Spojte se s námi


Hokej

Český národní tým půjde do zápasu s Kanadou s velice nepříznivou bilancí! Podaří se mu ji na letošním MS zlomit?

Český národní tým půjde do zápasu s Kanadou s poměrně vysoce nepříznivou bilancí. Dlouhých 13 let, počítáme-li i pauzu v roce 2020, čeští hokejisté reprezentační výběr Kanady neporazili. Naposledy se tak stalo při zlatém MS roku 2010.

Publikováno

dne

Český národní tým půjde do zápasu s Kanadou s poměrně vysoce nepříznivou bilancí. Dlouhých 13 let, počítáme-li i pauzu v roce 2020, čeští hokejisté reprezentační výběr Kanady neporazili. Naposledy se tak stalo při zlatém MS roku 2010.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Český národní tým prochází domácím světovým šampionátem zatím velmi dobře. Na úvod skupinové fáze porazil Finsko 1:0 po nájezdech, poté jasně přehrál Norsko 6:3. Zápas se Švýcary sice svěřenci Radima Rulíka výsledkově nezvládli, v posledních třech duelech ale brali plný počet bodů.

Dánsko zápas s Českem odneslo sedmi góly, Rakousko nevstřelilo ani jednu branku a Velká Británie našemu reprezentačnímu výběru podlehla 1:4.

Výsledkem tak je druhé místo v pražské skupině A s celkovým ziskem 15 bodů a jistým postupem do čtvrtfinále. Už v úterý odpoledne však čeká český národní tým ten nejtěžší ze všech dosavadních zápasů na letošním MS.

Reprezentační výběr kouče Rulíka se utká s lídrem skupiny A, a to konkrétně s Kanadou. A proti té má vskutku nepříznivou bilanci.

Český národní tým na světovém šampionátu nedokázal Kanadu porazit už dlouhých 13 let, počítáme-li i covidovou pauzu v roce 2020. Naposledy se to podařilo na MS v roce 2010 v Kolíně nad Rýnem, kapitánem tehdejšího zlatého výběru byl Tomáš Rolinek.

Od roku 2010 pouze dvě vítězství…

Od té doby se Češi s Kanadou utkali celkem čtrnáctkrát, načež pouze dvakrát dokázali zvítězit. Tyto výhry ale nezaznamenali na MS. Český národní tým porazil Kanadu v roce 2017 (4:1) v rámci Channel One Cupu, o rok později uspěl i na olympijských hrách (3:2 po nájezdech).

Vítěznou trefu tehdy zajistil Jan Kovář. Přeruší tak výběr trenéra Rulíka v úterý odpoledne tuto zápornou bilanci? Šance na to určitě existuje a je zřejmě ještě větší než v minulosti.

Tým se může pochlubit druhou nejlepší defenzivou na turnaji. V nedávné době jej navíc posílilo hvězdné trio z NHL, a to Martin Nečas, Pavel Zacha a David Pastrňák.

Zdroj: IIHF, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.