Reklama

Dobrá zpráva! Tenis na olympiádě nově nejdřív v 8 ráno

Organizátoři tenisového turnaje na olympijských hrách byli pod palbou kritiky, protože hráči museli hrát v nepříznivých podmínkách. V Tokiu se hrálo třeba i přes pravé poledne místního času, kdy se teplota blížila 40 stupňům. Mezinárodní tenisová federace tedy zareagovala a přistoupila ke změně.

Kvůli nesnesitelnému vedru ukončila předčasně středeční čtvrtfinálové utkání Španělka Paula Badosaová proti Markétě Vondroušové.

Na pokraji sil byl téhož dne také Rus Daniil Medveděv, který si během zápasu s Fabiem Fogninim z Itálie vyžádal hned dvě lékařská ošetření.

Když se jej ve druhém setu sudí zeptal, jestli je schopen pokračovat, nepáral se Medveděv s odpovědí: „Mohu zápas dokončit, ale mohu taky zemřít. Pokud umřu, kdo za to ponese odpovědnost?”

„Mohli by to tak udělat, ale nemyslím si, že k tomu uprostřed turnaje přistoupí,“ reagoval na možnou změnu časů začátků zápasů po utkání.

Po změně volala většina hráčů, včetně Novaka Djokoviče. Na vedro si stěžoval i Argentinec Diego Schwartzman: „Nutit nás hrát v pravé poledne ve čtyřicetistupňovém vedru, pro to neexistuje vysvětlení.”

Mezinárodní tenisová federace tedy pod tlakem přeci jen zareagovala. „V zájmu zdraví hráčů a po rozsáhlých konzultacích začnou od čtvrtka 29. července zápasy od 15 hodin místního času,” uvedla na svém twitterovém účtu.

Zdroj: ITF Media, Sport.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené