Reklama

Chceme do play-off! hlásí kanadský kouč Kladna. Proč je v Česku sám a co chce dát svým svěřencům?

Je to v českých luzích a hájích vskutku nezvyklý jev. Kanadský trenér na lavičce extraligového klubu. Kladno se ale rozhodlo vydat zámořským směrem, a tak můžeme v nové sezoně pozorovat, jak takové spojení bude fungovat. Jeff Paul, muž, o němž je řeč, hlásí: „Beru to jako příležitost!”

Pro extraligového nováčka to je skvělá akvizice. Třiačtyřicetiletý Kanaďan, jenž dlouhá léta působil coby hráč v různých vysoce kvalitních kanadskoamerických soutěžích a následně dělal skauta pro mužstvo z NHL (Floridu Panthers), bude své zámořské zkušenosti předávat kladenským rytířům.

A ač by se mohlo zdát, že přechod z pozice skauta pro jeden z největších hokejových klubů světa na pozici trenéra vítěze druhé české ligy je docela kariérní sešup, Jeff Paul vidí ve svém novém angažmá spíše velkou výzvu.

Jakožto bývalý bek dostal na starosti zejména obránce, zároveň ale také pomáhá hned sedmičce nových zámořských hráčů se zapadnutím do kladenské kabiny a vůbec zabydlením se v Česku.

Ostatně jemu samotnému se to poměrně daří. Pracuje na záludném jazyku, už ví, kam si má jít co nakoupit či kde si nechat vyprat, objedná si v restauracích.

V Česku je ale Paul sám, rodinu včetně svého 11letého syna nechal tisíce kilometrů daleko. A tahat jí sem zrovna nehodlá. „Kluk se mi zdá na cestování po světě ještě trochu mladý. Tím spíš, když člověk musí přestupovat v Paříži nebo Amsterdamu,” zmínil, že dostat se z Kanady do Prahy není jednoduchá záležitost.

A v koronavirové době to platí dvojnásob. Rodák z kanadského Londýna si přesto nestěžuje, naopak je rád, že se může soustředit jen a pouze na hokej, který jej podle jeho slov zaměstnává dostatečně.

Proč se za ním vůbec vydal až do srdce Evropy? „Přišla příležitost. Vypršel mi kontrakt s Floridou a mně trénování vždycky chybělo. Doma se teď moc pracovat nedalo. Jak chcete skautovat, když se nehraje? Mám tu spoustu práce, na kterou se těším,” hlásí Jeff Paul.

Kladenským hráčům chce naordinovat mimo jiné tvrdou americkou hru, v níž sám vynikal. Postarat se podle něj musí třeba o to, aby se hráči v rychlosti dokázali soustředit na detaily, neztráceli puky a nenechávali se neustále nahánět, ale naopak hráli chytře a disciplinovaně.

Pak můžou zamířit vysoko. A třeba splnit i ambiciózní cíl, který si před tímto ročníkem stanovili. „Chceme rozhodně do play-off. Bez debat. Velice kriticky nahlížíme na to, jak hrajeme. Je na nás, aby hráči byli připraveni,” dodal.

Zdroj: iDnes

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené