Spojte se s námi


Tipsport Extraliga

Cesta zpět na vrchol? Hokejová Slavia oznámila příchod Patrika Eliáše, bude působit jako sportovní poradce

Dlouhá léta se hokejová Slavia trápí v první lize, nedávno dokonce padla na její úplné dno. K cestě zpět na vrchol má pomoct i legendární útočník New Jersey Devils Patrik Eliáš.

Publikováno

dne

Dlouhá léta se hokejová Slavia trápí v první lize, nedávno dokonce padla na její úplné dno. K cestě zpět na vrchol má pomoct i legendární útočník New Jersey Devils Patrik Eliáš.

Trápení, zmar a rozčarování. Tak by se dala popsat hokejová Slavia v posledních letech. Vítěz Extraligy z let 2003 a 2008 se už nějaký ten pátek trápí v první lize a cesta zpět mezi elitu stále nepřichází.

Hlavním problémem jsou finance, které zkrátka klubu chybí. A tak si musí vypomáhat střídavými starty a svými juniory, na žádné velké posily to není. V letošní sezóně se navíc červenobílým vůbec nedaří a dokonce spadli na poslední místo v tabulce, aktuálně jsou předposlední.

Jenže teď přišla fantastická zpráva, díky které věrným fanouškům vysvitlo světlo na konci tunelu. Slavia totiž oznámila, že sportovním poradcem klubu se stal Patrik Eliáš. Ano, čtete správně, legendární útočník New Jerse Devils s 1150 body v NHL.

„S Patrikem se známe, mluvíme spolu o hokeji a bavili jsme se o možné spolupráci již delší dobu. Jsme rádi, že jsme se nyní dohodli a jsme přesvědčeni o tom, že nám díky svým zkušenostem a hokejovému přehledu hodně pomůže,” říká pro klubový web předseda představenstva Stanislav Tichý.

„Přicházím do Slavie s cílem pomoci klubu, aby se dostal zpět na vítěznou vlnu a na pozice, kam patří. Jak realizační tým, tak hráči ve mně budou mít dalšího člověka, se kterým se můžou poradit, sdílet názor nebo diskutovat o různých herních situacích,“ vysvětluje své rozhodnutí Eliáš.

Ve Slavii bude působit v souladu s jeho prací pro New Jersey Devils jako poradce pro sportovní záležitosti týkající se A-týmu, mládeže či budoucnosti klubu, informuje červenobílý klub. Eliáš je ale samozřejmě i příslibem nových finančních prostředků do klubu.

Miliardář Blitzer

Majitel New Jersey Devils David Blitzer totiž vlastní kromě hokejového celku hned několik dalších sportovních týmů jako třeba Philadelphia 76ers v NBA, fotbalový klub AD Alcorcon hrající 2 La Ligu, Real Salt Lake v MLS, Ado Den Haag v Nizozemsku nebo portugalský Estoril. Zároveň je generálním partnerem anglického Crystal Palace.

Eliáš se s Blitzerem dobře zná, dlouho mu dělal poradce u Devils. A kdo ví, třeba se mu povede jej přesvědčit, aby nějaký ten peníz pustil i do pražské Slavie. Ta by to totiž potřebovala jako sůl.

Zdroj: HC Slavia Praha

Reklama

Oblíbené