Spojte se s námi


Bojové sporty

Díl první: Kincl vs. Vémola! Jak vznikla rivalita, která rezonuje dodnes? Jedno zdánlivě nevinné video spustilo válku slov

Je to největší možný zápas domácí MMA scény mezi českými bojovníky. Karlos Vémola a Patrik Kincl se utkají již za necelé dva měsíce a mezi oběma muži to značně vře. Jak mezi nimi vznikla rivalita, která rezonuje dodnes?

Publikováno

dne

Je to největší možný zápas domácí MMA scény mezi českými bojovníky. Karlos Vémola a Patrik Kincl se utkají již za necelé dva měsíce a mezi oběma muži to značně vře. Jak mezi nimi vznikla rivalita, která rezonuje dodnes?

Bývali kamarádi. Jedno video na sociálních sítích vše změnilo

Bývali kamarádi, ale pak se to zvrtlo. Již za necelé dva měsíce se dočkáme odvety, která hýbe domácí MMA scénou a fanoušci na ni čekají již téměř pět let. Bitva šampionů, která může ukončit dlouholetý spor anebo otevřít další možnosti.

Karlos Vémola byl v roce 2018 jedničkou mezi českými MMA bojovníky. Byl také prvním Čechem, který zápasil v nejslavnější MMA organizaci světa. Po vyhazovu z UFC střídal zápasy v domácích a britských organizacích, kde sbíral jeden úspěch za druhým. Když pak v roce 2017 získal v zápase s Petrem „Píno“ Ondrušem titul polotěžké váhy XFN, podepsal s organizací dlouhodobou smlouvu.

Po dalším vítězném zápase ale nahrál na své sociální sítě video, které započalo příběh, který se táhne domácí MMA scénou dodnes. „Právě jsem se vrátil ze schůzky s XFN. A na rozdíl od Pešty a jiných podobných tlučhubů jsem připravený neustále dokazovat, že jsem česká jednička v jakékoliv váze. 77, 84, 93, těžká, je mi to celkem jedno,“ řekl tehdy Vémola.

Kincl si vzal Vémolovu narážku po vzoru McGregora osobně

Organizace měla naplánovaný galavečer na 28. června 2018 v pražské O2 Aréně. Vémola vzkázal, že na plánované akci bude a je mu jedno, koho organizace před něj postaví, i když ve videu jmenoval Viktora Peštu. Na zmíněné video ale reagoval překvapivě šampion welterové váhy (do 77 kg) XFN Patrik Kincl, který řekl, že se s Vémolou klidně utká.

Vémola následně reagoval, že pro Kincla by to byl největší money fight kariéry. Zmínil též slavný výrok Conora McGregora „Red Panty Night“ o možném zápase s Rafaelem dos Anjosem, který označil zápas s legendou PPV přenosů za jednoduše vydělané peníze. Conor použil zmíněný výrok, aby vyjádřil, že zápas s ním je pro každého fightera oslavou a největší výplatou jejich kariéry.

To se dotklo Patrika Kincla, který zrovna plánoval svatbu se svou ženou a oheň byl na střeše.

„Trošku mě to zamrzelo, myslel jsem si, že to vyřešíme trošku více důstojně bez nějakých osobních ataků a navážení se do rodiny. Moc dobře víš, že zápasníci mají pevný smlouvy, já dostanu stejný peníze, ať půjdu s tebou, nebo s Frantou z Horní Dolní, který nikdy nezápasil,“ odpověděl na svých sociálních sítích podrážděný Kincl. Přičemž zmínil, že kdyby dělal MMA pro peníze, zůstal by v Rusku, kde zápasil v organizaci ACB.

„Tady je omluva Patriku Kinclovi, já opravdu nevěděl, že se budeš po tom zápase ženit. To jsem fakt jenom střelil od boku a dělal jsem si p**el. Za tu narážku se omlouvám, protože do rodiny se opravdu nenaváží. To jsem jenom zkopíroval, co řekl Conor McGregor,“ přispěchal s omluvnou reakcí Vémola.

Vémola ale kontroval, že kamarádi se nevyzývají

„Když jsme ale o u toho navážení se, tak já nikdy nevyzýval kamarády,“ pokračoval Terminátor se vzkazem Kinclovi. „Tebe jsem za kamaráda považoval a do těch tlučhubů tě teď zařazuju. Ty si ten money fight se mnou vyřváváš a ještě budeš lidem lhát, že ty peníze jsou stejný. Nikdy nedostaneš stejný peníze za mě, jako jsi dostával předtím.“

Kincl omluvu přijal a odmítl, že by dostal za Vémolu od organizace více peněz a vysvětloval důvody, proč s ním chce zápasit. „Já tě za kamaráda samozřejmě pořád beru, není to nic osobního. Já prostě kamarády vyzývám každý den na něco, pro mě je to prostě sport, srdcová záležitost a nedělám to pro prachy.“

Válka slov se tak změnila na válku v kleci

Kincl zmínil také fakt, že XFN kvůli náročnému shazování Vémoly z polotěžké váhy do welteru rozhodlo, že se zápas uskuteční ve střední váze. Karlos reagoval, že za dva měsíce váhu kvůli Kinclovi opravdu nesplní a požadoval větší časový prostor. Na kritiku Kincla i fanoušků reagoval tak, že welter zmiňoval spíše v návaznosti na fakt, kdyby se dostal zpět do UFC, aby nezápasil s hvězdami střední váhy UFC.

