Spojte se s námi


Hokej

Dánská obrana dlouho trápila americké střelce, utkání zlomila až třetí třetina

Reprezentace USA dlouho marně dobývala pevnou dánskou obranu. Soupeř Američanů dlouho držel nadějný výsledek. Spojené státy ovšem ve třetí třetině dokázaly konečně svou střelbu využít a nakonec zvítězili třígólovým rozdílem. Dánům se prostřídali brankáři kvůli zranění, oba však předvedli skvělý výkon.

Publikováno

dne

Reprezentace USA dlouho marně dobývala pevnou dánskou obranu. Soupeř Američanů dlouho držel nadějný výsledek. Spojené státy ovšem ve třetí třetině dokázaly konečně svou střelbu využít a nakonec zvítězili třígólovým rozdílem. Dánům se prostřídali brankáři kvůli zranění, oba však předvedli skvělý výkon.

Dánové ukázali, že umí skvěle bránit a dlouho drželi čisté konto

Američané vstoupili do utkání odhodlaně a sebevědomě, vždyť na turnaji ještě neztratili ani bod. Vítězství za tři body si chtěli připsat i proti Dánsku, avšak ze začátku tvrdě narazili na pevnou obranu soupeře.

Tým USA se prezentoval velmi aktivní střelbou, nicméně Frederik Dichow chytal skvěle a za prvních 20 minut za svá záda nepustil jediný puk vyslaný na jeho bránu. Nutno podotknout, že mu dobře pomáhala obrana, která Američany nepustila k žádné vyložené příležitosti.

Na začátku druhé třetiny ovšem došlo ke střídání brankářů Dánska, protože Dichow byl po jednom souboji otřesený. Do brány se tedy postavil George Sorensen, jenž ovšem chytal také výborně. Druhá třetina branku také nepřinesla, a tak měla rozhodnout poslední část.

Američané ve třetí třetině dupli na plyn a došli si pro výhru

Úvod třetí části mohl vypadat lépe pro Dánsko, když hrálo několik přesilových her, které ovšem nedokázalo využít. Naopak první oslabení Dánů v poslední části přineslo branku.

T.J. Tynan našel Alexe Tucha, jenž přesně přenesl puk na Cuttera Gauthiera. Aktivní střelec zamířil přesně k tyči, kam Sorensen nedosáhl a po skvělém výkonu obdržel gól. Fanoušci na úspěšný střelecký pokus čekali téměř 50 minut.

Jedinou brankou to ovšem neskončilo, protože v čase 55:30 se skóre opět měnilo. Tuch se zmocnil puku, se kterým si dojel až do útočného pásma, kde přišla druhá krutá rána pro dánského brankáře. Asistenci si připsal Rocco Grimaldi a Scott Perunovich.

Dánové v závěru zkusili hru bez brankáře, ale místo, aby se jim podařilo alespoň snížit, tak obdrželi třetí gól. Grimaldi zvládl dovézt puk až do odkryté brány po přihrávce od Tucha.

Dánsko dlouho drželi s favoritem výborný výsledek, ale v poslední třetině obdrželi třígólový příděl a zisk bodů se tak nekonal. Tým USA zůstává na prvním místě skupiny A, Dánové zůstávají čtvrtí pouze s dvoubodovým náskokem na páté Německo.

Američané hrají hned zítra, pro další tři body si budou chtít přijít v utkání proti Francii. Dánsko o den později projde dalším velkým testem, protože odehraje zápas se Švédskem.

Zdroje: IIHF, ČT sport Plus

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.