Reklama

Česko vs. Bělorusko: Preview a tipy na sázení

Hokejovou reprezentaci České republiky čeká již třetí vystoupení na světovém šampionátu v Lotyšsku. První dva zápasy se však výběru Filipa Pešána nepovedly, což znamená nejhorší vstup do turnaje od roku 1991. Proti Bělorusku už budou naši nejen zachraňovat reputaci, ale taky bojovat o čtvrtfinále. Jak tento zápas dopadne?

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

Ačkoliv jsou výsledky z minulých šampionátů z historického hlediska pro letošní ročník absolutně nepodstatné, stojí za to se někdy podívat i na tahle čísla. 

Bělorusko nepatří v posledních letech mezi nejčastější soupeře naší reprezentace. Za posledních pět let se spolu tyto výběry utkaly pouze dvakrát.

Celková vzájemná bilance je prakticky téměř identická, jako právě tyto poslední duely. Celkem jich Česká republika s Běloruskem sehrála 14, přičemž jen v jediném případě pamatujeme výhru outsidera. To bylo v přátelském utkání v roce 2011.

ZAČÍNÁ JÍT DO TUHÉHO

Utkání našeho výběru s Běloruskem ale nebude tentokrát nic jednoduchého. Otazníky o konečném výsledku vystavují dva zásadní fakty. Kovář a spol. už nemají příliš kde couvnout. Pokud bychom si před turnajem připustili, že nějaká lehká bodová ztráta bude v toleranci, začíná se tento kruh uzavírat.

Teoretická naděje na postup do čtvrtfinále tady visí, i kdyby družina Filipa Pešána posbírala 12 bodů. Při vyrovnanosti výsledků na letošním šampionátu však nemusí stačit ani tohle. Česká republika tak má nůž na krku. V poměrně ranné fázi MS už bude svádět zápasy s parametry play-off.

Druhým nebezpečným faktem je nedělní vítězství Běloruska nad Švédy. Jeden z hlavních adeptů na zlaté medaile se nedokázal prosadit ani jednou. Hubená výhra Běloruska vlévá do soupeřových žil čerstvou krev. 

Během třech hracích dnů jsme si potvrdili, že vyhrát může prakticky každý s každým. Ani při kurzu 11.70 nejsou papírově slabší Bělorusi bez šance.

Přesto více šancí dávají bookmakeři jednoznačně Pešánově družině. Pod tlakem musí naše reprezentace za každou cenu zabrat. I to bude hrát v dnešním zápase roli.

Navíc není příliš pravděpodobné, že by Bělorusko dokázalo druhý den po sobě zkopírovat tak bezchybný výkon. Samozřejmě to není nereálné, ale veškeré úvahy a předpovědi směřují k výhře týmu poskládaného okolo Jana Kováře.

Žádná gólová smršť se však neočekává. I když se náš tým nemusí bát o výsledek až do poslední minuty zápasu, celkově při kurzu 1.67 nepadne v utkání více než šest branek.

Bělorusové předvedli v minulém zápase se Švédy dobrý výkon v obraně, vepředu to už však tolik neklape. Na výsledek 1:0 se nedá hrát pravidelně. Navíc i podstatně slabším Slovákům dali Bělorusové jen dvě branky, těžko se jim tuhle hranici podaří překonat v utkání s Pešánovým výběrem.

Naši naopak budou po dvou porážkách daleko koncentrovanější. Bělorusko nevstřelí při kurzu 1.81 více než jednu branku. 

Utkání začne dnes večer od 19:15. Můj tip na výsledek je 4:1 pro českou reprezentaci.

Tip na sázení | Under 6.0 v kurzu 1.67 u Tipsportu

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Chorvatsko vs. Skotsko: Preview a tipy na sázení

Chorvatsko si to v úterý rozdá se Skotskem o pravděpodobně postupové třetí místo. Oba výběry mají zatím pouhý bod a na postup budou potřeba minimálně tři. Kdo urve tolik důležitou výhru?

Historický okamžik! Skvělý šampionát Liama Kirka vynesl Brita až do NHL!

Když se podíváme na tabulky nejlepších střelců hokejových světových šampionátů za posledních deset let, najdeme na seznamu jména jako Jevgenij Malkin, Tyler Seguin nebo Nikita Kucherov.

Severní Makedonie vs. Nizozemsko: Preview a tipy na sázení

Poslední zápasy ve své skupině rozehrají také týmy Severní Makedonie a Nizozemska. Oba mají své pozice jasně dané. Nizozemsko postoupí z prvního místa a Makedonie na turnaji skončí.
Reklama