Spojte se s námi


Hokej

Drama až do konce! Sparta ve finále Spengler Cupu padla na nájezdy

Hokejová Sparta si na nejstarším klubovém poháru vybojovala skvělými výkony finálovou účast. Zápas o první místo na Spengler Cupu odehrála tradičně na Silvestra proti švýcarskému celku Ambri-Piotta. Mimořádně dramatickou podívanou rozhodly až samostatné nájezdy. Nakonec se z triumfu raduje švýcarský celek.

Publikováno

dne

Hokejová Sparta si na nejstarším klubovém poháru vybojovala skvělými výkony finálovou účast. Zápas o první místo na Spengler Cupu odehrála tradičně na Silvestra proti švýcarskému celku Ambri-Piotta. Mimořádně dramatickou podívanou rozhodly až samostatné nájezdy. Nakonec se z triumfu raduje švýcarský celek.

Podruhé za sebou se do finále Spenglerova poháru probojoval český zástupce. Na vítěztví však účastník z české nejvyšší soutěže čekal k letošnímu ročníku už dlouhých 40 let. V sestavě švýcarského celku nastupují také Filip Chlapík a Michael Špaček.

A právě prvně jmenovaný se také zapojil do akce, která otevřela v letošním finále gólový účet. Po prvním oťukávaní dostal tým Ambri-Piotta možnost přesilové hry. V šesté minutě stečoval Chlapíkovu nabídku do sítě Alex Formenton a švýcarský celek vedl.

Na vyrovnání jsme však nemuseli čekat příliš dlouho. Už za necelou minutu se po přesné ráně do horní části branky radoval David Tomášek. Stejný hráč mohl o tři minuty později poslat Spartu do vedení, ale po krásné individuální akci narazil v brankovišti na připraveného Janneho Juvonena.

Další zajímavé příležitosti si vytvořil především soupeř, jelikož se mohl dostat zpátky do vedení díky dvěma přesilovkám. Sparta však tyto horké chvíle ustála a odnesla si do kabin nerozhodný stav 1:1.

Šanci v podobě přesilové hry dostala na začátku druhé třetiny pro změnu Sparta. Jenomže místo vstřelené branky vytvořila obrovskou hrubku, po které pláchnul sám na brankáře Sparty útočník Alex Formenton. Krásnou kličkou do bekhendu vrátil svým druhým gólem v utkání švýcarskému celku vedení.

Další minuty hrály prim spíš obrany. Hrál se vyrovnaný hokej, do konce druhé třetiny se už skóre neměnilo.

Do poslední části šli s výhodou jednoho hráče v poli Švýcaři, ani tuhle nabídku však nedokázali využit. Chvíli na to pak odmítnul v přímém souboji s Jakubem Kovářem hattrick Formenton. Český brankář, kterého v hledišti sledoval i jeho bratr Jan Kovář, udržel naděje Sparty.

Jak běžel čas, do šancí se dostával pražský celek velmi těžko. Soupeř hrál velice pozorně, na hráčích už šla zjevně vidět i únava z nabitého programu v Davosu. Podobně bezradně si počínala Sparta i v polovině závěrečného dějství, když hrála teprve druhou přesilovku. S podporou bouřlivého publika Ambri-Piotta oslabení ustála.

Přesto nakonec Pražané ještě našli síly na vyrovnaní. I s přispěním odrazu bránícího hráče dotlačil do branky kotouč Roman Horák. Šest minut před koncem tak svítilo na ukazateli znovu nerozhodné skóre 2:2. V poslední minutě pak zachránil Spartu skvělým zákrokem znovu Jakub Kovář. Poprvé v letošním ročníku Spengler Cupu se šlo do prodloužení.

https://twitter.com/jvitek94/status/1609186525593337856?s=46&t=xpLWez0KfoC0MYWwb8M5OQ

Ačkoliv šlo o finále, i tentokrát se hrálo prodloužení pouze pět minut ve třech na obou stranách. Už po minutě pálil z nadějné pozice Moravčík, ale Juvonen jeho pokus vyrazil. Za nedlouho se řítil sám na Kováře Alex Formenton, jenomže i tentokrát hattrick odmítl.

Prodloužení se hrálo ve strhujícím tempu, hra se přelévala z jedné stany na druhou. Neuspěla v dobré příležitosti David Tomáškek, následně Kovář lapačkou vychytal ujíždějícího Michaela Špačka. I přes hromadu šancí na obou stranách musel o osudu letošního vítěze rozhodnout penaltový rozstřel.

I ten přinesl velmi dramatickou podívanou. Nejdřív se ve druhé sérii prosadil Dario Burgler. Na jeho nájezd dokázala Sparta odpovědět až v poslední sérii, kdy vyrovnal Gustaf Thorell. Jenomže Ambri-Piotta měla k dispozici ještě jeden nájezd. O celkovém triumfu švýcarského zástupce na turnaji rozhodl přesnou střelou mezi betony Inti Pestoni.

Zdroj: Spengler Cup 2022

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.