Kincl také řešil otázku možného působení v UFC. Od nejslavnější MMA organizace světa dostal nabídku na zápas s Neilem Magnym, ale vybral si nakonec zápas právě s Vémolou. Jako důvody vybral fakt, že se jednalo o třítýdenní short notice a nedával si se soupeřem z první desítky UFC moc velké šance.

Dveře k jejich vzájemnému zápasu se tak otevřely a trashtalk pokračoval i na tiskové konferenci. O té, o samotném zápase a dalším pokračování jejich příběhu ale až příště.

Zdroj: XFN, Sociální sítě obou bojovníků, Wikipedia

Reklama

Bojové sporty

Nepříjemnost pro českého hrobaře. Pár dní před bitvou v UFC se mu mění soupeř. Odčiní dvě porážky v řadě?

David Dvořák před sebou má další zápas v UFC. Do akce půjde už 11. června na číslované akci UFC 289 ve Vancouveru. Jenže pár dní před duelem musí řešit komplikace. Mění se mu totiž soupeř.

Publikováno

dne

David Dvořák před sebou má další zápas v UFC. Do akce půjde už 11. června na číslované akci UFC 289 ve Vancouveru. Jenže pár dní před duelem musí řešit komplikace. Mění se mu totiž soupeř.

Aktuálně naše druhá největší hvězda v UFC se už 11. června představí na turnaji UFC 289. David Dvořák je v rámci organizace aktuálně desítkou muší váhy, za sebou má dva nelehké souboje, které nezvládl.

V březnu minulého roku přerušil jeho desetiletou šňůru výher Matheus Nicolau, který jej ve vyrovnané bitvě porazil na body. Následoval souboj s nebezpečným Manelem Kapem, který si rovněž s českým hrobařem poradil ve tříkolové bitvě na body.

Navzdory porážkám si Dvořák udržel místo v top desítce své váhy a navíc měl dostat příležitost porvat se o lepší umístění. Jeho soupeřem měl být ve Vancouveru Matt Schnell, osmička divize. Jenže Schnell pár dní před turnajem odpadl kvůli zranění.

Novinář Christopher Reive ovšem přispěchal s informací, že UFC již sehnalo náhradu. Tou je již bývalý šampion australské organizace EMMA, kterého proti české naději čeká premiéra v největší organizaci na světě.

Steve Erceg už měl bojovat na nečíslované akci v průběhu května s Claytonem Carpenterem, zápas se mu ale zrušil. Nyní jej tedy čeká nelehká premiéra, která ale znamená velkou příležitost.

Dvořák se na zápasy vždy rád detailně takticky připravuje, změna tedy nehraje zrovna v jeho prospěch. Navíc je v nepříjemné pozici. Může jen ztratit, zatímco jeho soupeř může především získat. Namysli máme samozřejmě zejména postavení v žebříčku.

Hrobař navíc bude pod tlakem. Chtěl odčinit dvě porážky v řadě, na Schnella měl určitě připraven vítězný gameplan, který nyní bude muset měnit.

Erceg je specialistou na submise. V kariéře prohrál pouze jednou v roce 2017. Jinak má bilanci 9-1 a hned šestkrát vyhrál právě na submisi. Dvořák má nyní bilanci 20-5.

Zdroj: MMA Orbit, UFC, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Tlak na Oktagon? Zahraniční hvězdy si přejí testy na doping. Budu stát jako první v řadě, vzkazuje šampion Keita

Dopingové testy? Ve světě bojových sportů dlouhodobě velké téma. Několikrát se k němu museli vyjadřovat i šéfové Oktagonu, kteří mají mimo finanční náročnost vícero důvodů, proč je zatím nezavedli. Zahraniční hvězdy organizace ovšem nyní vytvářejí mírný tlak.

Publikováno

dne

Dopingové testy? Ve světě bojových sportů dlouhodobě velké téma. Několikrát se k němu museli vyjadřovat i šéfové Oktagonu, kteří mají mimo finanční náročnost vícero důvodů, proč je zatím nezavedli. Zahraniční hvězdy organizace ovšem nyní vytvářejí mírný tlak.

Bojové sporty jsou sice čím dál populárnější, nicméně přesto se nedaří pořádně bojovat s dopingem. V podstatě tak činí pouze světoznámá organizace UFC a nově asijský gigant ONE FC.

V evropských organizacích ale žádná antidopingová agentura či dopingové testy na bojovníky nedohlíží. Ondřej Novotný v minulosti vysvětlil, proč tomu tak je v případě Oktagonu a jak by k situaci rád přistoupil.

