Spojte se s námi


Extraliga

Co může nabídnout ČT, O2 TV a CANAL+ v boji o televizní práva extraligy?

Proces, který určí vysílatele Tipsport Extraligy pro další pětileté období v sezonách 2023/24 až 2027/28, je v těchto dnech v plném proudu. Marketingová společnost BPA sport marketing, která vlastní marketingová práva české nejvyšší soutěže už prozradila, že o extraligový hokej v televizi usilují tři televizní společnosti. Vedle tradičního vysílatele České televize a O2 TV má zálusk na extraligu také CANAL+.

Publikováno

dne

Proces, který určí vysílatele Tipsport Extraligy pro další pětileté období v sezonách 2023/24 až 2027/28, je v těchto dnech v plném proudu. Marketingová společnost BPA sport marketing, která vlastní marketingová práva české nejvyšší soutěže už prozradila, že o extraligový hokej v televizi usilují tři televizní společnosti. Vedle tradičního vysílatele České televize a O2 TV má zálusk na extraligu také CANAL+. 

Co mohou jednotlivé společnosti nabídnout? O tom, kdo vyhraje boj o nejlepší český hokej na klubové scéně, zdaleka nerozhodují jen finance. Mimo to se také BPA zajímá o to, co konkrétně mohou jednotlivé televize nabídnout, aby byla propagace české nejvyšší soutěže na co nejlepší úrovni.

Zatímco Česká televize se v tomto boji opírá především o tradici a dlouholeté zkušenosti, její konkurenti by rádi divákům nabídli také jisté inovace, které by celý hokejový produkt posunuly ještě o kousek dál. S jak velkými trumfy jdou televizní společnosti do velkého konkurenčního měření sil?

ČESKÁ TELEVIZE

Hokej v České televizi je domovem nejlepší ligy v Česku (dříve i v Československu) už nepřetržitě od roku 1957. Když sport.cz nedávno zveřejnil anketu, kde by si diváci extraligový hokej nadále přáli, téměř 90 procent z více než pěti tisíc čtenářů hlasovalo pro Českou televizi, která vysílá extraligu převážně na kanále ČT Sport.

Ani to však nemusí ve finálním rozhodnutí být to nejzásadnější. Další nevýhodou České televize je, že v cenové nabídce nejspíš nebude moct svým soupeřům konkurovat.

Jakkoliv to bude složité a třeba i neřešitelné, naší prioritou je udržet práva na Tipsport Extraligu. Věřím, že lidé, kteří za Českou televizi vyjednávají, udělají maximum,” řekl nedávno šéfkomentátor ČT Sport Robert Záruba v podcastu Hokej bez červené.

Právě dlouholetá tradice, zkušenosti a divácký zájem budou pro ČT největšími trumfy. Bez debat můžeme říct, že kdekoliv jinde se bude extraliga vysílat, nikde jinde nebude mít ve sledovanosti vyšší čísla. Jelikož je program ČT Sport divákům snadno dostupný, těžko by jiná z konkurenčních stanic, která se o vysílací práva TELH uchází, dokázala zacílit na masivnější počet diváků.

Otázkou je, co je schopna ČT nabídnout nad rámec současného vysílání. Kvůli tomu, že má Česká televize nasmlouváno spoustu dalších sportů, je jejich prostor v programové nabídce více omezen, než u ostatních vysílatelů. Dokázala by navíc Česká televize zajistit vysílání i více souběžně hraných utkaní? Těžko říct, ale vzhledem k finančním možnostem, je tahle varianta spíš nepravděpodobná.

O2 TV SPORT

V případě O2 TV je to však jinak. Díky technickým a finančním možnostem jsou schopni vysílat hokej v tzv. multidimenzi, což by mimo jiné umožnilo sledovat extraligové zápasy na více stadionech najednou.

Multidimenze je velkou výhodou O2 TV, nedělá nám problém odvysílat souběžně hrané zápasy, kdy si každý může vybrat dle svých preferencí. Fanoušci si tuto funkci velmi oblíbili a výrazně to zlepšilo divácký zážitek. Tento formát se nám osvědčil již u přenosů z FORTUNA:LIGY,” napsal v mailu Ruiku tiskový mluvčí O2 TV David Solnař.

Zároveň dodal, že za uplynulých pět let, kdy extraligu vysílala stanice O2 TV Sport, diváci mohli sledovat historicky nejvyšší počet ligových televizních zápasů.

Každou sezonu jsme přinesli přes sedmdesát utkání, zápasová studia, propracované online statistky, zkušené experty a také zcela nové technologie,” dodává Solnař. V případě techniky se dá říct, že je O2 TV před ČT o krok napřed.

