Spojte se s námi

Extraliga

Dědek věří v nového kandidáta. Na Krále a spol. chystá žalobu: Je to mafie, říká 

V zákulisí Tipsport Extraligy opět vzniká požár. Majitel Dynama Pardubic, Petr Dědek, stále nepřekousnul loňskou porážku, kdy se postavil se svou společností Relmost v souboji o marketingová práva extraligy proti tradiční společnosti BPA. Teď napadl smlouvu, kterou BPA a extraliga uzavřely.

Publikováno

dne

V zákulisí Tipsport Extraligy opět vzniká požár. Majitel Dynama Pardubic, Petr Dědek, stále nepřekousnul loňskou porážku, kdy se postavil se svou společností Relmost v souboji o marketingová práva extraligy proti tradiční společnosti BPA. Teď napadl smlouvu, kterou BPA a extraliga uzavřely.

Podnět na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže podal Petr Dědek společně s hráčskou asociací. „Na svazu se staly skutky v nesouladu se zákony České republiky. Vypadá to, že podnět orgánům činným v trestním řízení opravdu dáme,” hovořil Petr Dědek pro iSport.

Podle něj dělá svaz nákupy a služby bez výběrových řízení a za nesmyslně vysoké ceny. Vedení hokeje v čele s prezidentem svazu Tomášem Králem podezírá, že se z českého hokeje ztrácí desítky milionu korun.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže náš podnět neshodil ze stolu. Mám informaci o tom, že zahájili šetření. Mám rovněž informaci, že již úřad obeslal jednotlivé kluby s dotazem k vyjádření našeho podnětu,“ uvedl rovněž pro iSport předseda hráčské asociace Libor Zbořil.

Stejně jako Petr Dědek, i on si myslí, že výběrové řízení pro držitele marketingových práv extraligy neproběhlo v souladu se zákonem. Proběhlo podle něj ve velmi zkráceném čase a za nestandardních podmínek.

Zbořil rovněž tvrdí, že je nová smlouva i útokem na osobní práva hráčů: „Když to trochu přeženu, hráči mohou najít své obličeje třeba na kondomech a nezabrání tomu,” komentuje situaci s nadsázkou.

Proti tímto vyjádřením se už striktně vyhradila taky společnost BPA Sport Marketing: „Smlouvu revidovali právní zástupci všech klubů. Body týkající se problematiky ochrany hospodářské soutěže jsme konzultovali se specialisty z předních advokátních kanceláří,” píše ředitelka společnosti BPA Jana Obermajerová v oficiálním prohlášení.

Samotné extralize zatím žádné zastavení nehrozí, neboť nová smlouva mezi BPA a APK LH má nabýt platnosti až od sezony 2023/2024. Platit má do roku 2028 a jednotlivé kluby si ročně přijdou na 14 milionů korun. Přitom Petr Dědek nabízel ještě o dva miliony ročně víc, včetně vyššího podpisového bonusu: „Nabídli jsme o 200 milionů víc než BPA, ale hokej je nechtěl, vybral si menší nabídku,” řekl majitel Dynama.

Nebývá přitom běžné, aby majitel klubu a hráčská asociace byli na stejné vlně. Většinou totiž stojí proti sobě. Nyní ale společně hodlají na APK LH, která od 1. května 2022 převzala řízení Extraligy, podat trestní oznámení.

DĚDEK BY BRAL HADAMCZIKA

Petr Dědek kritizuje současné vedení českého hokeje pravidelně. To funguje podle něj tak, že prezident svazu Tomáš Král má kolem sebe pouhé ovečky, které mu přikyvují. Konkrétní žaloba by měla směřovat právě na krále, ale taky na viceprezidenty Petra Břízu, Libora Zábranského a Aleše Pavlíka.

Podle Dědka je český hokejový svaz jedna velká chobotnice až mafie. V současné chvíli vyhlíží nové kandidáty na pozici Tomáše Krále, který v červnu svou pozici na základě estebácké aféry opustí.

On sám kandidovat nehodlá, ale doufá, že se objeví někdo nový, kdo vyčistí zkorumpované prostředí. Podle něj by byl ideální kandidát někdejší reprezentační trenér Alois Hadamczik. Nicméně pevně věří, že se do června ještě nějaký další schopný kandidát přihlásí.

V těchto dnech se český miliardář věnuje stavbě týmu Dynama pro nadcházející extraligový ročník, ale taky záležitostem kolem nové multifunkční arény, kterou chce v Pardubicích vybudovat. Bližší informace včetně její podoby chystá představit začátkem dalšího týdne na tiskové konferenci.

Zdroj: Český hokej, iSport 

Reklama

Oblíbené