzvou, to ukáže čas. Každopádně, zcela otevřeně lze říct, že absence Varadi přece jen zvyšuje ostatním konkurentům šance, aby doba ocelová v české nejvyšší soutěži po čase skončila.

NEJVĚTŠÍ VYZYVATELÉ

Už na šestnáct let si protáhla čekání na titul pražská Sparta. V minulé sezoně prakticky největší adept na ukončení třinecké dynastie. I přes brutálně nabitý kádr ale zůstal tradiční klub pod vrcholem.

O další krok k vysněnému cíli se pokusí Sparta dokráčet pod novým koučem Pavlem Paterou. Bude zajímavé sledovat, jestli už Patera dospěl trenérsky do takových kvalit, aby táhl takto nabitý kádr k nejvyšším příčkám. Daleko zkušenějším trenérům se to v minulosti nepodařilo.

V útoku utrpěli Pražané největší direkt při odchodu Filipa Chlapíka do Švýcarska. Nahradit 70 kanadských bodů v základní části se zdá jako nesplnitelné výzva. Je jasné, že otěže do rukou budou muset vzít i další hráči. Minimálně v brankovišti by to po letech mohlo na Spartě klapat. Příchod Jakuba Kováře je hotový jackpot.

Do role favoritů se však vehementně hlásí taky Dynamo. Majitel Petr Dědek vůbec nekouká na stav svého bankovního konta, tentokrát napumpoval do týmu ještě více peněz než loni. Konec už ve čtvrtfinále byl v uplynulé sezoně absolutním zklamáním. 

Letos budou mít Pardubice opět nejvyšší ambice. Jenom se stačí podívat na armádu příchozích hráčů. Jestli v Česku někdo na válce na Ukrajině skutečně vydělal, pak to bylo Dynamo. Zcela určitě, co se kvality posil týká.

I tady však visí spousta otazníků. Mnoho lidí (včetně mně) si pokládá otázku, jestli to už není trochu moc. Jestli v kabině Dynama nebude až příliš elitních borců, kteří budou chtít být absolutními lídry týmu. To by nemuselo dělat dobrotu. Vyváženost skvělých hokejistů a méně viditelných pracantů, je jedním ze zásadních kroků při skladbě týmu.

Dopomoct má k tomu Radim Rulík, kterého Dynamo doslova ukradlo Boleslavi za lákavou finanční nabídku, v kombinaci s nejvyššími ambicemi. V Mladé Boleslavi měl sestavu postavenou vyloženě na pracantech. Nyní bude pracovat s poněkud odlišným materiálem. Velký tlak na výsledky bude absolutní samozřejmost.

Zajímavě vypadá i soupiska Komety. Uvolněný rozpočet za odchod Petera Muellera může paradoxně družině Libora Zábranského pomoct. Kometa navíc výrazně zpevnila obranu, dobře vyztužila i útočné řady. Obměnu kádru potřebovali v Brně už jako sůl, jelikož výsledky z posledních sezon šly strmě dolů. Bude to však stačit na titul?

Nebo si extraligu po čase podmaní opět smečka Bílých Tygrů, která do svých řad ulovila jednu z největších posil léta Michaela Frolíka?  A co třeba loni nečekaně bronzový českobudějovický Motor?

Nebo se na zlatou stezku vydá ještě někdo další?

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Za kolik kde na hokej? Kompletní přehled cen permanentek na Tipsport Extraligu

Fanoušci Tipsport Extraligy už opět netrpělivě vyhlížejí start nové sezony. Mnoho z nich už má doma kartičku, se kterou budou moct navštívit všechny domácí zápasy svého týmu.

Publikováno

dne

Fanoušci Tipsport Extraligy už opět netrpělivě vyhlížejí start nové sezony. Mnoho z nich už má doma kartičku, se kterou budou moct navštívit všechny domácí zápasy svého týmu. Už je to poslední léta tradicí, že permanentní vstupenka na celou sezónu zpravidla nebývá nejlevnější investicí. Přesto v kapse těch nejvěrnějších fanoušků nemůže chybět.

Fanoušci, ale hlavně kluby už doufají, že se následující ročník obejde bez koronavirových opatření či dokonce omezení. Ostatně, i na letošních cenách permanentek se v mnoha případech odrazila cena. Většina klubů se rozhodla kompenzovat zápasy, na které fanoušci dorazit nemohli.

Tento faktor ale dáme tentokrát bokem. Zmapovali jsme všech čtrnáct klubů, abychom vytvořili kompletní přehled, za kolik lze permanentní vstupenku zakoupit za plnou cenu v jednotlivých klubech.

Nejvíce peněz si i letos zaplatí fanoušci brněnské Komety. Místní enormní zájem o hokej vystřelil permanentní vstupenky až ke 14.000 Kč. Je to jediný klub z celé extraligy, kde lze za celosezónní kartu zaplatit pětimístnou sumu.

