Spojte se s námi


Extraliga

Do Pardubic se po 10 letech vrací další zajímavé jméno

Dynamo Pardubice rozhodně nenechává nic náhodě a chce vybudovat silný tým, který se porve o titul. A pomoct k tomu mají i navrátilci do sestavy. Jedním z takových hráčů je i zkušený extraligový útočník Daniel Rákos.

Publikováno

dne

Dynamo Pardubice rozhodně nenechává nic náhodě a chce vybudovat silný tým, který se porve o titul. A pomoct k tomu mají i navrátilci do sestavy. Jedním z takových hráčů je i zkušený extraligový útočník Daniel Rákos.

Daniel Rákos má 35 let a hodně zkušeností, které se budou Dynamu hodit. Rákos by měl nastupovat v rodícím se B týmu, který bude hrát nově CHANCE Ligu.

V tomto týmu bude mít roli hráče, který bude předávat zkušenosti mladším ročníkům. Pro Rákose to je ale dobré řešení, které ho může dostat na nemalou část sezony i do hlavního týmu Pardubic, čemuž tento hokejista stále věří. Rákos musel řešit nové angažmá poté, co poměrně nečekaně skončil v brněnské Kometě.

„Po tom, co jsem nečekaně skončil v Brně, tak jsem řešil, kde budu hrát dál. Následně se mi ozval Tomáš Rolinek a po krátkém rozmýšlení jsem se rozhodl, že nejlepší už bude být tady doma v Pardubicích a zase hrát za Dynamo,“ řekl Daniel Rákos pro hokej.cz.

Daniel Rákos má na svém kontě skvělých 756 extraligových startů, které by mohl v následující sezoně ještě rozšířit. Z B týmu bude do extraligového kádru velmi blízko.

Pokud byste čekali od Rákose nějakou přehnanou ofenzivní činnost, bude nejspíše zklamaní. Je to ale především tím, že ho trenéři rádi využívají pro defenzivu. A Rákos se této role ujal a daří se mu. Není náhoda, že Rákos pomohl svými výkony Pardubicím ke dvěma titulům, a to v letech 2010 a 2012.

„Já jsem se do téhle role úplně nepasoval, přišli na to trenéři. Tak nějak mi nezbývalo nic jiného, než se s tím sžít,“ dodává zkušený matador extraligy.

V rámci druhého titulu, se mu podařilo ve čtvrtfinále proti Vítkovicím vstřelit v prodloužení postupový gól. A tento hokejový moment mu navždy zůstal v hlavě.

„Asi byl nejdůležitější, co jsem kdy vstřelil. Navíc to bylo tady v Pardubicích, sedmý zápas, prodloužení. Atmosféra po tom gólu byla neuvěřitelná. Byl to asi nejhezčí zážitek, co jsem po mém gólu zažil. Jak hala bouřila a pak ty oslavy, bylo to fakt hezké,“ komentuje tento okamžik Daniel Rákos.

Ještě připomeňme, že se do Pardubic vrátily i další dvě jména, která Rákos velmi dobře zná, právě z minulého působení v Pardubicích. Jedná se o Tomáše Zohornu a Lukáše Radila. Zahraje si tento zkušený útočník i Extraligu nebo zůstane je v CHANCE lize předávat zkušenosti mladým? Máme se na co těšit.

Zdroj: Hokej.cz, Twitter HC Dynamo Pardubice

Reklama

Extraliga

Za kolik kde na hokej? Kompletní přehled cen permanentek na Tipsport Extraligu

Fanoušci Tipsport Extraligy už opět netrpělivě vyhlížejí start nové sezony. Mnoho z nich už má doma kartičku, se kterou budou moct navštívit všechny domácí zápasy svého týmu.

Publikováno

dne

Fanoušci Tipsport Extraligy už opět netrpělivě vyhlížejí start nové sezony. Mnoho z nich už má doma kartičku, se kterou budou moct navštívit všechny domácí zápasy svého týmu. Už je to poslední léta tradicí, že permanentní vstupenka na celou sezónu zpravidla nebývá nejlevnější investicí. Přesto v kapse těch nejvěrnějších fanoušků nemůže chybět.

Fanoušci, ale hlavně kluby už doufají, že se následující ročník obejde bez koronavirových opatření či dokonce omezení. Ostatně, i na letošních cenách permanentek se v mnoha případech odrazila cena. Většina klubů se rozhodla kompenzovat zápasy, na které fanoušci dorazit nemohli.

Tento faktor ale dáme tentokrát bokem. Zmapovali jsme všech čtrnáct klubů, abychom vytvořili kompletní přehled, za kolik lze permanentní vstupenku zakoupit za plnou cenu v jednotlivých klubech.

Nejvíce peněz si i letos zaplatí fanoušci brněnské Komety. Místní enormní zájem o hokej vystřelil permanentní vstupenky až ke 14.000 Kč. Je to jediný klub z celé extraligy, kde lze za celosezónní kartu zaplatit pětimístnou sumu.

