Spojte se s námi


Hokej

Connor McDavid se opět zapsal do historie NHL a prozatím odvrátil korunovaci Floridy

Edmonton Oilers na svém ledě zdemolovali Floridu Panthers 8:1 a odvrátili tak brzký konec svého celku ve finále Stanley Cupu. Velkou měrou se na tom podílel kapitán Connor McDavid, jenž byl u 4 branek svého celku a uzmul tak jeden z rekordů Wayna Gretzkyho.

Publikováno

dne

Edmonton Oilers na svém ledě zdemolovali Floridu Panthers 8:1 a odvrátili tak brzký konec svého celku ve finále Stanley Cupu. Velkou měrou se na tom podílel kapitán Connor McDavid, jenž byl u 4 branek svého celku a uzmul tak jeden z rekordů Wayna Gretzkyho.

Connor McDavid překonal rekord Gretzkyho

Kapitán Edmontonu se podílel brankou a třemi nahrávkami na velmi důležitém vítězství svého celku. Oilers tak snížili stav série na 1:3 na zápasy a odvrátili hrozbu korunovace Panthers na svém ledě.

Nahrávka na sedmou branku Hollowaye byla McDavidova třetí v utkání a již 32. nahrávka v probíhajícím play off. Vytvořil tak nový rekord vyřazovacích bojů během jedné sezony. Doposud rekordní počin nedržel nikdo jiný než Wayne Gretzky, jenž v sezoně 1987/88 dokázal nahrát na 31 branek.

S 38 body si tak upevnil pozici suverénně nejproduktivnějšího hráče letošních bojů o Stanley Cup. Ovšem Oliers doposud ve finále moc důvodů k radosti neměli. V předešlých třech utkáních působili skoro bezzubě proti skvěle hrající Floridě. Panthers hrají své třetí finále v klubové historii a jsou velmi blízko k prvnímu triumfu v historii klubu.

Edmonton ovšem v posledním duelu odmítl korunovaci svého rivala a jednoznačně tým Panthers přehrál. Bude zajímavé sledovat, zda si herní pohodu přenese i na domácí led Floridy, kam se teď série vrací.

Doposud skvěle chytající brankář Bobrovskij, který je společně s Aleksanderem Barkovem jedním z nejžhavějších kandidátů na zisk Conn Smythe trophy pro nejlepšího hráče play off, se tentokrát pakoval z branky již ve 25. minutě. Do té doby za svá záda pustil rovných 5 kousků.

Proti Edmontonu je historie

Ovšem Edmonton je před velmi těžkým údělem. Stal se teprve devátým celkem v historii, který si vynutil 4. zápas při manku 0:3 na utkání. Vzhledem k vývoji tohoto finále se nejeví moc reálné, že by mohl pomýšlet na otočení série. Naposledy se ze zisku Stanley Cupu radoval v roce 1990.

Ještě nikdy v historii se ale žádný celek ve finále neradoval výhry v 5. utkání na ledě soupeře poté, co prohrával 0:3 na zápasy.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.