Spojte se s námi


Hokej

Další ztráta pro Bílé Tygry! Liberec opouští nejlepší střelec extraligy, míří do NHL. Je to pro nás citelná ztráta, má jasno Pešán

Bílí Tygři už v nedávné době přišli o jednu z opor, když svůj odchod oznámil druhý nejvytěžovanější obránce týmu Ian McCoshen. A nyní putuje pryč další důležitý člen sestavy, a to konkrétně nejlepší střelec extraligy Jakub Rychlovský.

Publikováno

dne

Bílí Tygři už v nedávné době přišli o jednu z opor, když svůj odchod oznámil druhý nejvytěžovanější obránce týmu Ian McCoshen. A nyní putuje pryč další důležitý člen sestavy, a to konkrétně nejlepší střelec extraligy Jakub Rychlovský.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Bílí Tygři přicházejí o klíčového člena svého týmu. Poté, co v nedávné době oznámil svůj odchod druhý nejvytěžovanější bek Liberce Ian McCoshen, jenž si to zamířil do KHL, potýkají se na severu Čech s dalším odchodem z týmu.

Tentokrát opouští loď Bílých Tygrů Jakub Rychlovský, nejlepší střelec nejen libereckého týmu, ale také celé Tipsport Extraligy.

Dvaadvacetiletý forvard vstřelil v základní části 26 branek a o jeden gól tak překonal pětadvacetigólový počin svého spoluhráče Tomáše Filippiho. Rychlovský kromě toho přidal dalších pět přesných zásahů v play off, kde odehrál devět utkání.

Solidní bilanci zaznamenal také v reprezentaci, kdy byl součástí národního týmu na přípravných turnajích. Pod koučem Radimem Rulíkem odehrál deset zápasů, ve kterých zapsal devět kanadských bodů za tři góly a šest asistencí.

Z Rychlovského tedy roste hráč, který v budoucnu může být tahounem i jiného týmu, než „pouze“ extraligového. A není divu, že si jeho schopností všimli zámořští skauti.

Rodák z Vrchlabí se totiž na dva roky upsal Detroitu Red Wings. Podle CapFriendly jde o nováčkovský kontrakt s cap hitem ve výši 870 tisíc dolarů.

Pešán o odchodu Rychlovského…

„Neříkám, že mě jeho sezona překvapila, na druhou stranu musím říct, že mě překvapilo, jak produktivní byl. A nešlo o náhodné góly z úplně náhodných situací. Byly to vypracované góly, z dobrých míst. Jednoznačně mu pomohl Tomáš Filippi, ale i v situacích, kdy hrál s Adamem Najmanem, se jeho produktivita neměnila. A stejně jako střílí góly dělá taky špinavou práci,“ uvedl kouč Bílých Tygrů.

„Jsem rád, že se Kubovi podařilo podepsat kontrakt v zámoří a budeme mu držet palce, aby se mu povedlo prosadit do NHL. Pro nás je to samozřejmě citelná ztráta. Jsem si ale jistý, že najdeme cestu, jak ho aspoň částečně nahradit. Otevírá se možnost na převzetí jeho role dalšími nadějnými hráči našeho klubu. Jsem přesvědčen, že si s tím poradíme,“ dodal Pešán.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Bílí Tygři Liberec

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.