Spojte se s námi


Extraliga

David Krejčí si myslí, že český hokej je nefér, co se týče asistencí

Útočník ve službách HC Olomouc David Krejčí se tvrdě opřel do českého systému, který zaznamenává góly a asistence. Nelíbí se mu, že se některé druhé gólové přihrávky vůbec nepočítají do statistik.

Publikováno

dne

Útočník ve službách HC Olomouc David Krejčí se tvrdě opřel do českého systému, který zaznamenává góly a asistence. Nelíbí se mu, že se některé druhé gólové přihrávky vůbec nepočítají do statistik.

David Krejčí, který celou svou kariéru v NHL strávil v Bostonu, v letošní sezóně táhne Olomouc. V tabulce bodování se nachází na 10. místě, když nasbíral 33 bodů za 16 branek a 17 asistencí.

Se získanými body v Olomouci je na tom lépe jenom Jan Káňa, který nasbíral o 2 body více než Krejčí. I přes počínání těchto útočníků se Hanáci nacházejí až na 11. místě v tabulce.

I přesto je Krejčí v Olomouci spokojený. Radost však nemá z toho, jak se v české extralize započítávají body za gólové přihrávky.

„Některé druhé nahrávky se tu vůbec neudělují. Podle mě to je špatně a mimo duch hry,““ říká Krejčí.

Naráží především na ten problém, když jeden hráč vybojuje puk a předá ho druhému, který se rychle pustí do protiútoku, kdy jedou dva na jednoho. Hráči v brejku si puk několikrát vymění mezi sebou a poté vstřelí branku.

Asistence se počítá jen jedna. Tomu hráči, který tvrdě bojoval a získal puk, se asistence nepočítá. Přitom by bez něj gólová akce vůbec nezačala.

‚V NHL třeba Ondra Palát vybojuje puk a přihraje jednomu dopředu. Ten to dá Stamkosovi, navzájem si to mezi sebou prohodí, padne gól a Palič (Palát) má nahrávku. Tady by asistenci neměl,“ vysvětluje olomoucký útočník.

Krejčí uvádí, že není fér, aby se asistence druhému hráči nepočítala, když při té akci byl. Nezáleží, jestli má větší nebo menší podíl na brance, zkrátka u akce asistoval tak i tak. Na takovém principu prý hokej funguje.

‚Víc bodů znamená větší povědomí o vás a také větší zájem skautů. V NHL je to spravedlivější. Vyhrát buly znamená klíč k úspěchu, což se odměňuje asistencí, tady ne.“

Těmito názory si Krejčí nepřeje, aby pro sebe dosáhl většího počtu bodů. Kariéru už má prý za sebou. Jde mu o budoucnost mladších hokejistů. Přeje si, aby vedení extraligy vzalo rozum do hrsti a začalo jednat.

Zdroj: Fanoušci českého hokeje, Livesport

Reklama

Extraliga

Bakoš se vzdává svého čísla, Zlín chystá oslavu. Extraligu pravděpodobně převezmou kluby

Už nám opravdu chyběl kompletní páteční program Tipsport Extraligy, ale dočkali jsme se! Ještě aby se vrátili diváci na tribuny, a svět bude zase v pořádku. Teď ale k realitě – nejvyšší česká soutěž by měla mít od další sezony nový řídicí orgán. Podle očekávání to budou samotné kluby.

Publikováno

dne

Už nám opravdu chyběl kompletní páteční program Tipsport Extraligy, ale dočkali jsme se! Ještě aby se vrátili diváci na tribuny, a svět bude zase v pořádku. Teď ale k realitě – nejvyšší česká soutěž by měla mít od další sezony nový řídicí orgán. Podle očekávání to budou samotné kluby. Co to přesně bude znamenat, to ještě nevíme. Víme ale, že Zlín bude v únoru zřejmě slavit i truchlit zároveň.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Bakoš uctil Adamského

Nová posila třineckých Ocelářů si hned na začátku angažmá šplhla u svých fanoušků v novém působišti. Na počest někdejší legendy klubu Martina Adamského se vzdal čísla 83. Místo toho vyjede na led s číslovkou 63.

