Spojte se s námi


Bojové sporty

Další rána pro světový box, duel Fury vs. Usyk zrušen! Zažehne box jiskru ztracené slávy?

Publikováno

dne

Měl to být největší zápas tohoto století, bitva dvou neporažených boxerů! Sjednocující válka o všechny pásy mistra světa v těžké váze boxu Tyson Fury vs. Oleksandr Usyk nakonec ale zrušena. Jak velká rána je to pro box?

Sjednocující souboj Fury vs. Usyk bohužel zrušen

Fanoušci boxu smutní. Měla to být největší boxerská událost tohoto století, na jedné straně neporažená legenda a držitel titulu mistra světa v těžké váze WBC Tyson Fury. Na straně druhé, mistr světa organizací WBA, WBO, IBF a IBO, taktéž neporažený Oleksandr Usyk.

Zatímco Ukrajinec opanoval polotěžkou váhu, když v ní sjednotil všechny pásy mistra světa, do povědomí laické veřejnosti se dostal až v posledních letech. Po přesunu do těžké váhy naprosto vymazal šampiona Anthony Joshuu a sebral mu zmíněné pásy.

To Gypsy King dokázal celou svou kariéru dominovat všem svým soupeřům. Nejvíce o sobě dal vědět, když prakticky ukončil kariéru Wladimiru Kličkovi, který kraloval světu boxu po přelomu století. Jeho trilogie s ranařem Deontay Wilderem, který ničil jednoho soupeře za druhým, pak upevnila jeho místo na vrcholu sportu.

Fury není jen šampionem v ringu, jeho příběh a charisma má přesah nad hranicemi tohoto sportu. Válka s Usykem tak měla být obrovskou událostí sportu, která měla vrátit tento sport na výsluní mezi bojovými sporty. Oba tábory se ale podle posledních informací nedohodly na podmínkách smlouvy a ze zápasu nakonec sešlo.

Box má největší dny slávy za sebou

Pro box je to určitě obrovská rána. Popularita každého sportu je definována osobnostmi, které se v něm objevují. V minulém století nejvíce zpopularizoval box Muhammad Ali, který díky své osobnosti přitáhl ke sportu fanoušky ze všech koutů světa. Ali nebyl neporažený, ale boxoval v tzv. Zlaté éře boxu a bojoval s těmi největšími velikány sportu.

V poslední dekádě minulého století pak přitahoval davy nejděsivější muž planety Mike Tyson, který budil ze snu své soupeře pouhým pohledem. I on ale čelil legendárním soupeřům, kteří by v dnešní době pravděpodobně kralovali těžké váze.

Těžká váha boxu je tou, která přitahuje fanoušky bojových sportů nejvíce. V této divizi padají ty největší rány a každá z nich může rozhodnout jakýkoliv duel. A právě těžká váha má ve 21. století problém s nedostatkem osobností i kvality.

Ta největší čísla v prodejích PPV má ve 21. století Floyd Mayweather, který bojoval ve veltrové a střední váze a v desítce největších PPV přenosů století drží pět příček. Vůbec tou největší událostí byl jeho zápas s Mannym Pacquiaem v roce 2015, jenž vygeneroval přes 4,5 milionu PPV.

Z výsluní jej vytlačují smíšená bojová umění

V posledních letech ale upadající box vytlačují smíšená bojová umění, která se těší obrovské popularitě mezi fanoušky bojových sportů. Zejména nástup Conora McGregora, který mimochodem drží v uvedené desítce největších PPV událostí šest příček, pak zpopularizoval MMA natolik, že postupně vytlačuje box z výsluní mezi bojovými sporty.

Právě bitva Fury vs. Usyk mohla znovu zažehnout boxu jiskru ztracené slávy. Bohužel to vypadá, že alespoň prozatím se této bitvy neporažených těžkých vah nedočkáme. Šanci prorazit na vrchol tak dostane MMA, které čeká na návrat legendárního Conora McGregora, který tolik proslavil tento sport.

Zdroj: Tapology, Wikipedia

Reklama

Bojové sporty

Kdo bude dalším soupeřem Kincla v souboji o titul? Novotný nastínil jména, mezi kterými je i Čepo či Peňáz

Oktagon MMA má za sebou jeden z největších turnajů historie a již nyní se mluví o tom, s kým se šampion i poražený utkají příště. Pro Patrika Kincla se rýsuje vítěz zápasu mezi Vlasto Čepem a Matějem Peňázem. A co další varianty?

Publikováno

dne

Oktagon MMA má za sebou jeden z největších turnajů historie a již nyní se mluví o tom, s kým se šampion i poražený utkají příště. Pro Patrika Kincla se rýsuje vítěz zápasu mezi Vlasto Čepem a Matějem Peňázem. A co další varianty?

Patrik Kincl porazil Karlose Vémolu a místo odpočinku se přesunul do Kanady, kde pomáhá v přípravě kamarádovi Davidu Dvořákovi před jeho zápasem v UFC.

Sám Kincl přiznal, že by se rád opět ukázal již na červencové Štvanici, ovšem i kvůli zraněné ruce je pravděpodobné, že tento termín nestihne.

Poté ale již vypadne z ostré přípravy a je otázkou, zda se bude chtít ukázat ještě tento rok. Tak či tak se spekuluje o tom, s kým se vlastně příště utká.

Variant je několik, přičemž nejpravděpodobnější je Robert Bryczek, který si v O2 areně poradil s Lee Chadwickem. I on ale před Kinclem zřejmě do jednoho zápasu půjde.

„Je tam samozřejmě Vlasto Čepo s Matějem Peňázem, kteří však jdou spolu. Nevím, jestli by teď řekli ano na zápas s Patrikem. Vlasto po případné výhře nad Matějem asi ano. Nevím však Matěj, kdyby porazil Vlasta, protože je velmi opatrný.

