Spojte se s námi


Extraliga

Démon Gulaš už zase řádí! Veterán extraligy na začátek ročníku dominuje

Extraliga pozvolna krájí ročník za ročníkem, ale na čele kanadského bodování se zase tolik nemění. Pravidelně tam najdete v horních patrech mazáka s číslem 77 na zádech. Milan Gulaš jako by nestárnul.

Publikováno

dne

Extraliga pozvolna krájí ročník za ročníkem, ale na čele kanadského bodování se zase tolik nemění. Pravidelně tam najdete v horních patrech mazáka s číslem 77 na zádech. Milan Gulaš jako by nestárnul. Ať už hrával v Plzni nebo teď v Českých Budějovicích, stále patří pro soupeře mezi nejnebezpečnější hráče. I letos přidává góly a asistence v raketovém tempu.

V prvním utkání v Třinci zaznamenal pouze jednu asistenci, pak ale nastartoval jihočeský motor na plné obrátky. V domácím utkání s Kometou nasázel hattrick, v dalším utkání proti Litvínovu přidal další dvě branky a jedu nahrávku.

V součtu tak nastřádal během tří utkání sedm bodů za pět gólů a dvě nahrávky. Na šestatřicetiletého matadora úctyhodná bilance. Jestli někdo před sezónou o jeho drajvu pochyboval, teď jen opět sedí a kouká.

Od sezóny 2015/2016 je statisticky nejproduktivnějším hráčem extraligy, když nasbíral 333 kanadských bodů. Za ním je Petr Holík – 327 bodů, Lukáš Pech – 323 bodů a Martin Růžička – 296 bodů. Gulašovu dominanci podtrhuje fakt, že první dvě sezony z tohoto období strávil ve Švédsku.

Přitom před začátkem sezony hlásil, že by už rád předal roli lídra někomu mladšímu: „Nechci být pořád pod tlakem a ve stresu. Je náročné hrát přes deset let první útok. Nejsme s Lukášem Pechem takoví, že bychom museli mít všechno. Oba věříme, že nás mladší hráči nahradí,” řekl před začátkem nového ročníku v rozhovoru pro iDnes.

Milan Gulaš už teď vyniká v drtivé většině základních nejdůležitějších statistik. Je pravda, že má za sebou teprve tři zápasy, což je díky úterní předehrávce 4. kola ještě o jeden víc, než u většiny ostatních. Přesto nelze jeho čísla zpochybnit.

GULAŠOVO NEJ TELH 2022/2023

Zápasy: 3
Nejvíc gólů: 5
Nejvíc bodů: 7
Nejvíc střel: 15
Nejvíc gólů v přesilovce: 3
Nejvíc bodů v přesilovce: 4
Nejvíc vítězných gólů: 2

Na ledě stále hraje s maximálním nasazením. Chodí do soubojů, bruslí, hledá si ideální pozici na střelu – ryzí zakončovatel. Dokáže zkombinovat své dobré fyzické vlastnosti, včetně letitých zkušeností. Někdy bývá na oko až příliš emotivní, ale to jen proto, že má stále nezkrotnou touhu vyhrávat.

Třeba už vnitřně pro něj není prioritou být nejlepší, ale na ledě mezi nejlepší rozhodně patří. Zkuste se na něj zaměřit na stadionu, když vyjede na led. Jen tak, během jednoho střídání. Rozhodně byste mu nálepku veterána nedali.

Stále baví stadiony a je ozdobou ligy. Do kapsy schová i mladé ročníky, což je smutné a fascinující zároveň. Nezbývá, než zaklepat, ať mu vydrží zdraví. Pak si klidně může na konci extraligového ročníku převzít na podiu čtvrtou cenu pro Hokejistu sezony.

Zdroj: Tipsport Extraliga 

Reklama

Extraliga

Thajsko přivítá nejprestižnější golfovou akci v historii. Na LIV Bangkok bude ve hře 25 milionů dolarů

Po třech týdnech spánku se už zase saúdskoarabský projekt LIV Golf vrací na scénu. Tentokrát se ocitne na místě, které ještě tolik elitních golfistů země neviděla. Od 7. do 9. října se v “zemi úsměvů” bude konat LIV Golf Invitational Bangkok. Jak jinak, s pořádně tučnou odměnou.

Publikováno

dne

Po třech týdnech spánku se už zase saúdskoarabský projekt LIV Golf vrací na scénu. Tentokrát se ocitne na místě, které ještě tolik elitních golfistů země neviděla. Od 7. do 9. října se v “zemi úsměvů” bude konat LIV Golf Invitational Bangkok. Jak jinak, s pořádně tučnou odměnou.

Do hlavního města v Thajsku se přemístilo 48 profesionálních golfistů, kteří si to na hřišti ve Stonehillu rozdají o celkové odměny ve výši 25 milionů amerických dolarů. Jedná se v pořadí o šestý turnaj v inaugurační sezoně série LIV Golf.

