Spojte se s námi


Ostatní

Desetiletá nadvláda Zlatana Ibrahimoviče skončila

Publikováno

dne

Zlatan Ibrahimovič od roku 2007 pravidelně vítězil v anketě o nejlepšího fotbalistu roka ve Švédsku, ale jeho éra už skončila. Šestatřicetiletý nekompromisní střelec se musel sklonit před o čtyři roky mladším obráncem Andreasem Granqvistem.

Právě Grangvist s kapitánskou páskou na rameni nedávno dovedl tým Švédska na závěrečný turnaj MS 2018 v Rusku.

V evropské baráži si Švédi nečekaně poradili se čtyřnásobnými mistry světa Italy (1:0 /d/ a 0:0 /v/). Posledním vítězem prestižního Zlatého míče ve Švédsku před Ibrahimovičem byl v roku 2006 Fredrik Ljunberg.

„Jesem hrdý a vděčný, že tu můžu stát ze Zlatým míčem v rukách. Znamená to pro mě neuvěřitelně moc. Byl to však těžce vybojovaný Zlatý míč. Favoritem byl i Emil Forsberg, který má za sebou skvělou sezonu v německé bundeslize,“ řekl Grangvist, který je kapitánem i v ruském klubu FK Krasnodar, podle webu deníku Expressen.

„Andreas ztělesňuje všechno pozitivní ve fotbale, ale i mimo něho. Je skvělý fotbalista, ale zároveň i velmi dobrý člověk,“ uvedl švédský reprezentační trenér Janne Andersson.

Grangvist se v minulosti soutěžně představil i na Slovensku. V dresu zmíněného ruského zaměstnavatele nastoupil v 3. předkole Evropské ligy 2015/2016 proti Slovanu Bratislava.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.