O2 TV Helmet Cam, díky které lze sledovat výjimečné záběry z kamery umístěné na helmách rozhodčích. Dále jsou to mikroporty , díky kterým může divák slyšet i komunikaci sudích nebo O2 TV Inside Cam, jež přináší záběry z ledové plochy i tribun.

Nyní jsme na play-off nasadili i robotické kamery za brankou, které využívají v NHL. Jedná se o technologické inovace, které dokáže nabídnout pouze digitální televize O2 TV,” zmínil konkrétní technologické prvky tiskový mluvčí placeného sportovního kanálu.

O2 TV už má zaběhnutý také tým komentátorů, reportérů, expertů i dalších. Pokud by však chtěla O2 zacílit na vysílání více souběžných utkání, je jasné, že by svůj tým musela výrazně rozšířít.

CANAL+

Pak je tady ještě další, zcela nový hráč. O vysílací práva Tipsport Extraligy se také uchází CANAL+, který zatím cílí spíš na fotbalové fanoušky, konkrétně se zaměřuje na vysílání anglické Premier League. Jelikož by CANAL+ začínal stavět svou personální hokejovou pyramidu od úplného základu, musel by v první řadě zajistit tým lidí, který by se na vysílání podílel.

Před rokem, když jsme dávali dohromady tým pro Premier League, jsme byli v nesrovnatelně obtížnější situaci, protože jsme skutečně ve všem začínali od úplné nuly,” řekl pro sport.cz viceprezident Canal+ Luxembourg pro Česko a Slovensko Ladislav Řeháček.

Dále řekl, že v případě hokejové extraligy by nejspíš razil sportovní kanál cestou kombinace úplně nových komentátorů a těch, kteří už na jiných sportovních kanálech působili. Podobnou taktiku zvolil CANAL+ také při vytváření týmu pro Premier League.

Také CANAL+ by podobně jako O2 TV Sport chtěl vysílat více souběžně hraných utkání. Otázka by byla v produkci těchto přenosů. Buď by se sportovní kanál pustil do obtížného úkolu vlastními silami nebo s pomocí třetích stran. Zároveň ale Řeháček přiznal, že by se s největší pravděpodobností nejednalo o pomoc současných vysílatelů.

Zároveň uvedl, že je velmi nepravděpodobné, že by se CANAL+ dělil o vysílací práva podobně, jako je tomu v tuto chvíli v případě ČT Sport a O2 TV Sport. Přesnou podobu formy vysílání nedokáže v tuto chvíli konkretizovat.

Zatím jsme od BPA neobdrželi detailní informace ke všem skupinám práv, o která se zajímáme. Nebyli jsme ze strany BPA sport marketing a.s. zatím seznámeni ani se základními informacemi. Rád se k tomu vyjádřím, až o tom budu vědět více,” dodal Ladislav Řeháček.

Podle informací na oficiálním webu BPA sport marketing by mělo být o vysílatelích od sezony 2023/2024 jasno 28. dubna 2023, kdy budou účastníci výběrového řízení o svém úspěchu či neúspěchu informováni.

Zdroj: Tipsport Extraliga, ČT Sport, O2 TV Sport, sport.cz

Reklama

Extraliga

Vítkovice vs. Kometa (5. zápas): Preview a tipy na sázení

Čtvrtfinále play-off Tipsport Extraligy se dostává do pokročilejší fáze, kromě Pardubic ale zatím čekáme na další postupující marně. To platí také v případě série Vítkovic s Kometou, která se vrací do Ostravar Arény za vyrovnaného stavu 2:2. Který tým se dokáže v utkání číslo pět přiblížit k semifinále?

Publikováno

dne

Čtvrtfinále play-off Tipsport Extraligy se dostává do pokročilejší fáze, kromě Pardubic ale zatím čekáme na další postupující marně. To platí také v případě série Vítkovic s Kometou, která se vrací do Ostravar Arény za vyrovnaného stavu 2:2. Který tým se dokáže v utkání číslo pět přiblížit k semifinále?

Série se zatím vyvíjí podle očekávání velmi vyrovnaně. Nyní však začíná jít do tuhého. Další utkání už přiloží poraženému týmu nůž na krk. Za stavu 2:2 bývají páté duely zpravidla klíčové. Vítkovice vstupují do této fáze s výhodou domácího prostředí.

PRŮBĚH SÉRIE

V zápasech nepadá moc branek, maximálně jich zatím viděli diváci v jednotlivých zápasech pět. Na úvod série se podařilo domácím zdolat Kometu 3:2, když hosté v posledních minutách dobývali branku Aleše Stezky marně.

V odvetě dokázali brněnští hokejisté srovnat krok. Nebyli v utkání lepším týmem, ale i zásluhou Dominika Furcha nedovolili soupeři vstřelit ani jeden gól. Díky dvěma trefám do prázdné branky nakonec Kometa slavila vítězství 3:0.

