Spojte se s námi


Hokej

Děkuji fanouškům, večer jsem si užil! Třinecký Sikora reaguje na svůj první gól v extralize

Teprve osmnáctiletý Petr Sikora zaznamenal při vítězství Ocelářů Třinec nad Kladnem (5:0) svůj první extraligový gól. Benjamínek skóroval ve svém 18. zápase v nejvyšší soutěži a po utkání neskrýval radost.

Publikováno

dne

Teprve osmnáctiletý Petr Sikora zaznamenal při vítězství Ocelářů Třinec nad Kladnem (5:0) svůj první extraligový gól. Benjamínek skóroval ve svém 18. zápase v nejvyšší soutěži a po utkání neskrýval radost.

Třinec smetl Kladno pěti góly

Třinec v dohrávce 10. kola Tipsport extraligy ledního hokeje zvítězil nad Kladnem 5:0. Na vítězství se podílelo pět různých střelců a nechyběl mezi nimi ani mladičký Petr Sikora.

Skóre zápasu otevřel v první třetině Andrej Nestrašil, ve druhé části přidali branky Jakub Jeřábek a právě Sikora. V poslední třetině bůra v kladenské bráně dokonali Daniel Voženílek a Adam Polášek.

Rytíři tak zaznamenali 12. porážku v řadě a patří jim poslední místo v tabulce, zatímco Oceláři upevnili své postavení na třetí pozici.

Sikora po utkání neskrýval radost

Až ve svém 18. představení v extralize mladík z Třince vsítil svůj premiérový gól. Sikora se mezi střelce zapsal v čase 25:46 a zvyšoval už na 3:0.

„Trošku mi to při zakončení ujelo, pak už jsem to chtěl cpát nahoru a skončilo to v brance. Čekal jsem dlouho, ale padlo to tam. Vyšlo to dneska super, puk půjde domů někde na poličku. Bude vystavený, ať jde vidět. Je to první puk, který mám a který si nechám,“ řekl po utkání Sikora pro web Třince.

Přiznal, že to trvalo, než se své první trefy v extralize dočkal, nicméně pro něj jde o úlevu a z branky má velkou radost. Uznal, že věřil, že to jednou přijde.

 „Moc děkuji taky lidem, když tribuny vyvolávaly mé jméno, byl to skvělý pocit. Večer jsem si užil,“ rozloučil se třinecký mladík.

V rozhovoru Sikora také přiznal, že jeho velkým vzorem je Martin Růžička. Ten si v utkání proti Kladnu připsal jednu asistenci. Na svém kontě má v letošní sezoně 46 kanadských bodů a s libereckým Tomášem Fillipim soupeří o nejproduktivnějšího extraligy.

Zdroj: HC Oceláři Třinec, Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.