Překvapivě nízko se pohybují ceny v Pardubicích. Také Dynamo totiž patří mezi nejžádanější zboží na extraligovém trhu. Nejdražší sedačka na následující sezonu stojí sice 8.500 Kč bez play-off, rovněž ale lze zakoupit permanentku už za 2.600 Kč jak na stání, tak i na sezení.

Nejvýhodnější nákup lze uskutečnit v Mladé Boleslavi či Olomouci, kde šplhá cena k 6.500 Kč, ale v případě vyřazovacích bojů jsou už fanoušci bez dalších starostí a nákladů. 

Úplně nejlevněji prodávají permanentky ve Vítkovicích či Karlových Varech. Tam ale musejí místní příznivci počítat s tím, že ve vyřazovacích bojích budou znovu muset své peněženky otevřít.

Ve vyčkávací zóně je zatím Litvínov, který tradičně spouští prodej permanentek jako poslední. Letos jako jediný klub ještě s touto nabídkou nepřišel. V loňské sezoně čekali fanoušci Vervy na prodej permanentek až do poloviny srpna.

PŘEHLED CEN PERMANENTEK TELH 2022/2023

Oceláři Třinec
Stání – 4.500 Kč
Sezení – 6.750 – 8.000 Kč

Kometa Brno
Stání – 7.000 Kč
Sezení – 14.000 Kč

Bílí Tygři Liberec
Fanclub – 3.400 Kč
Sezení – 5.800 – 6.500 Kč (bez play-off)

Sparta Praha
Stání – 4.400 Kč
Sezení – 7.200 – 8.500 Kč

Dynamo Pardubice
Stání – 2.600 Kč (bez play-off)
Sezení – 2.600 Kč – 8.500 Kč (bez play-off)

Mladá Boleslav
Stání – 5.330 Kč
Sezení – 6.530 Kč

Moundfield HK
Stání – 3.770 Kč
Sezení – 5.460 – 9.230 Kč

Energie KV
Sezení – 3.200 – 5.200 Kč (bez play-off)

Škoda Plzeň
Stání – 3.500 Kč
Sezení – 3.500 – 7.500 Kč

HC Olomouc
Stání – 4.490 Kč
Sezení – 5.490 – 6.490 Kč

Motor ČB
Stání – 4.800 Kč
Sezení – 7.300 – 8.500 Kč

Rytíři Kladno
Stání – 3.500 Kč
Sezení – 4.800 – 6.800 Kč

Verva Litvínov
(připravuje prodej)

Vítkovice Ridera
Bez play-off – 5.490 Kč
Včetně play-off – 5.990 Kč

 * Ceny jsou uvedeny bez zvýhodněných cen pro dlouholeté držitele permanentek nebo členy fanclubů

 * Částky jsou uvedeny vč. play-off, není-li v závorce poznámka (bez play-off)

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Jágr promluvil o své budoucnosti. Jak to bude s jeho kariérou?

Jaromír Jágr pomohl v minulé sezoně Kladnu v udržení se mezi elitou. Hodně se řešilo, zdali bude v kariéře na ledě pokračovat. Nicméně legendární hokejista se k tématu příliš nevyjadřoval. Svou budoucnost nastínil až nyní.

Publikováno

dne

Jaromír Jágr pomohl v minulé sezoně Kladnu v udržení se mezi elitou. Hodně se řešilo, zdali bude v kariéře na ledě pokračovat. Nicméně legendární hokejista se k tématu příliš nevyjadřoval. Svou budoucnost nastínil až nyní.

Kladno za sebou má důležitou misi. Zachránilo se mezi elitou a také na ledě k tomu pomohl majitel klubu Jaromír Jágr, jenž v únoru oslavil již 50. narozeniny. Po sezoně se pochopitelně řešilo, co bude s kariérou české hokejové legendy dále.

Sám Jágr se coby nejproduktivnější Evropan v historii NHL příliš ke své budoucnosti nevyjadřoval. Spíše komentoval dění okolo jeho Rytířů. Své plány však prozradil nyní na tiskové konferenci.

50letý veterán oznámil, že kariéru ještě končit nehodlá. Nicméně přiznal, že rozhodně nestihne začátek nové extraligové sezony, během níž se Kladno vrátí na svůj stadion.

„Tři měsíce jsem nic nedělal a netrénoval. Nevím, jestli bych se v současnosti zvládl vrátit do hokejového tempa a být schopen hrát extraligu. Nemám teď na to, abych dokázal hrát. Nemám čas se stoprocentně připravit na to, abych předvedl stoprocentní výkony,“ říká legenda.

Jágr se kromě návratu na led musí soustředit na jiné věci: „Musím být jinde než na ledě. Kdybych ten čas teď trávil na ledě, nedělal bych jiné věci, které jsou pro Kladno důležité. Nebylo by to dobré pro celou věc.“

Hvězdný hokejista nadále prozradil, že není blázen, aby si myslel, že bude v 50 letech schopen konkurovat extraligovým hráčům bez tréninku. Nadále podotkl, že kariéru končit nechce, jelikož před sebou má ještě nějaké výzvy a milníky, které si chce splnit.

