Spojte se s námi


Hokej

Chomutov chce zpátky mezi elitu! Přichází sportovní manažer Martin Pešout

Finanční problémy dohnaly hokejový Chomutov z extraligového výsluní až zpátky na úplnou startovní čáru. Nyní přichází pomoct Severočechům zkušený mazák Martin Pešout. Sezonu začal jako hlavní trenér v Kometě, kde byl ale po nepříznivé sérii porážek odvolán.

Publikováno

dne

Finanční problémy dohnaly hokejový Chomutov z extraligového výsluní až zpátky na úplnou startovní čáru. Nyní přichází pomoct Severočechům zkušený mazák Martin Pešout. Sezonu začal jako hlavní trenér v Kometě, kde byl ale po nepříznivé sérii porážek odvolán. Teď se stěhuje nedaleko od místa, kde svou trenérskou kariéru začínal, aby pomohl Chomutovu vrátit zašlý lesk. 

V sezoně 2018/2019 Piráti sestoupili z české nejvyšší soutěže, ale zdaleka to nebyl ten nejbolestnější sešup. Ten přišel v další sezoně, kdy hrál Chomutov už Chance ligu. Akciová společnost Piráti Chomutov měla podle soudního zápisu dluh ve výši 37,5 milionu korun, které byly většinou z dob působení v extralize.

Třetina této částky znamenala dluh hráčům. Jediným řešením byla insolvence, kdy v případě souhlasu poškozených hráčů by jim bylo vyplaceno alespoň 30 procent dlužné částky. Stačil ale nesouhlas jen jediného hráče, aby klub prvoligovou licenci nedostal, což se nakonec stalo. Chomutov spadnul až do ústecké krajské ligy.

Přestože v krajské soutěži neměli Piráti konkurenci, sezona 2020/2021 se kvůli pandemii koronaviru nedohrála. Piráti tak mohli první krůček zpátky mezi respektované hokejové adresy udělat až o rok později. Nyní hraje Chomutov druhou ligu, tedy třetí nejvyšší soutěž v Česku.

Tamní vedení se však netají tím, že by chtělo klub dostat v příštích letech zpátky mezi elitu. K tomu jim má dopomoct příchod Martina Pešouta, jenž patří v českém hokeji k respektovaným trenérům. Pešoutova hlavní role však bude spočívat v práci sportovního manažera Pirátů.

Prostřednictvím Daniela Badinky( předseda výkonného výboru Piráti Chomutov z.s.) jsme byli s Martinem Pešoutem v kontaktu delší dobu a jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili na spolupráci,“ říká na oficiálním klubovém webu manažer A-týmu Jiří Sochor. Pešout podepsal v Chomutově smlouvu do dubna 2025.

Jeho zkušenosti a přehled v hokejovém prostředí vnímáme jako velký přínos před rozhodujícími boji této sezóny. Zároveň jsme rádi, že půjde o dlouhodobou spolupráci, pokud nepřijde nabídka, která se, jak se říká, neodmítá,” doplňuje Sochor. Zároveň však klub zmínil, že ve smlouvě nového sportovního manažera je také výstupní klauzule v případě zájmu z extraligy.

Hlavním trenérem zůstává i nadále Kamil Koláček a jeho asistentem Petr Martínek. Oba byli s chystanou situací seznámeni předem. Úkolem číslo jedna bude dostat Chomutov do první ligy, kde v sezoně 2007/2008 dovedl Martin Pešout Piráty do finále s Mladou Boleslaví.

V roce 2017 převzal Martin Pešout jako hlavní kouč Karlovy Vary, se kterými postoupil do extraligy. Tam působil až do minule sezony, po které si ho do Komety Brno stáhnul Libor Zábranský. Jeho pracovní náplň však tentokrát netrvala v Kometě dlouho. V polovině prosince byl z trenérské pozice odvolán.

Zdroj: Piráti Chomutov

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.