Všichni v LIV Golf jsou nesmírně nadšeni, že mohou přinést náš inovativní formát a elitní soutěž do Thajska a mezi lidi v Asii, jedné z nejzajímavějších a nejrychleji se rozvíjejících golfových krajin na světě,” prohlásil nadšeně pro asiantour.com generální ředitel LIV Greg Norman.

Sám několikrát zdůrazňoval, že strategií LIV je rozšířit hru a oslovit nové publikum po celém světě: „Thajsko je naší první asijskou zastávkou a LIV Golf Invitational Bangkok slibuje, že bude opravdu velkým zážitkem pro hráče i fanoušky,” doplnil Norman.

I tentokrát bude startovní pole v Bangkoku obsahovat několik golfových šampionů, včetně čtyř hráčů, kteří se v minulosti objevili na vrcholu světového žebříčku. Na turnaj se může těšit i domácí golfista Phachara Khongwatmai. Sám thajský rodák se zúčastnil i všech pěti předchozích podniků LIV Golf.

Hrát na akci takového rozsahu doma v Thajsku je něco, o čem jsem mohl jen snít, když jsem vyrůstal. Je to obrovský okamžik nejen pro golf, ale i pro sport v Thajsku a Asii. Tyto události LIV spojují nejlepší golfisty na světě v novém formátu, který funguje jak pro hráče, tak pro diváky,” pochvaluje si teprve třiadvacetiletý asijský talent.

Pochvaluje si rovněž týmovou hru, která bude i tentokrát součástí této události. Velký důraz při svých rozhovorech klade taky na jedinečnou atmosféru, kterou turnaje LIV nabízí.

Mezi největší favority budou opět patřit především poslední vítězové. Dustin Johnson a Cameron Smith budou i tentokrát nejspíš atakovat nejvyšší příčky. V závěsu za nimi se v posledních akcích držel taky chilský rodák Joaquin Niemann.

LIV Golf Invitational Bangkok přináší něco zvláštního do celého Thajska. V asijském regionu je tolik golfových fanoušků a všichni si budou moci vychutnat golf světové třídy s nejlepšími hráči světa,” řekl hráč, jenž na posledním podniku v Chicagu obsadil dělenou čtvrtou pozici.

Zdroj: LIV Golf, asiantour.com

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Smrt Vsetínu! Budeme vás věšet, burani z vesnice. Za toto choreo vyfasoval Zlín pokutu a uzavření tribuny. Jak reaguje veřejnost?

Nevhodné chování zlínských fanoušků na derby utkání Chance ligy, ve kterém se střetl Zlín se Vsetínem, už má rozuzlení. Klub PSG Berani Zlín byl potrestán finanční pokutou ve výši 60.000 Kč. K tomu budou mít navíc místní fanoušci šest zápasů uzavřený sektor na stání.

Publikováno

dne

Nevhodné chování zlínských fanoušků na derby utkání Chance ligy, ve kterém se střetl Zlín se Vsetínem, už má rozuzlení. Klub PSG Berani Zlín byl potrestán finanční pokutou ve výši 60.000 Kč. K tomu budou mít navíc místní fanoušci šest zápasů uzavřený sektor na stání.

Utkání se odehrálo v sobotu 24. září 2022 na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. V rámci 4. kola si to spolu rozdaly týmy PSG Berani Zlín a VHK Robe Vsetín. Souboj to však nebyl jen na ledě, ale i dle původních předpokladů na tribunách. Na valašské derby čekali fanoušci obou táborů 15 let.

Místo zdravé rivality se však na tribunách v sektoru domácích objevil velký nápis: “Smrt Vsetínu. Budeme vás věšet, burani z vesnice“. Mimo to se podařilo taky fanouškům na tribunu přenést šibenici s panákem, který měl simulovat fanouška Vsetína. Toho následně zapálili a v zaplněném sektoru na stání vznikl otevřený oheň.

Reakce disciplinární komise na sebe nenechala dlouho čekat. Před týdnem oslovila zlínský klub, aby jí dodal veškeré kamerové záznamy ze stadionu během utkání. Nyní už vyslovila konečný verdikt. Klub PSG Berani Zlín dostal finanční pokutu ve výši 60.000 Kč. Mimo to je taky klub povinen uzavřít sektor na stání na dalších šest soutěžních utkání.

JAKÉ JSOU REAKCE?

Zpráva o trestu na adresu zlínského klubu se rychle rozšířila, ačkoliv nepřišla ani z oficiálního zdroje Českého hokeje. Jako první o něm informoval na Twitteru reportér České televize Josef Kvasnička. Na zprávu pochopitelně reagovali i hokejoví fanoušci.

Mnoho z nich považuje trest za nepřiměřeně vysoký, jelikož berou podobnou prezentaci fanoušků na derby zápasech jako běžnou věc. Mnoho z nich však taky tohle chování okamžitě odsoudilo, stejně tak se vyslovilo k udělenému trestu.

Tresty ve smyslu zavření sektoru na prázdném stadionu mne velmi baví. Jim tam chodí 2000 až 2500 diváků na stadion pro 7000, takže trest bude, že ještě naopak ušetří na trhače lístků u jedněch vrat. Jestli chtěli něco jako trest, tak zavřený stadion na druhý zápas se Vsetínem,“ vyslovil se na Twitteru fanoušek Michal.

