Spojte se s námi


Hokej

Dobré zprávy z Rigy, Chytil už trénuje! Na ledě je také Chlapík

Po pondělní prohře s Lotyšskem přichází z českého tábora také dobré zprávy. Zranění Filipové Chytil a Chlapík už jsou na ledě a zúčastnili se úterního dobrovolného tréninku.

Publikováno

dne

Po pondělní prohře s Lotyšskem přichází z českého tábora také dobré zprávy. Zranění Filipové Chytil a Chlapík už jsou na ledě a zúčastnili se úterního dobrovolného tréninku.

Jako první odpadl Filip Chlapík, který má v reprezentaci na zranění velkou smůlu. Hned v prvním zápase se Slovenskem schytal tvrdý hit od Patrika Kocha a zůstal hodně otřesený.

Kvůli tomu musel vynechat následující dva zápasy s Kazachstánem a Lotyšskem, nebylo jasné, jestli si ještě na šampionátu zahraje.

Ještě o něco citelnější ztrátu zaznamenal český tým hned v první třetině proti Kazachstánu. Elitní centr Filip Chytil schytal ránu hokejkou do obličeje a má poraněnou čelist.

Do zbytku zápasu už nezasáhl, stejně jako do duelu s Lotyšskem. Jeho absence byla hodně znát a Češi s pořadatelem šampionátu poprvé v historii prohráli.

U obou byla otázka, zda jejich zranění není natolik vážné, že už do turnaje nezasáhnou. Úterní zprávy by však měly tyto obavy zahnat.

Trenér Kari Jalonen totiž vypsal dobrovolný trénink, na který dorazili oba Filipové a poprvé od zranění se tak ukázali na ledě.

Příjezd obou Filipů do arény zachytil na Twitteru novinář Robert Rampa. Útočník New Yorku Rangers bude muset nosit celoobličejový kryt, stejně jako Jiří Smejkal.

Nyní mají Češi dva dny volno, ve čtvrtek se od 15:20 utkají se Slovinskem. Následně vyzvou Norsko, Švýcarsko a Kazachstán. Doufejme, že se oba Filipové, zejména Chytil, brzy uzdraví, jelikož jeho absence bylo citelně znát.

Zdroj: Twitter, Hokej.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.