Spojte se s námi


Hokej

Čeští fanoušci chystají na MS v Rize kotel jako v extralize!

Atmosféra a styl fandění na klubové a mezinárodní scéně, to jsou dvě značně odlišné záležitosti. Kdo tu a tam reprezentační hokej navštíví, ví, o čem je řeč. Díky vlastní iniciativě českých fanoušků by to mohlo být na nadcházejícím mistrovství světa jinak.

Publikováno

dne

Atmosféra a styl fandění na klubové a mezinárodní scéně, to jsou dvě značně odlišné záležitosti. Kdo tu a tam reprezentační hokej navštíví, ví, o čem je řeč. Díky vlastní iniciativě českých fanoušků by to mohlo být na nadcházejícím mistrovství světa jinak.

Když se hraje reprezentační hokej, obzvlášť na stadionech jiných zemí, můžeme mnohdy na tribunách najít české fanoušky v hojném počtu. Problém je v tom, že málokdy sedí pospolu, ale jsou rozeseti po celé hale. Tento důvod do značné míry škodí fandění a celkové atmosféře.

Na MS v Rize by tomu však mohlo být jinak. Jeden ze zástupců fanoušků a dlouholetý návštěvník světových šampionátů se rozhodl, že se pokusí s pomocí Českého svazu ledního hokeje nahrnout fanoušky do nejbližších sektorů u sebe a vytvořit tak koordinované fandění, jako známé v české extralize.

Na mistrovství světa se každoročně setkáváme se spoustou českých fanoušků a mnohdy se stává, že stadiony nejsou plné a Češi jsou rozeseti v několika sektorech. Občas nám organizátoři povolí, abychom si vybrali jeden sektor a přesunuli se do něj, ale občas také ne,” říká pro hokej.cz Pavel Rajtmajer, jenž chce vytvořit už s předstihem klasický český kotel.

Touto cestou by chtěl informovat všechny české fanoušky, kteří se chytají na světový šampionát do Rigy, aby si kupovali lístky do sektoru 202 za brankou: „Právě ten jsme vybrali jako místo pro český kotel,” doplnil důležitou informaci.

Pavel Rajtmajer tímto zároveň děkuje Českému svazu ledního hokeje, který pomáhá záměr českého fanouškovského kotle realizovat. O podobnou iniciativu se pokusili fanoušci už v minulosti, ale nikdy se od hokejového svazu žádné odpovědi nedočkali.

Až v roce 2022 se s námi spojil pan Hadamczik, jemuž se vize kotle pro české fanoušky líbila. Následně jsme to proto začali řešit hlouběji. Jak panu Hadamczikovi, tak i všem ostatním ze svazu za ochotu děkujeme,“ dodává Pavel Rajtmajer závěrem.

Turnaj ve Finsku a Lotyšsku začne 12. května 2023. Celkem se turnaje zúčastní 16 týmů, které v šestnácti dnech sehrají celkový počet 64 zápasů. Český tým se v základní skupině v Rize postupně utká s týmy Slovenska, Kazachstánu, Lotyšska, Slovinska, Norska, Švýcarska a Kanady.

Národní tým měl původně hrát ve skupině A v Tampere. Pořadatel každé země měl však nárok na výměnu jednoho týmu, aby pro své fanoušky udělal skupinu atraktivnější. Na tuhle žádost tak byla česká reprezentace přesunuta do skupiny B v Rize, na úkor USA.

V našem kompletním přehledu se můžete podívat na základní informace ohledně blížícího se světového hokejového šampionátu, včetně kompletního programu.

Zdroj: MS v hokeji 2023, hokej.cz

Reklama

Hokej

VIDEO: Zase ten Pastrňák! Tímto gólem rozhodl prodloužení a zapsal 99. bod sezóny

David Pastrňák je v životní formě. Dnes v noci opět rozhodl zápas, tentokrát nad Columbusem. Byl to přitom už jeho 99. bod v sezóně.

Publikováno

dne

David Pastrňák je v životní formě. Dnes v noci opět rozhodl zápas, tentokrát nad Columbusem. Byl to přitom už jeho 99. bod v sezóně.

Už se z toho stává prakticky rutina. Probudit se, podívat se na výsledky NHL a zkontrolovat, kolik bodů zase David Pastrňák nahrál.