Další z fanoušků zase napsal návrh, že měl být sektor uzavřený až na případné play-off, aby to mělo požadovaný efekt. S výší trestu nesouhlasí ani Jaroslav, který napsal: „Já bych uzavřel celý stadion. Fanoušci z kotle se akorát přemístí jinde.“

Odlišně pak reagoval například Dan, jenž napsal: „Od kdy jsou hokejoví fanoušci a funkcionáři takový ženy… kvůli choreu uzavírat tribuny… Ještěže se tohle neděje na fotbale, to by tam totiž nikdy nikdo nebyl v tom kotli,“ zapojil se do plodné diskuse.

Zdroj: Chance liga, Twitter

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Jaromír Jágr naznačil a připustil možný konec kariéry! K čemu všemu se legendární 68 přiznala?

V rozhovoru pro deník Sport Jaromír Jágr naznačil možný konec kariéry. Na led se údajně vůbec nechystá. Údajně mu chybí čas, chuť, i jakákoli motivace. Starosti má s organizací a vedením klubu a především s z rekonstrukcí zimního stadionu.

Publikováno

dne

V rozhovoru pro deník Sport Jaromír Jágr naznačil možný konec kariéry. Na led se údajně vůbec nechystá. Údajně mu chybí čas, chuť, i jakákoli motivace. Starosti má s organizací a vedením klubu a především s z rekonstrukcí zimního stadionu.

Jágrovo Kladno začalo sezónu poměrně slušně. Minimálně ve srovnání s předchozími ročníky. Z úvodním pěti kol Kladno nevyšlo ani jednou na prázdno a vždy bralo minimálně bod. Všechno to byla velmi vyrovnaná utkání, včetně první prohry s Třincem 1:2.

Poslední zápas z nedělního kola byl však první jednoznačný. Rytíři nestačili na živějšího a bruslivějšího soupeře na ledě Mladé Boleslavi. Výsledkem byl nezdar 0:4. Právě po prohraném duelu ve ŠKO-ENERGO Aréně Jágr poskytl rozhovor deníku Sport.

Nejprve došlo k hodnocení právě skončeného utkání: „Dostali jsme tu lekci, Boleslav byla o hodně lepší, nedala nám absolutně šanci. Domácí byli prvním týmem, který nás od začátku zápasu přehrál. Z mého pohledu proti nám hrál nejlepší tým, proti kterému jsme zatím nastoupili.“ zaznělo.

Následovalo srovnání hráčů, platů a rozpočtu Kladna a Mladé Boleslavi. Podle redaktora deníku Sport jsou na tom kluby podobně. Majitel Rytířů si to však nemyslí: „My rozhodně půlmilionové hráče nemáme. Jejich rozpočet se nedá s naším srovnávat, my za sebou nemáme Škodovku.“

Pak přišla série klíčových otázek. Na led se příliš nehrnete. Jak dlouho vydržíte pouze na střídačce? Neblíží se Váš návrat na led? Nechybí Vám hraní?

JJ reagoval pro mnohé překvapivě: „Abych byl upřímný, ani nemám chuť se vracet. Kdyby se konal Winter Classic, který jsem slíbil, asi bych se musel přinutit jít hrát. Popravdě, nemám motivaci, nemám chuť. Hokej mám rád, ale je to dřina. Na zimáku strávím mnohem víc času než dřív především kvůli organizačním věcem. Před sezonou jsme byli trochu ve stresu, museli jsme řešit spoustu záležitostí, abychom vůbec zvládli první zápas.„, řekla legenda z Kladna.

Na otázku, zda je možné, že už hrát vůbec nebude, odpověděl Jágr takto: „Je to možný. Jak říkám, uvidím, jak to dopadne s Winter Classic. Třeba by mě to nakoplo, ale momentálně nemám ani chuť.“

Jágr je půl roku bez ostrého zápasu, nebo zápasového tempa. Cítí se více jako majitel klubu, než hráč. Sám sobě přiznává, že letos má Kladno kvalitní kádr a musel by si hodně odříkat a zapracovat na sobě, aby se objektivně vešel do sestavy. Loni si připadal, že musí klukům pomoci i na ledě, ale letos už je to jinak.

Před sezonou řešil spoustu věcí ohledně rekonstrukce zimního stadionu a vzhledem k jeho funkcím a postavení v klubu tráví na „zimáku“ více času, než kdy dřív. Jestli ještě uvidíme v Kladenském dresu na ledě v zápasu legendární číslo 68, je otázka.

Sám Jágr zmínil, že aktuálně k návratu na led nemá důvod, motivaci, čas, ani chuť. Zřejmě jediná událost, která by to přiměla zvážit comeback by byl velký zápas pod otevřeným nebem.

Nezbývá než čekat, jak se vše vyvine. Kladnu se zatím v rámci možností daří. Přejme tak hodně štěstí nejen klubu, ale také jeho majiteli, ať už bude budoucnost vypadat jakkoli.

Zdroj: Hokej.cz, deník Sport

Pokračovat ve čtení

Oblíbené