Hokej

Colorado udělalo důležitý krok v honbě za Stanley Cupem! V prodloužení rozhodl Kadri kurózním gólem

Kanadsko-americká NHL měla v noci ze středy na čtvrtek na programu další finálový duel mezi Tampou Bay Lightning a Coloradem Avalanche. Tento zápas musel jít až do prodloužení, které poněkud kuriózním gólem rozhodl Nazem Kadri.

Pro domácí tým nejprve vše vypadalo skvěle. Už po šestatřiceti vteřinách po úvodním buly otevřel gólový účet zápasu po Černákově asistenci Anthony Cirelli. Tampa navíc svého soupeře v první třetině výrazně přehrávala.

Hovoří o tom například statistika střel na bránu – Lightning přestříleli Avs poměrem 17:4! Colorado v prostřední části zápasu zkrátka muselo zapnout, a to se také stalo. V čase 25:17 proměnil přesilovku Nathan MacKinnon – 1:1.

O pět minut později však vedení na stranu Lightning vrátil Victor Hedman, který využil parádního individuálního úniku a bekhendem posunul puk za zády Darcyho Kuempera.

Jon Cooper a jeho svěřenci tak odcházeli do kabiny za stavu 2:1, ono vedení co do čistého času však netrvalo dlouho.

Už na začátku třetí periody se prosadil Andrew Cogliano, ve vyrovnaném třetím dějství však již žádný další gól nepadl. A tak muselo rozhodnout prodloužení, které tímto kuriózním gólem rozhodl Kadri – 3:2 pro Colorado.

Proč kuriózní branka? Z prostého důvodu, nikdo totiž chvíli nevěděl, kde vlastně puk skončil. Každý předpokládal, že jej má kdesi ve výstroji Andrej Vasilevskij a i samotný rozhodčí gestikuloval vstřelení branky až po několika desítkách vteřin.

Colorado tak na ledě Tampy udělalo veledůležitý krok k zisku Stanley Cupu. Tampa naopak solidně rozehraný zápas ztratila také proto, že v závěru zápasu už hrála na pět obránců, a to kvůli zranění slovenského beka Erika Černáka.

Velmi naštvaný byl ovšem po zápase trenér Cooper. Ve chvíli vstřelení branky se totiž na ledě pohybovalo šest hráčů Colorada, což je proti hokejovým pravidlům. Dokazují to ostatně záběry z kamer a také oficiální zápis utkání.

Další a možná poslední duel sezóny je na programu v noci z pátku na sobotu, tedy 25. června. Rozhodne Colorado na svém ledě celou sérii nebo se Tampě ještě podaří vrátit sérii na floridský poloostrov?