Třetí zápas zatím nabídl nejjasnější průběh. Už ve dvacáté vteřině šli sice hokejisté Brna do vedení, byla to však jejich jediná trefa v utkání. V závěrečném dějství odskočily Vítkovice na konečný výsledek 1:4 z pohledu domácích.

Zatím však v sérii platí otřepaná fráze „každý chvilku, tahá pilku“. A tak Kometa dokázala ve čtvrtém utkání po těsné výhře 2:1 srovnat krok. Ostravané si stejně jako ve druhém utkání nevěděli rady s famózně chytajícím Dominikem Furchem.

BOJ I MIMO LED

Na ledě to pořádně jiskří, zápasy doprovází řada šarvátek a zákroků za hranicí pravidel. Jen ve středu rozhodčí rozdali celkem 42 trestných minut. Retth Holland (Kometa) a Lukáš Kovář (Vítkovice) navíc obdrželi od disciplinární komise stopku na další dva zápasy.

Dramatické okamžiky se odehrávají také za oponou dění na ledě. Oba celky řeší před pátým zápasem řadu zdravotních problémů. Na čtvrtečním tréninku bylo údajně z vítkovického kádru na ledě jen sedm hráčů, z toho čtyři hokejisté hrající za Porubu. 

Problémy má v sestavě i Kometa, která posílá hráče na kapačky. Takovouto proceduru údajně podstoupilo několik hráčů už před čtvrtým zápasem série. Také samotní hráči v rozhovorech po zápase přiznali, že nejsou zcela fit a mnoho z nich má vysoké teploty.

Je tedy otázkou, jak moc se zdravotní problémy projeví na výsledku série. Nikdo v tuto chvíli není schopen říct, kdo všechno bude schopen sobotní duel odehrát. Problémy v obou táborech naznačují alespoň částečně férovost, pokud se bude dát takové slovo vůbec použít.

Na dramatický vývoj v kádrech nijak zásadně zatím nereagují bookmakeři. Je dost možné, že během play-off nebudou týmy z hlediska poskytování interních informací moc štědré. 

TIP NA SÁZENÍ

Podle toho, co jsme zatím viděli na ledě, jeví se jako hokejově zdatnější tým Vítkovic. I v prohraných zápasech byly celkově lepší, takže nadále zůstávají mírnými favority. Navíc budou mít tentokrát v zádech vyprodané tribuny na své straně. Bude-li se o osudu série rozhodovat na ledě, měli by Ostravané udělat směrem k postupu důležitý krok.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Tipsport  

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Budou mít Vítkovice novou hokejovou arénu? Ve hře jsou dvě varianty. Řeší se také MS

Palác kultury a sportu v Ostravě, dnes známý jako Ostravar Aréna, patří k nejikoničtějším sportovním stavbám v Česku. Zároveň ale hokejový stadion otevřený v roce 1986 dohání stopy času.

Publikováno

dne

Palác kultury a sportu v Ostravě, dnes známý jako Ostravar Aréna, patří k nejikoničtějším sportovním stavbám v Česku. Zároveň ale hokejový stadion otevřený v roce 1986 dohání stopy času. Náklady, aby se udržela téměř 40 let stará aréna stále na špičkové a moderní úrovni, každou další opravou raketově stoupají. I proto začala Ostrava jednat o dalších možnostech.

Jednou z nich by mohl být zbrusu nový hokejový stánek. Ale nepředbíhejme. Pravdou je fakt, že ekonomicky a provozně se jedná o velmi náročnou stavbu. Obzvlášť v době energetické krize, kdy právě hokejové stadiony trpí nejvíce. Čím starší hala, tím více peněz vyletí do luftu.

Tím, jak je hala řešena stavebně, je prakticky nezateplitelná. Budeme tedy muset řešit, co s ní,” řekl už na podzim v rozhovoru pro Moravskoslezský deník náměstek ostravského primátora pro sport a dopravu Jan Dohnal. Řešení této zapeklité situace leží na stole a je velkým tématem.

KDE BY SE HRÁLO MS?

Ostrava patří ke kulturně nejzajímavějším městům v republice. Pořádá řadu vyhlášených akcí či festivalů, mezi světově nejznámější události patří třeba mistrovství světa v hokeji, které se od roku 2004 v Ostravar Aréně hraje. Stánek extraligových Vítkovic hostil prestižní akci také v roce 2015 a stane se domovem jedné ze základních skupin také za rok.

V případě, že by se Ostrava skutečně rozhodla o výstavbu nové haly, hokejový světový šampionát by to ohrozit nemuselo. Hala by zůstala ve stávajícím režimu, jen by byla modernizovaná a bez ledu. Právě celoroční provoz ledové plochy je totiž nejnákladnější položkou.

