Spojte se s námi


Hokej

Chytil v tréninku vypadal dobře, pak se ale zhoršil. Chlapík by se brzy mohl vrátit, říká doktor národního týmu

Filip Chytil a Filip Chlapík, to jsou dvě jména, ke kterým se momentálně upínají fanoušci českého hokeje. Oba dva útočníci národnímu týmu znatelně chybí, jak jsou na tom zdravotně po úterním tréninku?

Publikováno

dne

Filip Chytil a Filip Chlapík, to jsou dvě jména, ke kterým se momentálně upínají fanoušci českého hokeje. Oba dva útočníci národnímu týmu znatelně chybí, jak jsou na tom zdravotně po úterním tréninku?

Jako první odpadl Filip Chlapík, který má v reprezentaci na zranění velkou smůlu. Hned v prvním zápase se Slovenskem schytal tvrdý hit od Patrika Kocha a zůstal hodně otřesený.

Kvůli tomu musel vynechat následující dva zápasy s Kazachstánem a Lotyšskem, nebylo jasné, jestli si ještě na šampionátu zahraje. 

Ještě o něco citelnější ztrátu zaznamenal český tým hned v první třetině proti Kazachstánu. Elitní centr Filip Chytil schytal ránu hokejkou do obličeje a má poraněnou čelist. 

Do zbytku zápasu už nezasáhl, stejně jako do duelu s Lotyšskem. Jeho absence byla hodně znát a Češi s pořadatelem šampionátu poprvé v historii prohráli. 

U obou byla otázka, zda jejich zranění není natolik vážné, že už do turnaje nezasáhnou. Úterní zprávy by však měly tyto obavy zahnat.

Trenér Kari Jalonen totiž vypsal dobrovolný trénink, na který dorazili oba Filipové a poprvé od zranění se tak ukázali na ledě.

Ke zdravotnímu stavu obou útočníků se pro Hokej.cz rozpovídal i doktor českého národního týmu.

Návrat na led

„Chlapík v zápase se Slovenskem utrpěl poranění v oblasti horní poloviny těla. Zásah byl směřovaný na oblast hlavy, naštěstí ale neutrpěl otřes mozku. Neměl ani žádné takové příznaky, to je celkem dobrá zpráva. Podstoupil léčbu, fyzioterapii a dnes se vrátil na led. Jeho stav vypadá velice příznivě, takže by se do turnaje mohl vrátit v plné zátěži,“ uvedl lékař Antonín Chochola.

Nedokázal však říct, jestli bude moct zasáhnout už do zápasu se Slovinskem. Vše se bude odvíjet od toho, jak se bude cítit v tréninku a jak dávky snáší. Co se týče Chytila, tam je situace o něco horší.

„Úraz utrpěl po nárazu hokejkou do obličeje, což je velice nepříjemné a bolestivé poranění. Bolestivost tam ještě přetrvává. Dnes jsme zkusili zátěž během tréninku. První polovina vypadala dobře, v té druhé už se stav poměrně zhoršil a nastoupila opět bolestivost. Zátěž tedy asi musíme trošku zmírnit. Jinak budeme pokračovat v léčbě, aby i on mohl pokračovat v turnaji,“ uvedl doktor.

Zdroj: Hokej.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.