V Třinci ho nosíval Martin Adamský. A já se rozhodl, že si vyberu jiné číslo. Myslím, že Oceláři už svojí 83 mají a zaslouženě jenom jednu,” řekl Bakoš pro klubový web. Číslo 63 pak symbolizuje ročník narození jeho otce, který ho k hokeji přivedl.

Výroční utkání Beranů

Ve čtvrtek 17. února se 53. kolo ponese ve Zlíně ve slavnostním duchu. Město Zlín slaví velkolepé výročí 700 let. K této příležitosti bylo naplánováno jedno extraligové utkaní, které na tuhle oslavu odkáže.

Domácí nastoupí ve speciálních výročních dresech. Díky tomu, že akci podpořili partneři Tipsport Extraligy, neobjeví se na nich žádné reklamy. Diváci, kteří se na hokej nedostanou, budu moci sledovat utkání zdarma na Hokejka TV. Zápas bude rovněž vysílat zápas v přímém přenosu O2 TV Sport.

Bohužel je pravda, že vzhledem k postavení Beranů v tabulce se spíš budou chystat ve Zlíně už pravděpodobně pomalu na hokejový funus. Načasování tak významného jubilea letos do jásotu stadionu Luďka Čajky příliš nezapadá. 

Extraligu převezmou kluby

Asociace profesionálních klubů (APK) by měla od příští sezony po deseti letech převzít řízení extraligy. Kluby si tento krok odhlasovaly na čtvrteční valné hromadě.

Kluby odsouhlasily, že ve smyslu uzavřeného memoranda mezi APK LH a ČSLH ze 7. června 2016 požádají ČSLH, aby se APK LH od sezony 2022/23 stala řídícím orgánem extraligy. Současně kluby vzaly na vědomí výstupy z jednání mezi pracovní skupinou APK LH a zástupci ČSLH,“ uvedla asociace v tiskové zprávě.

Předání extraligy do rukou klubů byla jedna z posledních věcí, které chtěl ještě dotáhnout současný prezident Českého hokeje Tomáš Král. Ten v červnu svůj post opustí.

Změna času

Dohrávka 44. kola mezi Oceláři a Dynamem doznala kosmetických změn. V neděli 13. února odstartuje utkání místo původních 15:00 až v 18:05. Z Werk Arény odvysílá přenos Česká televize. Z důvodu olympijského programu však nikoliv na ČT Sport, ale na ČT 3.

Program 46. kola extraligy

Tipsport Extraliga se po delší době vrací do svých kolejí, kdy se kompletní kolo skládá ze čtvrteční předehrávky a pátečních šesti zápasů.

Dynamo včera otočilo utkání na ledě Plzně, kde prohrávalo už 2:0. Vítězstvím v prodloužení berou dva body, odkazují na samostatnou druhou pozici v tabulce a v roce 2022 tak ještě stále nepoznalo chuť porážky.

Jedno dnešní utkání se vlezlo i do vysílacího programu O2 TV Sport. Do brněnské Winning Group Arény zavítá až z dalekého západu karlovarská Energie, která má ještě v živé paměti středeční přestřelku na ledě Vítkovic. Utkání začíná v 18:00.

3:4pŠkoda Plzeň  –  Dynamo Pardubice
17:30Motor ČB – Oceláři Třinec
17:30Verva Litvínov  –  Berani Zlín
17:30Mladá Boleslav  –  HC Olomouc
17:30Vítkovice Ridera  –  Rytíři Kladno
18:00Kometa Brno  –  Energie KV
18:00Mountfield HK  –  Bílí Tygři Liberec

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Člen výboru Žlutomodrých otevřeně o dopise a petici: Ve hře je úplný bojkot!

Zlínští Berani se dostali do kritické situace, kdy balancují na hraně propasti. Pokud se ve zbylé porci sezony nevzpamatují a nezačnou vyhrávat jako na běžícím pásu, bude po dvaačtyřiceti letech nejvyšší česká soutěž definitivně jen ve vzpomínkách fanoušků. Taky oni však hodlají za svůj klub bojovat.

Publikováno

dne

Zlínští Berani se dostali do kritické situace, kdy balancují na hraně propasti. Pokud se ve zbylé porci sezony nevzpamatují a nezačnou vyhrávat jako na běžícím pásu, bude po dvaačtyřiceti letech nejvyšší česká soutěž definitivně jen ve vzpomínkách fanoušků. Taky oni však hodlají za svůj klub bojovat.