V první řadě hrají roli finance. Dopingové testy pochopitelně nejsou zadarmo. V řadě druhé chtěl Novotný řešit primárně různé nabuzovače před zápasem a celkově prohlásil, že se snaží najít systém, jak s tím bojovat.

Navíc tu je problém v tom, že by se muselo vyřešit, jak dopingové hříšníky potrestat, když by po konci v Oktagonu mohla nějaká hvězda rovnou zamířit ke konkurenci, kde třeba dopingové kontroly dělat nebude. V minulosti pak bylo potrestáno několik bojovníků neoprávněně. I v UFC.

Blíží se však doba, kdy bude nutné doping řešit. Sám Novotný tehdy prohlásil, že ideální doba bude v momentě, kdy se Oktagon stane středobodem evropského MMA. To se s expanzí do Německa a na britské ostrovy pomalu začíná svým způsobem dít.

Zahraniční hvězdy vytváří tlak na Oktagon

Doping je zkrátka velkým tématem a čím víc je v Oktagonu zahraničních a skutečně kvalitních bojovníků, tím větší je šance, že bude růst na vedení organizace tlak. Nyní se o to postarali hned tři zahraniční bojovníci.

Vše svým příspěvkem na Twitteru spustil Alex Lohoré, muž, který 20. května v pražské O2 aréně nestačil na Davida Kozmu. Jestli narážel na něj, to nevíme, nicméně v minulosti už si v rámci dopingu postěžoval například na Karlose Vémolu.

„Přeju si, aby Oktagon dělal dopingové testy. Pak by se ukázali skuteční šampioni. V životě však vždy nedostanete, co chcete. Přesto se můžete vždy snažit o tu správnou věc pro svůj život,“ nechal se slyšet Lohoré.

Jeho příspěvku si všiml například dvojnásobný šampion organizace Losene Keita, který je v rámci Oktagonu nejlépe umístěným bojovníkem ve světových žebříčcích Fight Matrix. „Pokud se to stane, budu stát jako první v řadě na testování,“ vzkazuje.

Aby toho nebylo málo, podpořil myšlenku také Amiran Gogoladze, který se do Oktagonu dostal díky projektu Tipsport Gamechanger. Jedná se o bojovníka s velkým potenciálem.

„V životě jsem se nikdy podobných věcí nedotkl. Mám rád čistý sport,“ hlásí gruzínský ranař, který si nedávno připsal premiéru v organizaci.

Zdroj: Twitter, Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

McGregor má pořádný hlad! Chci ještě 100 zápasů, hlásí legenda. Jak často chce bojovat?

Conor McGregor je odhodlaný se vrátit v plné parádě. Nejenže chce dokázat, že stále má na to, aby se mohl měřit s absolutní špičkou. Hodlá také bojovat velice často a pokud by mu drželo zdraví, tak to bude extrémně dobrá zpráva pro UFC i MMA jako takové.

Publikováno

dne

Conor McGregor je odhodlaný se vrátit v plné parádě. Nejenže chce dokázat, že stále má na to, aby se mohl měřit s absolutní špičkou. Hodlá také bojovat velice často a pokud by mu drželo zdraví, tak to bude extrémně dobrá zpráva pro UFC i MMA jako takové.

Největší světová MMA hvězda hlásí návrat. Conor McGregor už je zapojen v antidopingovém programu USADA a do konce roku by se měl znovu ukázat v kleci UFC. Ještě předtím však plní roli trenéra v reality show The Ultimate Fighter.

Jeho sokem je už ve zmíněné show Michael Chandler, bývalý šampion Bellatoru, s nímž se Ir utká při svém comebacku. Sám McGregor hlásí, že se bude jednat o největší návrat v historii bojových sportů.

Ostatně se na to hodně čeká. Panuje hodně otázek. V jaké formě se McGregor vrátí? Jak na tom bude psychicky? Jak bude držet jeho již uzdravená noha, kterou si zlomil v létě 2021 při třetím souboji s Dustinem Poirierem?

Chandler navíc v posledních zápasech čelil absolutní špičce UFC. Dokáže s ním McGregor držet krok? Ir věří, že ano. Právě proto se prý bude jednat o největší návrat. Hodlá totiž předvést suverénní výkon a suverénní ukončení.

A nehodlá zůstat pouze u toho. Až zvládne zápas s Chandlerem, hodlá být pořádně aktivní. Nebude podstupovat pouze „money fighty“. Chce bojovat tak často, jak jen to půjde.

„Doufám ve stovku dalších zápasů. Doufám v konzistentnost. Doufám v dlouhou šňůru,“ nechal se slyšet v rozhovoru s Megan Olivi.

McGregor doufá, že bude zvládat ročně tři až čtyři zápasy. Chce se znovu stát šampionem a zbourat veškeré pochybnosti o jeho osobě.

Zdroj: UFC, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Oblíbené