Spojte se s námi


Bojové sporty

Konec nadějí? Bitva Fury vs. Usyk v nedohlednu. Fury nechce bojovat, zní z ukrajinské strany

Bitva, na kterou se těšili všichni fanoušci boxu, je nyní bohužel pasé. Tyson Fury a Oleksandr Usyk se spolu do ringu nepostaví. Zatím. Manažer ukrajinského boxera ovšem udržuje naději, když říká, že se svým svěřencem hodlají fanouškům tento velký duel doručit.

Publikováno

dne

Bitva, na kterou se těšili všichni fanoušci boxu, je nyní bohužel pasé. Tyson Fury a Oleksandr Usyk se spolu do ringu nepostaví. Zatím. Manažer ukrajinského boxera ovšem udržuje naději, když říká, že se svým svěřencem hodlají fanouškům tento velký duel doručit.

Souboj o sjednocení titulů se neuskuteční. Oleksandr Usyk sice kývl na téměř většinu podmínek, které si mnohdy až nesmyslně kladl Tyson Fury, nicméně ukrajinský boxer odmítá britské hvězdě ustupovat do nekonečna.

Čekalo se, že duel těchto borců bude během jara hostit londýnské Wembley. Jenže nyní je zápas v nedohlednu, pokud k němu vůbec někdy dojde. Důvod? Podle lidí z Usykova týmu o tuto bitvu Fury reálně nestojí.

„Usykův tým se stahuje z dalších jednání o zápase, protože Fury nikdy neměl dost a chtěl všechna práva a všechny výhody získat pro sebe. Nechci zabíhat do podrobností, ale řeknu jedno. Když někdo nechce bojovat, přeceňuje sám sebe s vědomím, že k zápasu nedojde,“ říká pro Sky Sports Usykův manažer Egis Klimas.

Přitom se mělo jednat o největší zápas za mnoho let. Přeci jen už je to pořádná doba, kdy naposledy byly všechny čtyři tituly v těžké váze sjednoceny. Usyk vlastní tři, Fury „pouze“ jeden.

Z ukrajinské strany padají slova o smutku a lítosti. Ostatně Usyk o zápas skutečně velmi dlouho usiloval a vyšel vstříc ve všem možném. Dokonce souhlasil s tím, že si Fury nechá 70 procent z finančních odměn. Na oplátku požadoval pouze peníze pro ukrajinský lid.

„S největší pravděpodobností v Anglii zapomněli, že Usyk drží většinu opasků a Tyson jen jeden. Tvrdili, že Tyson je osobnost, která musí mít všechna práva. Podívejte se ale na statistiky ohledně prodejů u zápasů Tyson vs. Chisora a Usyk vs. Chisora a pak mi řekněte, kdo je ten tahák,“ dodal Klimas.

Usyk už měl prý dost toho, jak si Fury neustále kladl nové a nové požadavky. Nechtěl před ním neustále sklánět hlavu. Podle britského promotéra Franka Warrena ovšem jdou jednání ještě zachránit.

Z ukrajinské strany ovšem zaznívá, že to, co Usyk odkýval, už pravděpodobně znovu neodsouhlasí, tudíž se Fury může rozloučit s tím, že by v případě, že k zápasu dojde, získal 70 % finančních odměn.

Stejně tak Usykův manažer tvrdí, že zápas s Furym vnímají jako jeden z nejvýznamnějších zápasů v historii boxu a proto jej chtějí fanouškům doručit. Naděje tedy neumřela, je však značně pohaslá.

Zdroj: Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.