Ani fanoušky nebaví za současné svízelné situace poslouchat stále stejné fráze. Rozhodli se udělat rázný krok. Spolek Žlutomodří z.s., jenž funguje od roku 2018, zaslal ve středu otevřený dopis do rukou vedení klubu a zastupitelů města.

V něm vyzývají vrcholový management klubu PSG Berani Zlín, aby převzal zodpovědnost za současnou situaci. Současně žádají prezidenta klubu Jiřího Korce a kompletní radu jednatelů k rezignaci.

Součástí dopisu je i petice, kterou zatím podepsala zhruba tisícovka fanoušků.

Pokusili jsme se kontaktovat Žlutomodré, jestli by se nechtěli k celé situaci podrobněji vyjádřit

Chceme ukázat, že je tady pořád spousta lidí, kterým na hokeji záleží a kteří se nemíní smířit s tím, kam až to celé zašlo,” řekl v obsáhlém rozhovoru k aktuální situaci člen výkonného výboru spolku Miroslav Bednařík.

Žlutomodří dokonce hrozí, že příští rok nepodpoří klub nákupem permanentek. Nejedná se však jen o nějaký slovní nátlak. Fanoušci hrozí kompletním bojkotem všech zápasů a celkové podpory Beranů.

Zdroj: Jiří Zaňát, PSG Berani Zlín

Na začátek se zeptám, co vůbec přesně spolek Žlutomodří z.s. je a jak vznikl?

Občanské sdružení Žlutomodří jsme založili v roce 2018. Aktuálně je v našem sdružení registrovaných různě aktivních cca 70 členů. Nejsme uzavřená organizace, a proto spolupracujeme s mnoha dalšími desítkami fanoušků. Naší hlavní činností je zajišťování chodu zlínského kotle jako takového.

Rozhodli jste se zaslat vedení klubu a zastupitelům města dopis, ve kterém nekompromisně žádáte, aby vrchní činitelé odstoupili. Jak dlouho se tahle myšlenka utvářela?

Hodně dlouho a jen postupem událostí se víc a víc jevila jako nezbytnost. Už 2. 6. 2021, tedy skoro 3 měsíce před startem ligy, se několik z nás sešlo s vedením zlínského klubu na předsezonní schůzce. Sdělili jsme naši obavu z výsledku nadcházející sezóny, jelikož jsme zde neviděli dostatečný počet posil a změn, např. na pozici trenéra, případně v managementu klubu.

Následně následovaly další schůzky a apely na změny, avšak bez většího úspěchu. Petice je tak logickým vyústěním celé věci.

Kde podle Vás nastal zlom, kdy začal zlínský hokej padat ke dnu?

Úpadek nastal po druhém titulu v roce 2014, následující sezonu pak odešla řada perspektivních hráčů a v neposlední řadě ukončily kariéry i naše legendy. Vedení dostatečně nehledalo nové sponzory a všichni se spokojili se současným stavem.

Během aktuální sezony došlo i k setkání fanoušků s vedením klubu. Jaký jste měli z toho pocit? Jaký byl výsledek té diskuse?

Ono jich bylo hned několik, ta první, jak jsem se zmiňoval už v červnu, následující po zpackaném vstupu do extraligy 24. září, kde jsme vlastně znovu zopakovali to, co jsme říkali v červnu (příspěvek pod tímto řádkem).

Třetí schůzku jsme chtěli udělat jinak, jelikož nás nebavilo dokola pořád poslouchat otřepané fráze a ty pak tlumočit dál.. Tak jsme navrhovali různé možnosti a data veřejné schůzky, kde by mohlo dojít více než 5 zástupců fanoušků. Po nesmyslných návrzích a různých výmluvách, jsme dali jasný termín a čas, který byl vyhovující pro co největší množství fanoušků, tedy více než dvě hodiny před nedělním utkáním v prostorách před stadionem.

Bohužel klub reagoval tak, že nám to odmítl a přes náš nesouhlas si zorganizoval vlastní setkání fanoušků v nesmyslný termín, kam přišlo asi 20 fanoušků.

