Spojte se s námi


Hokej

Další průšvih? Přišel a zase hned odešel. Patrik Barotošák na Slovensku chytat nebude

Minulý týden slovenský klub Spišská Nová Ves informoval veřejnost, že podepsal smlouvu s českým brankářem Patrikem Bartošákem. Uběhlo ale jen několik málo dní a už se hokejovým éterem nese informace, že třicetiletý Bartošák na Slovensku končí bez jediného odchytaného zápasu. 

Publikováno

dne

Minulý týden slovenský klub Spišská Nová Ves informoval veřejnost, že podepsal smlouvu s českým brankářem Patrikem Bartošákem. Uběhlo ale jen několik málo dní a už se hokejovým éterem nese informace, že třicetiletý Bartošák na Slovensku končí bez jediného odchytaného zápasu. 

Vzhledem k minulosti nebyla otázka jestli, ale kdy bývalý reprezentační brankář Patrik Bartošák skončí ve slovenském klubu kvůli nějakému dalšímu průšvihu. Zatím to není oficiální, ale podle vícero zdrojů je jasné, že někdejší velký brankářský talent, na Slovensku končí.

Klub by se měl oficiálně vyjádřit během pondělka. Podle stránky Hokejové aktuality odmítl Bartošák absolvovat vstupní zdravotní prohlídku. O konci Bartošáka informoval také slovenský novinář Tomáš Prokop nebo server hokej.cz.

Zdravotní prohlídka však byla údajně zahrnuta ve smlouvě, přesto jí měl Patrik Bartošák po příchodu do slovenského klubu odmítnout. V tomto případě se tak nabízí rozvázání kontraktu na základě porušení smlouvy. Na oficiální stanovisko však ještě čekáme.

Věčný průšvihář

Samotný podpis Bartošáka ve Spišské Nové Vsi vzbudil mezi fanoušky pochybnosti, neboť v minulosti nasbíral český brankář průšvihů více než dost. Už v roce 2015 byl během svého angažmá v Los Angeles obviněn z domácího násilí.

Organizace Kings s ním okamžitě rozvázala kontrakt, Bartošák se tak rozhodl pro návrat do Evropy, kde de dohodl s Vítkovicemi. Tam strávil tři sezony, během kterých si vychytal angažmá v Třinci, kde si měl především finančně výrazně polepšit. 

Tam ale nakonec nevydržel dlouho. Podle tehdy dostupných informací byl během reprezentační přestávky na konci roku 2019 zadržen policií, kde během dechové zkoušky nadýchal alkohol. Následně Bartošák přiznal problémy s tímto démonem, které doprovázely psychické problémy. Oceláři s ním rozvázali kontrakt.

Následně se po několika měsících vrátil k hokeji a usadil se na severu ve finském Lahti. V červnu 2022 ho jeho vlastní otec nahlásil na policii za fyzické napadení. Moravskoslezská policie řešila incident jako přestupek, na oficiální stanovisko v mediích ale nikdy nedošlo.

V letošní sezoně se objevil v královéhradeckém Mountfieldu. Kvůli porušení smlouvy byl však už na konci listopadu mimo soupisku. Hradec s ním následně rozvázal kontrakt. Také ve spojitosti s tímto problémem se šířily spekulace na téma alkohol. 

Zdroj: X, hokej.cz

Reklama

Oblíbené