Rodák z Havířova je v obrovské formě a více bodů v NHL než on má pouze pět hráčů. První dvojka z Edmontonu (McDavid 144, Draisatil 117) je asi nedosažitelná, ovšem Kucherova (104) a Tkachuka (101) má na dostřel.

V noci totiž Pastrňák získal bod s pořadovým číslem 99 a cílí na svou nejlepší individuální sezónu. V ročníku 2019/20 nasbíral 105 bodů, dvě sezóny předtím vždy skončil přesně na 100 bodech. Momentálně má ještě 8 zápasů v základní části a minimálně čtyři v play-off k překonání svého maxima.

Navíc co se týče gólů, tam poskočí až na druhé místo. S 53 trefami kouká na záda jen McDavidovi, který rozvlnil síť 61x.

Proti Columbusu byl navíc Pastrňákův gól opět vítězný. Blue Jackets šli do vedení v první třetině, když se trefil Roslovič.

Ve druhé třetině však srovnal z přesilovky Bertuzzi, asistenci si připsal Pavel Zacha. Pro něj to byl bod číslo 50 a nadále tak zlepšuje své maximum, které doteď bylo číslo 36 z minulé sezóny.

Zápas došel až do prodloužení, kde Hampus Lindholm našel rozjetého Pastrňáka a český střelec bekhendovou kličkou rozhodl utkání. Asistenci zapsal i Tomáš Nosek.

Boston tak potvrdil roli nejlepšího týmu základní části. Jenže všichni ví, že to vůbec nic neznamená. Pokud chce Pastrňák konečně dosáhnout na vysněný Stanley Cup, musí Bruins podávat stejné výkony i v play-off. A to je extrémně těžké.

Zdroj: NHL, Twitter

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Šumperk čeká po sestupu obrovský úpadek! Nabídky na přesun klubu odmítnuty, ambice a profi hokej jsou však minulostí

Šumperk je hokejovým městem. V posledních letech jej můžeme vídat v první či druhé lize. Období se různě střídají. Stalo se však zvykem, že i v třetí nejvyšší soutěži byli Draci vždy vedeni jako profesionální klub. Jenže po letošním sestupu z Chance ligy dochází k tvrdé změně.

Publikováno

dne

Šumperk je hokejovým městem. V posledních letech jej můžeme vídat v první či druhé lize. Období se různě střídají. Stalo se však zvykem, že i v třetí nejvyšší soutěži byli Draci vždy vedeni jako profesionální klub. Jenže po letošním sestupu z Chance ligy dochází k tvrdé změně.

Velká rána pro fanoušky šumperského hokeje. Ti se v minulé sezoně mohli bavit atraktivní hrou svého klubu v Chance lize a play-off je poměrně těsně minulo. V této sezoně ale Draci selhali, za tři body vyhráli jen 10 zápasů a skončili 4 body za předposledním béčkem Pardubic.

Pád o soutěž níž by nemusel být pro příznivce až takový problém. Na třetí ligu jsou zde zvyklí. Nicméně dlouholeté volání po změně majitele bylo vyslyšeno. Vladimír Velčovský nabídl klub k prodeji vesměs ihned poté, co pro Šumperk skončila sezona. Klub ale prodán nebyl.

„Chtěl jsem nějakým způsobem přijmout svou zodpovědnost. Rozhodl jsem se tak zveřejnit inzerci o prodeji šumperského hokejového klubu s měsíční lhůtou. Myslím, že jsem tím vyšel vstříc mnoha lidem. Koneckonců invektivy na mou osobu jste vnímali všichni. Nevím o tom, že by se mě někdo zastal jakoukoliv formou a já to těžce nesl. Nemyslím zastání, ale invektivy,“ vyjádřil se pro klubový web Velčovský.

Velčovský je šéfem klubu už od roku 2006. Třebaže hned 10 let působil za tu dobu v první lize, byl pravidelně terčem kritiky. Ke konci této sezony mu prý bezpečnostní složky navrhly, aby se neukazoval na balkoně, tedy tradičním místě, odkud sledoval domácí zápasy Draků. Prý se na něj připravoval atak fanoušků.

„Jsem opravdu znechucen. Z tohoto důvodu jsem nebyl posledních šest nebo sedm utkání přítomen. Chtěl jsem tím nabídnout všem mistrům světa, olympijským vítězům, padesáti trenérům v hale a rovněž některým sponzorům možnost, ať si to sami zkusí. A tato nabídka trvá i nadále. Pojďte si to zkusit dělat, ať víte, co všechno to obnáší,“ dodal.

