Dvojice Krejčí – Pastrňák již brzy opět spolu! Připomeňte si jejich nejlepší akce

David Krejčí a David Pastrňák, tato dvojice roky dělala radost fanouškům Bostonu Bruins. Spolu okouzlili i při mistrovství světa v roce 2018, teď se po 4 letech setkají v národním týmu znovu. A Češi budou doufat, že jejich chemie za ten rok nezmizela.

David Krejčí a David Pastrňák, tato dvojice roky dělala radost fanouškům Bostonu Bruins. Spolu okouzlili i při mistrovství světa v roce 2018, teď se po 4 letech setkají v národním týmu znovu. A Češi budou doufat, že jejich chemie za rok odloučení nezmizela.

„Byl tady celou dobu, byl pro mě idolem a zároveň mým nejlepším kamarádem. Bude to teď opravdu něco jiného. Kdykoliv jsem něco potřeboval nebo jsem nevěděl, co mám dělat, vždy tu pro mě byl,“ loučil se loni v létě Pastrňák s Krejčím, který se rozhodl opustit NHL a zamířit do rodné Olomouce.

Měli si spolu zahrát v únoru na olympijských hrách v Pekingu, jenže NHL kvůli šíření koronaviru zakázala účast hráčům ze zámoří. Teď však přichází ještě jedna šance, kdy si spolu Davidové můžou zahrát a možná to může být i poslední.

Pastrňák se totiž po vypadnutí s Bostonem připojí k národnímu týmu na mistrovství světa, kde roli centra v první formaci obstarává právě Krejčí.

Když spolu nastoupili za reprezentaci naposledy, byla na jejich souhru radost pohledět. V roce 2018 přijeli na MS na zápas s Ruskem a start měli raketový.

Pastrňákovu práci u mantinelu nejprve zužitkoval Krejčí a vyrovnal tak na 1:1. O pár minut později Krejčí za brankou vybojoval puk, předal jej Pastrňákovi, který před brankou našel Jaškina a bylo to 2:1.

Rusové poté vyrovnali, ale opět se ukázala spolupráce z Bostonu. Pastrňák nejprve přihrával Krejčímu na střelu, ta se odrazila za branku, kde starší z dvojice byl jako první a předložil svému parťákovi před prázdnou branku – 3:2. Ruský tým opět srovnal a zápas tak šel prodloužení, kde český tým opět zachránila dvojice Davidů.

Krejčí na levém křídle uvolnil Pastrňáka, který sice ještě neskóroval, zpoza branky však otřel puk o brusli soupeře a vstřelil vítězný gól.

Úžasné kombinace předváděli ale i v NHL. Takto například Pastrňák s Krejčím v prodloužení rozebrali obranu New Yorku Rangers.

Někdy to až vypadá, že by spolu mohli hrát poslepu. Často se na ledě hledají, oba zároveň umí jak skvěle vystřelit, tak šanci připravit, tudíž jsou pro soupeře velice nečitelní.

Zdroj: Youtube, Twitter