Spojte se s námi


Hokej

Do Pardubic se po 10 letech vrací další zajímavé jméno

Dynamo Pardubice rozhodně nenechává nic náhodě a chce vybudovat silný tým, který se porve o titul. A pomoct k tomu mají i navrátilci do sestavy. Jedním z takových hráčů je i zkušený extraligový útočník Daniel Rákos.

Publikováno

dne

Dynamo Pardubice rozhodně nenechává nic náhodě a chce vybudovat silný tým, který se porve o titul. A pomoct k tomu mají i navrátilci do sestavy. Jedním z takových hráčů je i zkušený extraligový útočník Daniel Rákos.

Daniel Rákos má 35 let a hodně zkušeností, které se budou Dynamu hodit. Rákos by měl nastupovat v rodícím se B týmu, který bude hrát nově CHANCE Ligu.

V tomto týmu bude mít roli hráče, který bude předávat zkušenosti mladším ročníkům. Pro Rákose to je ale dobré řešení, které ho může dostat na nemalou část sezony i do hlavního týmu Pardubic, čemuž tento hokejista stále věří. Rákos musel řešit nové angažmá poté, co poměrně nečekaně skončil v brněnské Kometě.

„Po tom, co jsem nečekaně skončil v Brně, tak jsem řešil, kde budu hrát dál. Následně se mi ozval Tomáš Rolinek a po krátkém rozmýšlení jsem se rozhodl, že nejlepší už bude být tady doma v Pardubicích a zase hrát za Dynamo,“ řekl Daniel Rákos pro hokej.cz.

Daniel Rákos má na svém kontě skvělých 756 extraligových startů, které by mohl v následující sezoně ještě rozšířit. Z B týmu bude do extraligového kádru velmi blízko.

Pokud byste čekali od Rákose nějakou přehnanou ofenzivní činnost, bude nejspíše zklamaní. Je to ale především tím, že ho trenéři rádi využívají pro defenzivu. A Rákos se této role ujal a daří se mu. Není náhoda, že Rákos pomohl svými výkony Pardubicím ke dvěma titulům, a to v letech 2010 a 2012.

„Já jsem se do téhle role úplně nepasoval, přišli na to trenéři. Tak nějak mi nezbývalo nic jiného, než se s tím sžít,“ dodává zkušený matador extraligy.

V rámci druhého titulu, se mu podařilo ve čtvrtfinále proti Vítkovicím vstřelit v prodloužení postupový gól. A tento hokejový moment mu navždy zůstal v hlavě.

„Asi byl nejdůležitější, co jsem kdy vstřelil. Navíc to bylo tady v Pardubicích, sedmý zápas, prodloužení. Atmosféra po tom gólu byla neuvěřitelná. Byl to asi nejhezčí zážitek, co jsem po mém gólu zažil. Jak hala bouřila a pak ty oslavy, bylo to fakt hezké,“ komentuje tento okamžik Daniel Rákos.

Ještě připomeňme, že se do Pardubic vrátily i další dvě jména, která Rákos velmi dobře zná, právě z minulého působení v Pardubicích. Jedná se o Tomáše Zohornu a Lukáše Radila. Zahraje si tento zkušený útočník i Extraligu nebo zůstane je v CHANCE lize předávat zkušenosti mladým? Máme se na co těšit.

Zdroj: Hokej.cz, Twitter HC Dynamo Pardubice

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.