Spojte se s námi


Hokej

Česko po divokém průběhu poráží Dánsko 7:4, střeleckou smůlu prolomil Kubalík

Český tým má za sebou již pátý duel na šampionátu, proti Dánsku zvítězil 7:4, přičemž výhra se nerodila vůbec snadno. Nejvíc se bavili diváci, kteří viděli hned 11 branek. Dobrou zprávou je prolomení střelecké smůly Dominika Kubalíka.

Publikováno

dne

Český tým má za sebou již pátý duel na šampionátu, proti Dánsku zvítězil 7:4, přičemž výhra se nerodila vůbec snadno. Nejvíc se bavili diváci, kteří viděli hned 11 branek. Dobrou zprávou je prolomení střelecké smůly Dominika Kubalíka.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

„Je to hnus. Je to fakt ošklivý, nedá se na to koukat.“ Asi každému naskočí tato slova Milana Antoše z mistrovství světa 2021, když se řekne zápas s Dánskem. Severský celek zkrátka není oblíbený soupeř pro českou reprezentaci, což dosvědčuje i statistika, že Češi nevyhráli v základní hrací době v pěti posledních zápasech.

Po výhrách s Finskem (na nájezdy) a Norskem přišlo první zaváhání, když Češi prohráli na nájezdy se Švýcarskem. Proto potřebovali s Dánskem opět naplno bodovat. Naopak svěřenci Mikaela Gatha naposledy překvapivě podlehli Norsku, předtím prohráli i s Kanadou a porazili pouze Rakousko.

V první třetině dostali Češi takřka dárek. Téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, navíc hned při buly jeden z Dánů zlomil hokejku a hrálo se tak prakticky 5 na 2. Jenže Kubalík a spol. tuto obří možnost nevyužili.

Minutu a půl před koncem Michael Kempný musel hasit svojí chybu a byl vyloučen. Dánové na rozdíl od domácího celku přesilovku využili, když Blichfeld krásně našel Wejseho před prázdnou brankou.

Jít po takové třetině do kabin za stavu 0:1 by nebylo pro hlavy českých hráčů úplně ideální, naštěstí ale osm vteřin před sirénou napřáhl Jan Rutta a jeho nahození se zastavilo až o síť.

Česko si ve zbylém průběhu utkání došlo pro výhru

Možná právě i tento gól vlil Čechům novou krev do žil, protože ve druhé třetině předvedli drtivý nástup. Nejprve všem ujel rychlík Jakub Flek a zavěsil pod horní tyč, poté se skvěle předvedla i elitní lajna.

Roman Červenka viděl ujíždět Davida Kašeho a poslal mu dlouho přihrávku, která se zastavila až o mantinel. Kaše poté předvedl svou velkou herní inteligenci, když naznačil objetí branky a chytře přihrál pod sebe na Sedláka, který tak trochu „neviditelně“ bekhendem dostal puk do sítě. Zmatený brankář Dichow Nissen Kašemu „sežral“ objetí branky a koukal se tak úplně na druhou stranu.

Svěřenci Radima Rulíka poté ukazovali zvýšené sebevědomí, dostali k dispozici další přesilovku, která sice gólem neskončila, ale už vypadala mnohem lépe, než ta v první třetině. Poté se ale připomněli i Dánové.

Osm minut před koncem třetiny se do tutové šance Jensen, který objel Dostála a už mířil do prázdné branky. Česká jednička ale vytáhla jeden ze zákroků šampionátu a velkou příležitost zneškodnila. Jenže opět těsně před koncem třetiny Dánové skórovali, když Rusellova střela od modré skončila v síti.

Ve třetí třetině O2 Aréna trochu na chvíli trochu ztichla, když Fisker Molgaard srovnal na 3:3. Jenže poté přišla další česká smršť. Nejprve skóroval Kundrátek, poté z brejku Tomášek předložil před prázdnou Kubalíkovi a nakonec Kämpf taktéž předložil před prázdnou Stránskému.

Ani 3 góly za 5 minut ale Dány úplně neopařily, protože hned za dvacet vteřin snížil na 6:4 From. Nic víc už se ale nestalo a Češi tak zvítězili 7:4.

Zdroj: Český národní tým, IIHF

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.