Spojte se s námi


Bojové sporty

Díl druhý: Kincl vs. Vémola! Památná tiskovka organizace XFN, kde se z dosud ještě kamarádů stali nepřátelé

Je to největší možný zápas domácí MMA scény mezi českými bojovníky. Karlos Vémola a Patrik Kincl se utkají na konci května v očekávané odvetě. Jak se stala z války slov nevraživost, která rezonuje až dodnes?

Publikováno

dne

Je to největší možný zápas domácí MMA scény mezi českými bojovníky. Karlos Vémola a Patrik Kincl se utkají na konci května v očekávané odvetě. Jak se stala z války slov nevraživost, která rezonuje až dodnes?

Sportovní rivalita se na památné tiskovce přenesla v tu osobní

V prvním díle jsme vám představili vznik jedné z největších rivalit na domácí MMA scéně. Jak zdánlivě nevinné video vyvolalo válku slov, která ale byla doposud ve sportovní rovině. Bylo to nedorozumění, pak ale nastala nevraživost, která rezonuje domácí MMA scénou až dodnes.

Jedna věta spustila nejen rivalitu Karlose Vémoly a Patrika Kincla, ale také vzájemný zápas, který uspořádala tehdejší československá MMA jednička XFN. Pokud šlo u Kincla o sportovní rovinu, ta se ztratila během památné tiskové konference.

Tiskovku vedl redaktor deníku Sport Ondřej Němec a mezi oběma muži to rozhodně nemálo vřelo. My se vám pokusíme přinést pár střípků z ostrých výměn obou účastníků, které je zajisté zajímavé takhle po letech sledovat.

Vémola kategoricky odmítl, že by Kincl zrušil UFC zápas kvůli němu

Tiskovka se samozřejmě točila okolo videí na sociálních sítích obou bojovníků, v nichž se řešilo mimo jiné Kinclovo odmítnutí UFC právě kvůli zápasu s Terminátorem. „Patrik rozhodně žádný UFC kvůli mně neodmítl,“ roznítil se Vémola hned v úvodu tiskovky. „UFC odpadnul zápas, byl to zápas na short notice, on se snažil přibrat na zápas se mnou v 84 a nestihl by shodit do 77.“

„Navíc standardní kontrakt v UFC je 10 tisíc dolarů za prohru, takže on si honem rychle spočítal, když má takhle těsně před svatbou a jak říká, že to nedělá pro peníze, že raději bude zápasit v XFN se mnou a dostane pětkrát větší výplatu. Zápas se mnou zvolil z politických a manažerských důvodů. On nebyl v pozici, kdy ten zápas mohl vzít,“ pálil ostrými.

Patrik Kincl již ve zmíněném videu na sociálních sítích zmínil, že se opravdu jednalo o nabídku na short notice s Neilem Magnym a že by na takového soupeře potřeboval více času.

Vémola kontroval tím, že kdyby on dostal šanci vrátit se do UFC, vrátil by XFN peníze a splnil si svůj další sen. „Já tě chápu, ty bys tu nabídku vzal, ale já těch nabídek ještě dostanu, takže já to jen odložil,“ reagoval sebevědomě Kincl.

„To asi dostaneš, jsi mladej a zkušenej, ale tohle tě zpomalí,“ přispěchal s reakcí Vémola. „Já jsem od začátku věřil, že jsme kamarádi a tohle mě bude vůči tobě a československému MMA mrzet. Protože ti to tu kariéru hrozně zbrzdí a ty nabídky ze zahraničí ti fakt trošku spadnou. To mě z pohledu kamaráda mrzí, ale teď už je mi to jedno.“

Oba muži předpovídali průběh duelu

Po dalších výpadech už se Kincl, který v průběhu tiskovky hýřil úsměvy, rukama několikrát naznačoval kolovrátek a dokonce se uchýlil k beatboxu, neudržel. „Já už tady slyším podesáté, jak dostanu namláceno. Jak to chceš udělat, vždyť ty na mě nic nemáš. Za posledních pět let ses jako zápasník nikam neposunul, nemáš na mě zbraně v postoji, můj wrestling se vyrovná tvému, moje zem je desetkrát lepší než tvoje.“

„Je pravda, že on je nejlepším českým fighterem, proti kterému jsem tady nastoupil,“ uznal kvality soupeře Vémola. „Ale váhové kategorie jsou tu z určitého důvodu a je možné, že to bude na body. Je možné, že to bude nudný fight, on se bude snažit přežít, já se budu snažit neutavit a budu se ho snažit mlátit celý tři kola.“

Mimochodem na této tiskovce padl termín „malá tlustá 77“, který je mimo jiné i předmětem soudních tahanic dnešních dní. Vémola jej o soupeři použil jako reakci na fakt, že jej Kincl sundá. „On si tam jde vyloženě pro výplatu, předem prohraný zápas. Ono to nějak dopadne a když nedopadne, já jsem malá tlustá 77 a on je velká 84.“

Jak se oba stavěli k případné odvetě?

Velmi zajímavé pak byly odpovědi na otázku Ondřeje Němce, pokud vítěz nabídne poraženému odvetu. „Nepřemýšlím o dalším zápase, nemám nasmlouvané další zápasy, soustředím se na tento zápas a na to, jak dopadne. Co bude potom, to momentálně neřeším,“ odpověděl první Kincl.

„Já určitě ne,“ řekl důrazně Vémola. „Já vím, jak ten zápas dopadne a je pár bláznů, který tomu nevěří, i on tomu nevěří. K čemu by byla odveta. Já když vyhraju, rozhodně žádnou odvetu nepotřebuju, potřebuju kvalitní zahraniční soupeře.“

Na samotný zápas a to, co se dělo po něm, se podíváme v dalších dílech. I když byla odveta blízko a prozatím se neuskutečnila, doufejme, že se jí za necelé dva měsíce dočkáme. Na celou tiskovku, kterou před jejich prvním vzájemným duelem zveřejnil youtube kanál „PREVENTIVNÍ ÚDER“, se můžete podívat na videu níže.

Zdroj: XFN, Sherdog, Oktagon MMA, Youtube kanál – PREVENTIVNÍ ÚDER

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.