Spojte se s námi

Ostatní

Česká „21“ po dvou výhrách ještě v naději

Publikováno

dne

Český tým mladých fotbalistů „21“, po dvou výhrách, v sobotu se San Marinem doma 3:1 a v úterý na hřišti Moldavska také 3:1, živí stále naději na postup ze skupiny na ME 2019.

Výkony ale zcela nepřesvědčily. Je to z větší části nové mužstvo, chybí osobnosti typu Schicka, Trávníka, Luftnera, a dalších, kteří ji podepsali smlouvy v zahraničí nebo jsou ve stálé sestavě mužstev HET ligy.

V obou zápasech se trenér Lavička snažil dodržet stejnou sestavu, jen s minimem změn a snad se mu podaří nalézt tu pravou, podobající se minulému týmu. Charakter a bojovnost nově tvořící se parta jistě má.

Překvapuje defenzivní hráč Provod, hrající pouze Fortuna národní ligu za Sokolov, ale hrající kvalitně i dopředu s dobrým centrem, nový, možná asi dočasný kapitán Kulhánek, s fotbalovým přehledem a dobrou přihrávkou. Povzbudivě  se začíná jevit stoperská dvojice, Král – Bača. Musí se však vyvarovat zbytečných chyb.

Po uzdravení Černého a Pulkraba, nebo dalších hráčů, by mělo mužstvo nabrat na síle. Tu bude potřebovat v dalších zápasech, ale až příští rok.

Hned první dva, v březnu, doma s Chorvatskem a na hřišti Řecka už mnohé napoví. Nyní je už třeba, po ztrátách z prvních zápasů získávat jen plný počet bodů.

Na ME 2019 postupují pouze první celky ze skupin a čtyři týmy z druhých míst s nejlepším výsledkem. A to je dost těžký postupový klíč.

Reklama

Oblíbené