Navíc by nic nebránilo tomu, aby tam v případě potřeby mohla proběhnout krátkodobá akce na ledě – mistrovství v hokeji či krasobruslení. Jen by se led nemusel držet celou sezonu,” vysvětloval Jan Dohnal.

Pokud budeme postaveni před rozhodnutí, zda draze rekonstruovat tuto halu, nebo ji opravit středně a k ní postavit menší novou, jsem pro tuto druhou variantu,” dodal náměstek. Pokud by se skutečně ukázala nutnost rekonstrukce Ostravar Arény řádově v miliardách, byla by výstavba nové haly především pro hokej ekonomicky výhodnější. Pro opravu současné haly by se zvolila střední nákladová cesta.

JASNO BUDE V LÉTĚ

Zatímco na podzim se jednalo zatím o hozenou rukavici, nyní už jsou vyhlídky o něco jasnější. Předseda společnosti Vítkovice Aréna Petr Handl řekl, že vedení města zahájilo práce na velmi detailní analýze, která přinese odpovědi na zásadní otázku, zda a v jakém rozsahu k rekonstrukci Ostravar Arény přistoupit

Ostravar Aréna je nejstarší a potřebuje přednostní péči ze všech sportovních zařízení spravovaných městskou společností Vítkovice Aréna,” řekl jasně. Jasno o osudu sportovní infrastruktury napojené na lední hokej, by mohlo být už letos v létě.

Zatím se ví jen to, že v případě výstavby nové haly by se s největší pravděpodobností o něco snížila kapacita na zápasy klubu HC Vítkovice Ridera. Náměstek Jan Dohnal hovořil o šesti tisících, nicméně se jednalo o zcela nekonkrétní myšlenku.

Pokusil se zamyslet také nad tím, na kolik by výstavba arény vyšla: „Poslední nová hala, která se v okolí postavila, je třinecká Werk Arena, která stála před zhruba deseti lety při tehdejších cenách kolem šesti až sedmi set miliony korun,” řekl.

Uvědomuje si, že od té doby ceny materiálů výrazně narostly. Přesto nevěří, že kdyby dnes stavěli typově podobnou halu jako v Třinci, že by výstavba stala více než dvakrát či třikrát tolik.

Zdroj: Moravskoslezský deník

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Tiket dne: Sázel na to, kteří hokejisté se bodově neprosadí, a vyhrál krásných 61 tisíc korun

Rubrika Tiket dne je zpět, tentokrát je v hlavní roli sázkař s přezdívkou radlberg, který vsadil vyhrál téměř 61 tisíc korun a z poměrně malého vkladu vytěžil skvělou odměnu.

Publikováno

dne

Rubrika Tiket dne je zpět, tentokrát je v hlavní roli sázkař s přezdívkou radlberg, který vsadil vyhrál téměř 61 tisíc korun a z poměrně malého vkladu vytěžil skvělou odměnu.

Ve fotbale je sice reprezentační pauza, nicméně v hokeji se stále něco děje a toho využil sázkař radlberg, který si vsadil hned na sedm různých příležitostí a připsal si velmi pěknou odměnu.

Z tiketu s celkovým kurzem 48.17 se podařilo při vkladu 1 260 korun vytřískat krásných 60 964,20 korun. Receptem k úspěchu byly sázky na to, že se neprosadí konkrétní hráči.

Hned tři sázky se týkaly nejvyšší švýcarské hokejové ligy. V první řadě padla sázka na to, že Joakim Nordstrom v dresu Davosu nezíská v zápase s Zürichem ani jeden kanadský bod, a to včetně prodloužení.

Další dvě sázky se týkaly čtvrtého zápasu série mezi týmy Zug a Rapperswil, přičemž kurz 2.11 na to, že kanadský bod v zápase včetně prodloužení nezíská Lino Martschini, byl vůbec tím nejvyšším v rámci celého tiketu. Stejná sázka padla i na hráče Tylera Moye.

Identická sázka padla na zápas německé ligy mezi Mnichovem a Bremerhavenem, tentokráte měl být oním neúspěšným hráčem Ben Smith.

Největší jistotu na tiketu slibovala sázka na to, že se v zápase Nitry s Košicemi bodově neprosadí Jozef Baláž, kurz 1.38 byl nejnižším na úspěšném tiketu.

Ve stejném duelu pak padla v rámci tiketu jedinečná sázka v podobě toho, že Joon Jääskaläinen nezíská 2 a více bodů, přičemž toto políčko také nakonec svítilo zeleně.

Na závěr, aby se mohl sázkař radlberg radovat, musel vyjít bodově na prázdno Petr Holík v utkání mezi brněnskou Kometou a Vítkovicemi. A naštěstí pro úspěšného tipéra se tak skutečně stalo.

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené