Spojte se s námi


Hokej

Česko má jistotu čtvrtfinále! K postupu ze skupiny velí kapitán Červenka

Česká reprezentace má po výhře nad USA jistotu čtvrtfinále. Možných soupeřů je stále několik. Všem příkladem jde kapitán se lvem na hrudi, Roman Červenka.

Publikováno

dne

Česká reprezentace má po výhře nad USA jistotu čtvrtfinále. Možných soupeřů je stále několik. Všem příkladem jde kapitán se lvem na hrudi, Roman Červenka.

Roman Červenka za dosavadních 6 utkání nasbíral 11 bodů za 3 góly a 8 asistencí a stále kraluje kanadskému bodování celého turnaje. Pozornost je právem upřena také na největší hvězdu našeho hokeje, Davida Pastrňáka. Ten si za 3 zápasy připsal 3 góly a další 2 připravil svým spoluhráčům.

Do skvělé formy se rozchytala také česká jednička na pozici brankáře, Karel Vejmelka. Svůj premiérový start na mistrovství světa si určitě představoval lépe. V úvodním duelu šampionátu proti Švédsku ve zhruba polovině utkání střídal poté, co inkasoval už počtvrté. Z nešťastného vstupu se ale oklepal a od té doby je velkou oporou českého týmu. 

Na zisk 3 bodů v pondělním utkání stačil svěřencům Kariho Jalonena pouhý gól, který obstaral Blümel a to znamená jediné, Vejmelka za svá záda nepustil žádnou z 24 střel USA a byl tak klíčovou postavou tohoto vítězství, které českému týmu zajistilo účast ve čtvrtfinále.

A koho v něm naši mohou potkat? Ve skupině A je to stále velmi otevřené. Češi už nemohou skončit ve skupině čtvrtí, což znamená, že se určitě neutkají s vítězi skupiny A. O vítězi skupiny A rozhodne poslední kolo a vzájemný duel Švýcarska s Německem.

Švýcaři pravděpodobně svou skupinu ovládnou a tím jsou pro nás ze hry. K tomu stačí zisk alespoň bodu v duelu s Německem. Nejpravděpodobnějšími soupeři pro Čechy je Německo a Kanada. Teoreticky to může být ještě Dánsko, nebo Slovensko.

Vše je stále naprosto otevřené. Ve hře je několik různých soupeřů. Češi ale hokejem, s výjimkou zápasu s Rakouskem, baví a dobře se na ně kouká. Na ledě se prohání několik borců ve skvělé formě. Červenka, Krejčí, Pastrňák, Blümel a další. Krom lídrů v poli máme aktuálně jistotu i v brankovišti. 

Play-off je vždy velmi zrádné a o úspěchu či neúspěchu celého turnaje rozhoduje zpravidla právě výsledek čtvrtfinále. V tuhle chvíli ale není třeba věšet hlavy. Češi už mají jistý postup a solidní formu. Držme proto palce, věřme v úspěch a uvidíme, kam až své svěřence dovede Kari Jalonen. Karty jsou rozdané!

Zdroj: IIHF, Facebook

Reklama

Hokej

Češi zářili v NHL! Rutta s Palátem vystřelili Tampě vítězství a vše se tak ještě dramatizuje

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

Publikováno

dne

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

V pátém zápase finále NHL dokázala Tampa Bay snížit stav série na 2:3. Tentokrát hráli hlavní roli v utkání i dva čeští hokejisté.

Jan Rutta byl autorem úvodní branky, když se prosadil zpoza kruhu v první třetině. V play off se prosadil v této sezoně vůbec poprvé.

Následně vyrovnal skóre Valerij Ničuškin, Tampě ale vedení vrátil jeho ruský kolega Nikita Kučerov. Colorado se nevzdávalo a na začátku třetí třetiny skóroval Cale Makar.

Vítězný gól ale vstřelila Tampa, přesněji její český forvard Ondřej Palát. Ten unikl obraně a následně propálil gólmana skrz betony.

Colorado tak ještě slavit nemůže a naopak se vše ještě pořádně zdramatizovalo. Pavel Francouz, gólman Colorada jenž strávil zápas na lavičce, si tak zatím bude muset počkat.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené