Spojte se s námi


Hokej

Česká republika čelí hokejové horečce! ČT hlásí neuvěřitelná čísla. Kvůli finále MS mění televizní stanice program, obchody upravují otevírací doby

Ještě před startem hokejového mistrovství světa panovaly pochybnosti. O tom, jestli bude překonán rekord v návštěvnosti, o nominaci, kterou dal dohromady trenér Radim Rulík. Nebylo toho málo. To vše je ale zapomenuto. Česká republika čelí hokejové horečce a domácí reprezentace bude hrát o zlato!

Publikováno

dne

Ještě před startem hokejového mistrovství světa panovaly pochybnosti. O tom, jestli bude překonán rekord v návštěvnosti, o nominaci, kterou dal dohromady trenér Radim Rulík. Nebylo toho málo. To vše je ale zapomenuto. Česká republika čelí hokejové horečce a domácí reprezentace bude hrát o zlato!

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Co je národní sport? I o tom se vedly na sociálních sítích diskuse před startem hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě. Někteří experti vybízeli k sázkám na to, že letos nedojde k překonání návštěvnostního rekordu, který drží Česká republika z roku 2015.

Fanoušci pro změnu kritizovali nominaci Radima Rulíka. Tak či onak, navzdory všelijakým pochybnostem o marketingu byl zájem o šampionát od začátku velký. Jenomže během celé akce se ještě zvyšoval a to, co se děje nyní, nelze přehlédnout.

Česká republika čelí hokejové horečce a zdá se, že nikoliv fotbal, ale hokej je národním sportem. Pomohlo tomu samozřejmě to, jaké výsledky má domácí reprezentace. Ta s výjimkou duelů proti Kanadě a Švýcarsku ani jednou neprohrála a došla až do finále.

Při cestě za medailovým snem porazila Finsko, USA či Švédsko. Každý zápas sledovalo velké množství lidí, nicméně vyřazovací boje trhají rekordy. Zejména semifinále proti Švédsku bylo z pohledu sledovanosti neuvěřitelné.

Česká televize se totiž pochlubila, že hned 76 procent zapnutých televizí napříč republikou vysílalo právě výhru ČR nad Švédskem. „Děkujeme za přízeň. V neděli útok na 100 procent?“ zní v oznámení.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Česká republika se v neděli večer zaměří na jedinou věc

Třebaže zbývají ještě dva zápasy do konce šampionátu, už byl překonán výše zmíněný rekord v návštěvnosti z roku 2015. Tehdy MS v hokeji na stadionech navštívilo 741 690 diváků s průměrem 11 589 na zápas. Nyní už dosáhla návštěvnost mety 765 385 fanoušků.

Kvůli obrovskému zájmu tedy v neděli večer kvůli finálové účasti domácí reprezentace dojde k některým zajímavým změnám. Například TV Nova oznámila, že neodvysílá premiérový díl seriálu Odznak Vysočina. Místo toho zařadí do programu reprízu Kriminálky Anděl.

Navíc tak učinila skvělým způsobem, když připomenula komentář Jakuba Voráčka ze závěru čtvrtfinálové bitvy s USA: „Můžeme to říct? Můžeme to říct? Už můžeme. Čeští hokejisté jsou ve finále MS. Abyste jim mohli fandit a zároveň nepřišli o premiérový díl oblíbeného seriálu Odznak Vysočina, výjimečně zařazujeme v neděli od 20:20 reprízu Kriminálky Anděl.“

Aby toho nebylo málo, mění se i otevírací doba obchodů. Konkrétně Penny své zákazníky upozornilo na to, že výjimečně nebudou jednotlivé pobočky tohoto řetězce zavírat ve 20:00, ale o hodinu dříve.

„Spolu fandíme hezky česky. Proto v neděli 26. 5. zavíráme v 19:00. Ať i naši zaměstnanci mohou fandit s vámi,“ stojí na sociálních sítích Penny s tím, že obchodní řetězec děkuje hokejistům za skvěle odváděnou práci a přeje jim hodně štěstí do finále.

Nutno zmínit, že jak Penny, tak TV Nova se dočkaly za své kroky především pozitivních a vděčných ohlasů.

Zdroj: TV Nova, Penny, ČT Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.