Žádnou další iniciativu jsme od klubu nezaznamenali a po dohodě uvnitř našeho spolku jsme chtěli situaci uklidnit. Soustředili jsme se hlavně na to, aby se vytvářela co nejlepší atmosféra na domácích zápasech. Což se dařilo, lidi věděli, že teď musí hráčům pomoct a atmosféra byla o stupeň lepší než v minulých letech při více lidech.

V neděli proběhne shromáždění, které se bude konat před zápasem s Brnem. Co bude cílem této akce?

Cílem celé akce je to, aby klub nabral lepší směr, reorganizoval se a dostal se zpátky na pozice, kam patří. Nejde jen o A tým, ale i o mládež, která by měla být pro Zlín velmi důležitá. Chceme také ukázat, že je tady pořád spousta lidí, kterým na hokeji záleží a kteří se nemíní smířit s tím, kam až to celé zašlo.

Letos klub zatím míří po dlouhých 42 letech do propasti s názvem Chance liga. Vidíte z pohledu fanoušků z tribuny, že jde ještě tento pád zastavit?

Pravděpodobnost, že se zachráníme, je zhruba 5 %. Jsme přesvědčeni, že už je pozdě a klub míří do 1. ligy. Bohužel je to jen vyústění dlouhodobé špatné práce za několik let.

Jak moc vážně je v dopise myšleno, že pokud požadované změny nenastanou, tak zastavíte podporu klubu s nákupem permanentek? Je to jednotné rozhodnutí?

Zcela vážně. A nejen to, ve hře je i úplný bojkot zápasů a organizace fandění jako takového. Už nás nebaví poslouchat dokola jak něco nejde a vymlouvat se na to, že je Zlín na periferii a to od samotných představitelů města. Chceme vidět činy, a pokud nebudou, počkáme, až to tady padne na úplné dno a klub začne od znova.

Zdroj: Žlutomodří z.s.

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Rytíř Jágr ulovil dalšího silného sponzora! Půjde Kladno nahoru?

Hokejové Kladno nadále posiluje, tentokrát však zatím mimo mantinely. Majitel Rytířů Jaromír Jágr uzavřel pro svůj klub dvouleté partnerství s největší českou sázkovou kanceláří a generálním partnerem extraligy, Tipsportem.

Publikováno

dne

Hokejové Kladno nadále posiluje, tentokrát však zatím mimo mantinely. Majitel Rytířů Jaromír Jágr uzavřel pro svůj klub dvouleté partnerství s největší českou sázkovou kanceláří a generálním partnerem extraligy, Tipsportem.

Pro Kladno je to další krok ke světlejším zítřkům. Ačkoliv zatím působí v extralize spíš nevyrovnaně, vedení klubu v čele s Jaromírem Jágrem se snaží změnit současnou tvář týmu.

Díky této spolupráci se u nás v klubu zase zlepší podmínky pro hraní nejvyšší soutěže. Velmi si vážíme toho, že do toho s námi Tipsport jde, bude to pro obě strany zajímavé,” pronesl Jágr k uzavřenému partnerství na klubovém webu.

Současně s nově uzavřenou smlouvou vznikne pro fanoušky Tipsportu Rytířský měsíčník, který je bude videoformou informovat o novinkách z kladenského hokejového prostředí. První díl by měl vyjít už na konci února.

S Rytíři a Jaromírem nás spojuje nejen láska k hokeji, ale i středočeský region a snaha o podporu regionálního sportu. Těšíme se především na společné rozvíjení neziskových projektů naší Nadace Tipsport,” řekl vedoucí oddělení sponzoringu a eventů Tipsportu Martin Ptáčník.

Hlavním cílem pro Kladno je udržet se letos v nejvyšší české soutěži. Zatím to vypadá, že přímému sestupu z posledního místa by se mohli Rytíři vyhnout. Svou účast mezi elitou i v příštím ročníku budou pravděpodobně muset obhájit v baráži s vítězem Chance ligy.

Navíc letos hraje tradiční klub domácí zápasy v azylu v Chomutově. Už v příští sezoně by se však měli Rytíři přestěhovat zpět do nově zrekonstruovaného zimního stadionu na Kladně.

Zdroj: Rytíři Kladno

Pokračovat ve čtení

Oblíbené