Spojte se s námi


Basketbal

Dončič jako devátý hráč v historii pokořil hranici 70 triple-doublů! Mavericks ale opět padli, Alperen Sengun řádil

Luka Dončič jako devátý hráč v historii NBA pokořil hranici 70 triple-doublů v kariéře. Dallas ovšem padl na své palubovce s Indianou. Alperen Sengun pomohl životním výkonem Houstonu zkolit San Antonio.

Publikováno

dne

Luka Dončič jako devátý hráč v historii NBA pokořil hranici 70 triple-doublů v kariéře. Dallas ovšem padl na své palubovce s Indianou. Alperen Sengun pomohl životním výkonem Houstonu zkolit San Antonio.

Dončič předvedl skvělý výkon, k výhře Dallasu to ale nestačilo

V utkání Dallas Mavericks vs Indiana Pacers (120:137) podal opět velmi skvělý výkon nejlepší střelec sezony Luka Dončič. Zaznamenal již 14. triple-double v sezoně a 4. v řadě s minimálně 30 body. Do sítě Pacers tentokrát nastřílel 39 bodů, pod koši doskočil 10 míčů a rozdal 11 nahrávek.

Jedná se již o jeho jubilejní 70. triple-double v kariéře, což doposud v NBA dokázalo pouze 9 hráčů. Navíc jen pět mu schází na osmého Jamesa Hardena, který již dávno v triple-doublech zvolnil. Dalších osm na legendárního Wilta Chamberlaina.

Jenomže další skvělý výkon slovinské hvězdy zůstal vniveč. Dončiče střelecky podpořilo již jen duo Irving a P.J. Washington, kteří dohromady dali 43 bodů. To bylo na konsolidovaně hrající Indianu málo.

Ta měla hned devět hráčů s dvojciferným počtem bodů, přičemž nejvíce bodů zaznamenal Myles Turner (20). Pacers vedli od počátku utkání, přičemž o vítězství rozhodli ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli o 14 bodů.

Alperen Sengun sehrál životní zápas

V utkání Houston Rockets vs San Antonio Spurs (114:101) exceloval turecký hráč Alperen Sengun, který svým výkonem zcela zastínil hvězdu San Antonia Victora Wembanyamu. Sengun se stal teprve pátým mužem od roku 1973, co nastřílel 45 bodů, zaznamenal 16 doskoků a k tomu 5 získaných míčů.

To Wembanyamovi utkání vůbec nevyšlo, ten si v utkání připsal pouhých 10 bodů, ale potvrdil 7 bloky, že v této disciplíně nemá v letošní sezoně konkurenci. Houston si tak v bilanci polepšil na 27-34 a boje o play off ještě nejsou ztraceny. To San Antonio si připsalo již 49. porážku v sezoně oproti 13 vítězným duelům.

Sengun toto představení stihl za bezmála 37 minut na palubovce. Navíc jej v útoku podpořili Fred VanVleet a Jalen Green. Ti do koše San Antonia nasázeli dalších 44 bodů. Navíc, jak již bylo zmíněno, od sezony 1973-74 takový počin zvládli pouze Anthony Davis, jenž tuhle statistiku zapsal dokonce dvakrát.

Dalšími rekordmany jsou Joel Embiid, James Harden a John Drew. Sengun tak ve své třetí sezoně v NBA pokračuje ve výkonnostním progresu a prožívá doposud nejlepší sezonu v kariéře.

Zdroj: NBA, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.