Máme tam Piráta, který se vrací do střední váhy. Ten je teoreticky jeden zápas od titulu. Kdyby Patrik nechtěl dlouho jít a Pirát šel s Bryczekem a vyhrál by, tak je zpátky. Jsou tam varianty.

Plus mám před podpisem jednoho řezníka krásného. Frajer neskutečný a zajímavý. Vypadá to, že jsem před podpisem, ale dokud podpis není, tak nikdy nevíš,“ řekl Ondřej Novotný v MMA Letem světem.

Nechme se tedy překvapit, jak se situace vyvine. Každopádně ve střední váze nás bezpochyby čekají zajímavé zápasy, které budou fanoušky bavit.

Zdroj: Oktagon MMA, MMA Letem světem

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Dočkáme se šampiona Keity na Štvanici? Belgičan se na Instagramu nahlodal své fanoušky otázkou, zda by jej na turnaji chtěli vidět

Oktagon si pro fanoušky v závěru měsíce července přichystal dva turnaje na Štvanici. Můžeme tím pádem očekávat opravdu našlapanou kartu, přičemž chce být její součástí i belgický šampion Losene Keita.

Publikováno

dne

Oktagon si pro fanoušky v závěru měsíce července přichystal dva turnaje na Štvanici. Můžeme tím pádem očekávat opravdu našlapanou kartu, přičemž chce být její součástí i belgický šampion Losene Keita.

Nezvykle dlouhou dobu jsme čekali na oznámení turnaje na Štvanici. Po potvrzení lístky okamžitě zmizely a organizace se rozhodla pro krok, který dosud neučinila.

Dočkáme se totiž dvou turnajů ve dvou dnech! Na Štvanici se bude bojovat i v pátek, což udělalo radost fanouškům i bojovníkům, jelikož je o tento turnaj obrovský zájem i mezi nimi.

Zatím není jisté, kdo bude na jednom či druhé turnaji startovat, mnozí se ale hlásí, a to v čele s Karlosem Vémolou či nyní šampionem Losenem Keitou.

Mladý Belgičan drží pás v lehké váze a je i prozatimním šampionem pérové váhy. Na svém Instagramu ve stories zveřejnil video ze Štvanice a připsal k tomu „Kdo by tu chtěl vidět Keitu?“.

Je tedy jisté, že on sám by měl velký zájem, ovšem není vůbec jisté, s kým by to mohlo být. V lehké váze by se nabízel Ronald Paradeiser, ten ale bude zápasit již v Oberhausenu.

Pokud by zvítězil, dost možná by si tuto šanci nechtěl nechat ujít, ovšem zápasit takto krátce po sobě a navíc nemít dostatek času se na šampiona připravit…

Pravděpodobnější je tedy zápas ve váze pérové, stále se ale nevím, jak je na tom Mate Sanikidze zdravotně a zda by vůbec mohl do zápasu naskočit.

Šanci by tak mohl dostat Ahmed Villa, který je poslední variantou v případě, že by nepřišel nikdo zvenčí. Odveta s Ivanem Buchingerem by neměla být na pořadu dne.

Zdroj: Oktagon MMA, Losene Keita Instagram

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Oktagon podepsal dlouhodobou smlouvu s Louisem Glismannem, který je po odchodu Brita horkým kandidátem na titulový zápas

Louis Glismann má za sebou dva zápasy v Oktagonu v rámci Tipsport Gamechangeru. Již nyní je ovšem jisté, že jej uvidíme v organizaci i nadále, podepsal v ní totiž novou dlouhodobou smlouvu.

Publikováno

dne

Louis Glismann má za sebou dva zápasy v Oktagonu v rámci Tipsport Gamechangeru. Již nyní je ovšem jisté, že jej uvidíme v organizaci i nadále, podepsal v ní totiž novou dlouhodobou smlouvu.

Projekt Tipsport Gamechanger se pomalu přechyluje do své druhé poloviny. Již v polovině června se v Oberhausenu se dočkáme dalších dvou semifinalistů.

Těmi prvními jsou David Kozma, jenž porazil Alexe Lohorého, a také Louis Glismann, který krásně udolal Melvina van Suijdama. A právě zkušený Dán bude v organizaci pokračovat.

Promotér Ondřej Novotný prozradil, že s Oktagonem podepsal dlouhodobou smlouvu a dost možná tak bude hlavním adeptem na titulový zápas poté, co odešel šampion Kaik Brito.

„Byli jsme spolu na after-party, kde za mnou přišel i s trenérem. Na ten první zápas se jim ne že nechtělo, ale říkali, že nevědí, jestli je to pro ně to nejlepší a podobně. Byli takoví, že nás znají, ale že si myslí, že by to pro ně mohlo být i lepší.

Po prvním zápase však byl Glismann vystřelený z cviček a teď přišel a říkal, že už nikdy jinam nechce. To, co s námi zažil za dva měsíce, prý ani zdaleka nezažil za celý život. Už to, jak se k němu chováme, jak ho přijímají lidi, jak se s ním fotí a kolik lásky mu dávají.

Byl úplně dojatý, samozřejmě i pod vlivem vítězství, postupu a všeho, ale podepsali jsme dlouhodobou smlouvu,“ prozradil Novotný v MMA Letem světem.

Glismann je tak blízko velkého úspěchu a krásného finančního zisku. Stačí mu ještě dvakrát zvítězit v Tipsport Gamechangeru, aktuálně ale čeká na svého semifinálového soupeře. Tím bude vítěz z dvojice Marcel Grabinski – Andreas Michailidis.

Zdroj: MMA Letem světem

Pokračovat ve čtení

Oblíbené