Co bude s Draky Šumperk dál?

Jak již bylo zmíněno, klub prodán nebyl. Nikdo totiž nepřišel s reálnou nabídkou. Ani nikdo ze zmíněných kritiků. Přišly sice nějaké nabídky s různými variantami, ty by ale znamenaly konec dospělého hokeje v Šumperku.

Zájemci, kteří se ozvali, totiž nebyli ze Šumperka ani jeho okolí. A mezi další podmínky patřilo přejmenování klubu a hraní v jiné lokalitě. Případně prodej druholigových práv. Velčovský tak hodlá dodržet slib, který při koupi klubu učinil. Dokud bude v Šumperku, tak se ve městě bude hrát mužský hokej na solidní úrovni a bez dluhů.

Jenže zatím není jisté ani to, jestli bude 2. liga. „Musí být splněno několik podmínek a právě na těch momentálně usilovně pracuji. Bez nich se mužský hokej nepohne dál. Tou zcela zásadní je sportovní propojenost mezi mládeží a A-týmem. Je neakceptovatelné, aby domácí hráči byli posílání někam jinam do 2. ligy či do krajské soutěže,“ říká Velčovský.

Cílem je, aby nadpoloviční většina druholigového kádru Draků byla tvořena odchovanci. Další podmínkou je, aby trenér A-týmu plnil funkci asistenta juniorky. Pokud se tak stane, tak bude v květnu Šumperk přihlášen do třetí nejvyšší soutěže.

Jenže ambice na rychlý postup jsou nyní tabu. Po 17 letech se nebude hrát v Šumperku hokej na profesionální úrovni. Tréninky už nebudou ráno, ale odpoledne či večer, aby hráči mohli pracovat či studovat.

Tento ústupek bude trvat dva až tři roky. K vyšším cílům prý musí dozrát čas. Šumperk nyní bude usilovat o pozice v první šestce 2. ligy. Nic víc. A podmínky pro návrat prvoligových ambic? Silný generální partner a několik milionových hlavních partnerů.

Fanoušci Šumperka před sebou tedy mají nelehké časy. Na podobné podmínky už si odvykli.

Zdroj: Draci Pars Šumperk, Chance liga

Pokračovat ve čtení

Hokej

Chytil prodloužil smlouvu v Rangers! Za čtyři sezony si přijde na 385 milionů korun

Ačkoliv je mu pouhých třiadvacet let, aktuálně v týmu New York Rangers dohrává svou šestou sezonu. Filip Chytil si i díky tomu vysloužil novou čtyřletou smlouvu, díky které se může těšit na téměř 385 milionů korun.

Publikováno

dne

Ačkoliv je mu pouhých třiadvacet let, aktuálně v týmu New York Rangers dohrává svou šestou sezonu. Filip Chytil si i díky tomu vysloužil novou čtyřletou smlouvu, díky které se může těšit na téměř 385 milionů korun.

V aktuální sezoně NHL odehrál Filip Chytil 66 utkání, ve kterých si připsal 22 gólů a 20 asistencí. Aktuálně je to z pohledu kanadských bodů jeho nejlepší sezona kariéry.

Dosud nejlepší výkon podal v sezoně minulé, kdy za 87 utkání vstřelil 15 branek a k tomu přidal i 16 asistencí, což mu vyneslo 31 kanadských bodů.

Chytilovi je pouhých třiadvacet let, bezpochyby ale patří mezi naše nejlepší hokejisty. Díky neustálému potvrzování svých kvalit se mu rozhodli Rangers dát novou smlouvu.

Ta je na čtyři roky a vydělá si díky ní 17,75 milionu dolarů, což je v přepočtu přibližně 385 milionů korun.

Pokud bychom tuto částku zprůměrovali, za sezonu si přijde na takřka 4,5 milionu dolarů. To je opět v přepočtu na české koruny 97,8 milionu.

Český centr novou smlouvu podepsal ve středu, ta stará mu slibovala 4,6 milionu dolarů za dvě sezony. Končila by letos v létě a pokud by se rozhodl novou nepodepsat, byl by volným hráčem.

Zlínský odchovanec ale zůstal věrný týmu, který si jej kdysi vydraftoval. Mimo Rangers hrával v sezonách 2017/18 a 2019/20 i na farmě v Hartfordu.

Zdroj: Livesport, New York Rangers

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené