Spojte se s námi


Hokej

Derby pro Třinec: Kvalitní dárek, řekl Moták. Mazanec vyzdvihl bojovnost

Předvánoční 30. kolo Tipsport Extraligy svedlo proti sobě regionální rivaly Vítkovic a Třince. Bitvu plnou emocí a tvrdých soubojů ovládli Oceláři vítězstvím 2:1. Jako vánoční dárek si tak nadělili tři body od soupeře z čela tabulky.

Publikováno

dne

Předvánoční 30. kolo Tipsport Extraligy svedlo proti sobě regionální rivaly Vítkovic a Třince. Bitvu plnou emocí a tvrdých soubojů ovládli Oceláři vítězstvím 2:1. Jako vánoční dárek si tak nadělili tři body od soupeře z čela tabulky. Derby utkání sledovala očekávaně vyprodaná Ostravar Aréna.

Říká se, že derby nemá favorita. Přesto bylo v počtu diváků v zaplněné Ostravar Aréně znát, že místní Vítkovice hrají na špici tabulky. Návštěva 9833 diváků toho byla důkazem. Navíc přijel Třinec, což tradičně přiláká ještě větší publikum.

Kolem stadionu byla mezi fanoušky patřičná nervozita. Málokdo z obou táborů objektivně hlásil, že jejich tým právě vyhraje. Všechna hesla však měla společné přání – aby se hrál v derby hezký hokej.

A ten se hrál. I přes menší počet branek bylo na ledě znát, že jde o víc než tři body. Oba celky si chtěly v předvánočním čase nadělit od Ježíška bodový zisk. Hrál se rychlý a bojovný hokej. Zkrátka takový, jako se na derby patří.

Ostatně právem ocenil bojovnost svého týmu po utkání také hostující brankář Marek Mazanec: „Bylo to napínavé do posledního střídání, to bez debat. Vítkovice měly tlak, já musím poděkovat klukům, protože ta bojovnost se jen tak nevidí,” ocenil hrdina utkání pro klubový web, jenž po většinu utkání deptal svými zákroky soupeře.

Třinecký brankář si v utkání připsal i netradičně asistenci, avšak v tomto případě byl spíš s chválou na svou adresu konzervativnější.

Kdyby to byl nějaký puk, který jsem vyloženě nahrál přes celé hřiště, tak bych z toho měl radost. Tohle byla taková z nouze ctnost. Jen jsem to vyhodil, aby tam nebyl závar. Marko to skvěle vybojoval, Hudy vymíchal. Super gól,” chválil Mazanec své spoluhráče.

Po jeho asistenci zvýšili Oceláři v 38. minutě náskok na 2:0, který se nakonec ukázal jako klíčový. Domácím se podařilo prosadit až během přesilovky ve třetí třetině. Ani přes drtivý tlak v závěru se jim však vyrovnat nepodařilo.

Nejdůležitější zákroky tam udělali moji beci. Když mi to vypadlo z brusle, tak mě tam jednou zachránili. A pak, když nás vyšachovali do prázdné, na konci zápasu,” vrátil se třinecký gólman ke klíčovým situacím ocelářského triumfu.

Spokojeni, především s atmosférou, byli po utkání i trenéři: „Chtěl bych našim fanouškům popřát hezké Vánoce a poděkovat jim za to, jak nádhernou atmosféru nám dnes vytvořili. Hráči to také ocenili. Byl to vyrovnaný a těžký zápas s kvalitním soupeřem,” řekl po utkání kouč domácích Miloš Holaň.

Trenér vítězného týmu Zdeněk Moták mohl ke kladnému hodnocení atmosféry přidat i úsměvy na tváři, díky vyhraného duelu: „Pro taková utkání ten sport děláme. Vyprodáno, krásná hokejová atmosféra, vyrovnaný zápas s dobrým koncem pro nás,” hodnotil s nadšením.

Před Štědrým dnem bere vítězství svého týmu jako ideální odměnu: „Chlapcům musím poděkovat a pogratulovat, udělali mi velkou radost. A určitě i sobě. Před Vánocemi je to kvalitní dárek,” zakončil Moták pozápasové hodnocení.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Oceláři Třinec

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.