Zdroj: Hokej.cz, YouTube

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Jakub Kovář nebere pozici jedničky ve Spartě jako samozřejmost

Je to jeden z velkých návratů na česká kluziště. Brankář Jakub Kovář se domluvil na smlouvě se Spartou Praha už v únoru letošního roku. Pro tohoto špičkového českého brankáře je vize Sparty novou výzvou, na kterou je připraven, a bude chtít zabojovat, aby si zasloužil pozici jedničky.

Publikováno

dne

Je to jeden z velkých návratů na česká kluziště. Brankář Jakub Kovář se domluvil na smlouvě se Spartou Praha už v únoru letošního roku. Pro tohoto špičkového českého brankáře je vize Sparty novou výzvou, na kterou je připraven, a bude chtít zabojovat, aby si zasloužil pozici jedničky.

Jakub Kovář nechytal v extralize zhruba deset let. I proto je návrat tohoto brankáře zajímavou novinkou pro nadcházející sezonu. Deset let je dlouhá doba, a jak sám Jakub říká pro web Sparty Praha, situace se za tu dobu dost změnila.

„V první řadě je super, že jsem zase po delší době zpátky v Česku. Ve Spartě se cítím skvěle, poznávám spoustu nových kluků. Když jsem odcházel do zahraničí, spoustu hráčů mezitím skončilo s hokejem nebo odešlo zkusit štěstí venku. Extraliga je teď úplně jiná, než když jsem tenkrát odcházel do Ruska,“ říká na adresu svého návratu pro klbuový web Jakub Kovář.

To, že není přestup Jakuba Kováře do Sparty žádné překvapení, potvrzuje i fakt, že s klubem komunikoval už dlouho před tím, než vůbec v únoru došlo k oficiálnímu podpisu smlouvy. Návrat Kováře byl více než plánovaný.

„S vedením klubu jsem byl v kontaktu delší dobu, ještě dlouho předtím, než jsem v únoru podepsal smlouvu. Vize klubu se mi moc líbí, těším se na další výzvu,“ potvrzuje sparťanský brankář.

Konkurenci v brankovišti bude mít poměrně velkou. Ve Spartě bude v brankářské dvojici s Josefem Kořenářem, který se bude chtít stejně jako Jakub Kovář poprat o co nejvíce utkání mezi třemi tyčemi. Rivalita mezi nimi určitě bude, ale jen ta zdravá.

„Pepa je super kluk. Musím říct, že podobného mladého brankáře jsem měl po boku v uplynulé sezoně v Curychu. Pepa je talent, na spolupráci s ním se moc těším. Věřím, že se budeme dobře doplňovat. Je důležité, abychom se vzájemně podporovali a tlačili své výkony nahoru. Snad se nám bude dařit,“ odtajňuje vztahy s brankářským kolegou Kovář.

Brankář s reprezentačními zkušenostmi si prošel nepříjemným zraněním kolene, které jeho kariéru trochu přibrzdilo. Jak to v současné době Jakub Kovář má po zdravotní stránce? Podle jeho slov je to více než dobré.

„Je to tak, zdraví zatím vydrželo a doufám, že situace se bude jenom zlepšovat. Koleno vypadá dobře. Zranění jsem prodělal před dlouhou dobou, nyní to vypadá, že je zase všechno tak, jak má být. Poslední operace proběhla úspěšně, za což jsem samozřejmě moc rád. Na ledě se cítím výborně,“ komentuje stav svého kolene brankář Sparty.

Trenérem Sparty se stal Pavel Patera, což je poměrně velká změna. Patera si tak odbude premiéru na lavičce Sparty. A jeho důležitou roli a zkušenosti vnímá i Jakub Kovář. Pavel Patera s týmem v pondělí už absolvoval i první trénink na ledě po letní přípravě.

„Pavel hokeji rozumí, podle mě je to jeden z nejlepších trenérů u nás. Odehrál spoustu zápasů, má nespočet bohatých zkušeností. Zkrátka ví, co je potřeba udělat pro úspěch. Líbí se mi jeho pohled na hokej. Věřím, že jak pro něj, tak hlavně pro náš celý tým bude sezona úspěšná. Zároveň doufám, že bude mít klid na svou práci, a že mu budeme dělat jenom radost svými výkony,“ uvádí slova chvály na adresu Patery Jakub Kovář.

Počítá se, že by měl být Jakub Kovář jedničkou Sparty pro nadcházející ročník extraligy. Sám brankář to ale nevnímá vyloženě jako jasnou věc.

„Trenéři mi chtějí dát klid na práci. Nejsem blbý, když nebudu mít dobré výkony a bude chytat někdo lépe než já, jednička samozřejmě nebudu. Pozici si musím zasloužit, odvádět svou práci. Sportovní vedení má ode mě nějaká očekávání a já se budu snažit je naplnit.

Nevyvíjím na sebe tlak, sám jsem ale dost na svou osobu náročný. Vím, co je třeba. Budu se stoprocentně snažit, abych trenérům i vedení splatil velkou důvěru, kterou do mě vkládají. Jestli budu jednička, dvojka nebo odchytám pouze dva zápasy, to ukáže až sezona,“ uzavírá rozhovor pro web Sparty Praha Jakub Kovář.

Zdroj: HC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené