Spojte se s námi


Basketbal

Dončič dalším triple-doublem dovedl Mavericks k výhře na paubovce Pistons! Durantův výkon na Boston nestačil

Slovinec Luka Dončič dalším skvělým výkonem vedl tým Dallasu k vítězství (142:124) na palubovce Detroitu. Navíc se zapsal do rekordních kronik NBA. Velmi dobrý výkon podal i Kevin Durant, ovšem ani jeho 45 bodů nestačilo na nejlepší celek NBA Boston.

Publikováno

dne

Slovinec Luka Dončič dalším skvělým výkonem vedl tým Dallasu k vítězství (142:124) na palubovce Detroitu. Navíc se zapsal do rekordních kronik NBA. Velmi dobrý výkon podal i Kevin Durant, ovšem ani jeho 45 bodů nestačilo na nejlepší celek NBA Boston.

Luka Dončič se zapsal do historie NBA

Tým Dallasu kontroloval utkání prakticky od jeho začátku. Potvrdil tím tak roli favorita, Mavericks vyhráli postupně všechny čtvrtiny. O vítězství rozhodli především ve 3. čtvrtině, kterou dokázali opanovat o 12 bodů.

Dallas tradičně vedl Luka Dončič, jenž zaznamenal další triple-double. Nejlepší střelec soutěže tentokrát do koše Pistons nasázel 39 bodů. Navrch přidal i 10 doskočených míčů a rozdal 10 nahrávek spoluhráčů.

Dončič zaznamenal již šestý po sobě jdoucí triple-double s minimálně 30 body, což se před ním nikomu v historii NBA nepodařilo. Tímto počinem vymazal z rekordních tabulek Russella Westbrooka, který takový počin zvládl v pěti po sobě jdoucích utkáních. Navíc Slovinec prodloužil další svou rekordní sérii pěti triple-doublů v řadě s minimálně 35 body.

Dončiče tradičně doplňoval druhý nejlepší střelec týmu Kyrie Irving, jenž přidal dalších 21 bodů. Nejlepším hráčem domácích byl sezónně nejlepší střelec týmu Cade Cunningham. Ten do koše Mavericks nasázel 33 bodů a rozdal 10 nahrávek. Navíc mu o 1 doskok utekl rovněž triple-double.

Velmi dobrý výkon na straně Pistons předvedl i hráč z lavičky Simone Fontecchio, který bezmála za 33 minut na palubovce zaznamenal 27 bodů. Detroit si ovšem připsal již 53. porážku v sezoně. Zatímco Mavericks zaznamenali 36. výhru v sezoně a nadále tak drží pozice play off před dotírajícími Lakers.

Kevin Durant na Celtics sám nestačil

V utkání Phoenix Suns vs Boston Celtics (107:117) opět podal velmi dobrý střelecký výkon Kevin Durant. Hvězda Suns nasázela do koše Celtics 45 bodů. Navíc přidala i 10 doskočených míčů a 6 nahrávek. Ovšem významněji z týmu ho podpořil již jen Bradley Beal s 25 body.

Na Boston to bylo málo. Ten chtěl odčinit dvě porážky v řadě, což se mu stalo poprvé v sezoně a cílevědomě si šel pro vítězství. Tradičními tahouny nejlepšího celku letošní sezony bylo duo Taytum a Brown, které dohromady zatížilo koš Suns 56 body.

Boston rozhodl o svém vítězství prakticky již o poločase, který vyhrál rozdílem 12 bodů a dvojciferný náskok si udržel až do konce zápasu. Celtics tak s bilancí 49-14 jednoznačně dominují celé lize, kdežto Suns si připsali již 27. porážku v sezoně oproti 37 vítězným utkáním.

Zdroj: NBA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.