Dobrý den, jak se máš? Pěkná přihrávka! Podívejte se, jak rozhodčí komunikuje s hráči při zápase

Zápas Česka se Švédskem na mistrovství světa českým fanouškům moc radosti nenabídl, ovšem sudí z Ameriky si zápas hodně užili. Unikátní záběry z kamery rozhodčího nabídly fanouškům pohled přímo na ledovou plochu, jak komunikuje s hráči.

Češi do utkání vstoupili velmi dobře, když už v šesté minutě skóroval David Krejčí. Švédové však stihli do přestávky srovnat a ve druhé třetině přišla velká smršť. V rozmezí šesti minut se hokejisté ve žlutých dresech prosadili třikrát a bylo z toho vedení 4:1 pro Tre Konor. Utkání nakonec skončilo 5:3 pro Švédsko.

Zápas z pohledu televizních kamer jste dobře viděli. Ale jak vypadá zápas z pohledu kamery rozhodčího? Tento skvělý náhled přinesla stanice ČT Sport a je velice zajímavé sledovat, jak sudí s hráči komunikují během zápasu.

„Ahoj, chlape, jak se máš? Užij si zápas,“ zdravil třeba rozhodčí kapitána Romana Červenku. „Doubrrý den,“ zdravil například lámanou češtinou Filipa Hronka.

„Pojď, musíme jet. Vím, že jsi unavený, ale musíme bruslit. Už musím zapískat, děkuju,“ pobízel zase Rasmuse Dahlina.

„Dej si pozor, ať nikoho netrefíš do obličeje rukavicí, tohle bylo těsné. Pokud se ti někdo dostane do brankoviště, postarám se o to, jen to neřeš rukavicí,“ radil zase Marku Langhamerovi. „Wow, pěkná přihrávka!“ pochválil poté švédského beka Dahlina.

Zdroj: ČT Sport