Spojte se s námi


Hokej

Drželi jsme se plánu a byli mentálně silní, popisuje výhru Švýcarů Hischier

Německo se s mistrovstvím světa v Praze a Ostravě rozloučilo už ve čtvrtfinále. Tým bez nějaké větší hvězdy nestačil na nabité Švýcarsko, které si zajistilo postup mezi nejlepší čtyřku poprvé od roku 2018. Zápas rozhodla už první třetina, kterou Švýcaři vyhráli 2:0.

Publikováno

dne

Německo se s mistrovstvím světa v Praze a Ostravě rozloučilo už ve čtvrtfinále. Tým bez nějaké větší hvězdy nestačil na nabité Švýcarsko, které si zajistilo postup mezi nejlepší čtyřku poprvé od roku 2018. Zápas rozhodla už první třetina, kterou Švýcaři vyhráli 2:0.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Německu se v základní skupině dařilo, několikrát dokonce nastřílelo soupeři 5 a více branek. Co je to však platné, když se Němci s turnajem loučí ve fázi, která rozhoduje o tom, jestli je turnaj úspěšný, nebo neúspěšný.

Švýcaři se hned po několik vteřinách dostali k přesilové hře, kterou však nevyužili. V ten moment si jistě němečtí fanoušci vydechli, poté dokonce Německo hrálo vlastní přesilovou hru, která byla silnou zbraní v základní části. Bohužel pro ně ve vlastním oslabení ujel Christoph Bertschy a otevřel skóre.

Poté přidal ještě jednu branku Nico Hischier a Němci po úvodní třetině prohrávali 0:2. Ve druhé části snížil v přesilovce Dominik Kahun a vykřesal jiskřičku naděje. Švýcaři však měli duel pevně ve svých rukách a minutu před koncem Bertschy trefou do prázdné branky posunul Švýcarsko do semifinále.

Pozápasové reakce

„Před turnajem na nás byl celkem velký tlak od fanoušků a médií, ale myslím, že jsme se s tím srovnali dobře. Čím déle turnaj probíhal, tím méně jsme to řešili. Konec konců to byl dobrý turnaj, jen jsme dnes bohužel prohráli“, začal poslední rozhovor na českém území Kahun.

Útočník švýcarského Bernu neprožil zcela vydařený šampionát. Během 8 zápasů si připsal pouze 4 kanadské body za 3 branky a 1 asistenci. Na loňském mistrovství měl v 10 zápasech 7 bodů, a mluvilo se o něm daleko více než tentokrát.

„Rozhodla první třetina, nehráli jsme dobře ani sebevědomě. Nevím proč, ale ukazovali jsme jim až přehnaný respekt. Po vstřeleném gólu lehce znervózněli, ale konec zápasu zvládli skvěle“, chválil soupeře německý útočník. Kahun tak zmínil především nevydařenou úvodní část.

„Hráli jsme velmi dobře naši hru. Především se nám dařilo udržet náš systém hry po celých 60 minut, měli jsme plán a ten jsme plnili. Mentálně jsme byli dobře nastavení a odvedli jsme skvělou práci“, popsal zápas Hischier.

Zdroj: IIHF

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.