Spojte se s námi


Hokej

Chci se omluvit, chtěl jsem ho trefit do hokejky, říká Řepík. Už zná i trest. Jak reaguje veřejnost?

Semifinálová série Tipsport extraligy mezi Třincem a Spartou má grády. Rozhodně se nehraje v rukavičkách, což také potvrzují události ze závěru čtvrtého utkání na ledě WERK ARÉNY. Dvě minuty před koncem utkání trefil Petr Vrána odkrytou klec Sparty, avšak z gólu se příliš dlouho neradoval. Na ledě totiž zůstal v bolestech ležet jeho kolega Patrik Hrehorčák.

Publikováno

dne

Semifinálová série Tipsport extraligy mezi Třincem a Spartou má grády. Rozhodně se nehraje v rukavičkách, což také potvrzují události ze závěru čtvrtého utkání na ledě WERK ARÉNY. Dvě minuty před koncem utkání trefil Petr Vrána odkrytou klec Sparty, avšak z gólu se příliš dlouho neradoval. Na ledě totiž zůstal v bolestech ležet jeho kolega Patrik Hrehorčák.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pokud sledujete hokej, ten záběr jste viděli jistě několikrát. Třinecký útočník Patrik Hrehorčák posunul kotouč na svého kolegu Petra Vránu, když v tom na něj z boku přilétne sekera kapitána Sparty Michala Řepíka. Místo oslav se okamžitě změnila ledová plocha v ring.

Následovalo hned několik šarvátek, zatímco faulující Michal Řepík pláchnul na střídačku. Už zpoza mantinelu mu dal nespokojenost hlasitě najevo Daniel Voženílek: „Spoluhráči se tam za něj bili, on seděl schovaný na střídačce, srabárna,” kritizoval soupeře v pozápasovém rozhovoru na třineckém webu Voženílek.

Utkání nakonec skončilo, hráči se odebrali do kabin a hokejová veřejnost začala okamžitě řešit výši dodatečného trestu pro Řepíka. Jeden zápas? Dva? Čtyři nebo i více? Škála názorů se pohybovala prakticky až k desetizápasové hranici.

Sparta hasila situaci na sítích videem

Ještě než se Michal Řepík dozvěděl, že dostane od Disciplinární komise TELH stopku na dva zápasy, pokusila se Sparta očistit pětatřicetiletého forwarda jeho omluvou na sociálních sítích.

Dobrusloval jsem Patrika Hrehorčáka a chtěl jsem ho seknout do hokejky, zabránit mu v gólu. Hokejka mi vylétla pravděpodobně do jeho žeber, za což bych se mu chtěl omluvit. Momentálně sháním číslo, abych mu mohl osobně napsat,” řekl Řepík na krátkém videu na sociální síti X.

Hokejová komunita však jeho omluvu na sítích příliš nepřijala. Tento počin měl podle mnohých pouze vytvořit tlak na disciplinární komisi k mírnějšímu trestu. Zkrátka, jen součást PR marketingu hokejové Sparty.

Řepík si bohužel vzal špatnou hokejku. Jak ho chtěl trefit do hokejky, jak říká, tak tam má tři metry a zapomněl jí na střídačce,” napsal například na sociální síti X uživatel Ondra.

Přesně tak, nevím jak chtěl Řepík zasáhnout hokejku, když jí měl na druhé straně a tam, kde už tu sekyru dal, tak ani hůl, ani ruka nebyla. Navíc Michal Řepík hokejku držel oběma rukama,” připojil se k názoru uživatel Dominik

Je trest adekvátní?

Při nevyrovnaném posuzování podobných zákroků v letošním play-off bylo těžko předem odhadnout, kolik by měl správně Řepík dostat. Podle jedné ankety na síti X se veřejnost přiklání nejčastěji k hranici tří až čtyř zápasů. Šéf disciplinární komise Viktor Ujčík nakonec udělil zápasy dva.

Bylo vidět, že chtěl hráče trefit přes rukavici, aby mu zabránil ve střele nebo přihrávce. Hrehorčák se pootočil k němu a dával nahrávku, takže se mu otevřela nekrytá část žeber. Seknutí šlo někam přes vršek kalhot a žebra,” komentoval Ujčík na serveru iDnes svůj verdikt.

Podle něj byla pro Řepíka polehčující okolnost také to, že svou hůl držel pořád stejně a „nevzal ji za konec jako valašku.” Také v anketě článku na iDnesu hlasuje přes 72 procent respondentů za názor, že Řepíkův trest je velmi mírný.  

Zdroj: Tipsport Extraliga, X, iDnes 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.