Překvapivě nízko se pohybují ceny v Pardubicích. Také Dynamo totiž patří mezi nejžádanější zboží na extraligovém trhu. Nejdražší sedačka na následující sezonu stojí sice 8.500 Kč bez play-off, rovněž ale lze zakoupit permanentku už za 2.600 Kč jak na stání, tak i na sezení.

Nejvýhodnější nákup lze uskutečnit v Mladé Boleslavi či Olomouci, kde šplhá cena k 6.500 Kč, ale v případě vyřazovacích bojů jsou už fanoušci bez dalších starostí a nákladů. 

Úplně nejlevněji prodávají permanentky ve Vítkovicích či Karlových Varech. Tam ale musejí místní příznivci počítat s tím, že ve vyřazovacích bojích budou znovu muset své peněženky otevřít.

PŘEHLED CEN PERMANENTEK TELH 2022/2023

Oceláři Třinec
Stání – 4.500 Kč
Sezení – 6.750 – 8.000 Kč

Kometa Brno
Stání – 7.000 Kč
Sezení – 14.000 Kč

Bílí Tygři Liberec
Fanclub – 3.400 Kč
Sezení – 5.800 – 6.500 Kč (bez play-off)

Sparta Praha
Stání – 4.400 Kč
Sezení – 7.200 – 8.500 Kč

Dynamo Pardubice
Stání – 2.600 Kč (bez play-off)
Sezení – 2.600 Kč – 8.500 Kč (bez play-off)

Mladá Boleslav
Stání – 5.330 Kč
Sezení – 6.530 Kč

Moundfield HK
Stání – 3.770 Kč
Sezení – 5.460 – 9.230 Kč

Energie KV
Sezení – 3.200 – 5.200 Kč (bez play-off)

Škoda Plzeň
Stání – 3.500 Kč
Sezení – 3.500 – 7.500 Kč

HC Olomouc
Stání – 4.490 Kč
Sezení – 5.490 – 6.490 Kč

Motor ČB
Stání – 4.800 Kč
Sezení – 7.300 – 8.500 Kč

Rytíři Kladno
Stání – 3.500 Kč
Sezení – 4.800 – 6.800 Kč

Verva Litvínov
Stání – 2.800 Kč
Sezení – 4.500 – 5.500 Kč

Vítkovice Ridera
Bez play-off – 5.490 Kč
Včetně play-off – 5.990 Kč

 * Částky jsou uvedeny bez zvýhodněných cen pro stávající či dlouholeté držitele permanentek nebo členy fanclubů

 * Částky jsou uvedeny vč. play-off, není-li v závorce poznámka (bez play-off)

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Jágr promluvil o své budoucnosti. Jak to bude s jeho kariérou?

Jaromír Jágr pomohl v minulé sezoně Kladnu v udržení se mezi elitou. Hodně se řešilo, zdali bude v kariéře na ledě pokračovat. Nicméně legendární hokejista se k tématu příliš nevyjadřoval. Svou budoucnost nastínil až nyní.

Publikováno

dne

Jaromír Jágr pomohl v minulé sezoně Kladnu v udržení se mezi elitou. Hodně se řešilo, zdali bude v kariéře na ledě pokračovat. Nicméně legendární hokejista se k tématu příliš nevyjadřoval. Svou budoucnost nastínil až nyní.

Kladno za sebou má důležitou misi. Zachránilo se mezi elitou a také na ledě k tomu pomohl majitel klubu Jaromír Jágr, jenž v únoru oslavil již 50. narozeniny. Po sezoně se pochopitelně řešilo, co bude s kariérou české hokejové legendy dále.

Sám Jágr se coby nejproduktivnější Evropan v historii NHL příliš ke své budoucnosti nevyjadřoval. Spíše komentoval dění okolo jeho Rytířů. Své plány však prozradil nyní na tiskové konferenci.

50letý veterán oznámil, že kariéru ještě končit nehodlá. Nicméně přiznal, že rozhodně nestihne začátek nové extraligové sezony, během níž se Kladno vrátí na svůj stadion.

„Tři měsíce jsem nic nedělal a netrénoval. Nevím, jestli bych se v současnosti zvládl vrátit do hokejového tempa a být schopen hrát extraligu. Nemám teď na to, abych dokázal hrát. Nemám čas se stoprocentně připravit na to, abych předvedl stoprocentní výkony,“ říká legenda.

Jágr se kromě návratu na led musí soustředit na jiné věci: „Musím být jinde než na ledě. Kdybych ten čas teď trávil na ledě, nedělal bych jiné věci, které jsou pro Kladno důležité. Nebylo by to dobré pro celou věc.“

Hvězdný hokejista nadále prozradil, že není blázen, aby si myslel, že bude v 50 letech schopen konkurovat extraligovým hráčům bez tréninku. Nadále podotkl, že kariéru končit nechce, jelikož před sebou má ještě nějaké výzvy a milníky, které si chce splnit.

Zdroj: Hokej.cz, YouTube

Pokračovat ve čtení

Oblíbené