Spojte se s námi

Hokej

Češi zdemolovali domácí Švédy už v první třetině! Rulík slaví vítěznou premiéru

Národní tým vstoupil do reprezentační sezony v rámci Euro Hockey Tour utkáním s domácími Švédy vítězně. Svěřenci Radima Rulíka rozhodli o osudu zápasu už v první třetině, ve které nasázeli seveřanům čtyři góly. Česká reprezentace nakonec vyhrála 5:2.

Publikováno

dne

Národní tým vstoupil do reprezentační sezony v rámci Euro Hockey Tour utkáním s domácími Švédy vítězně. Svěřenci Radima Rulíka rozhodli o osudu zápasu už v první třetině, ve které nasázeli seveřanům čtyři góly. Česká reprezentace nakonec vyhrála 5:2.

1. třetina

Výběr Radima Rulíka vstoupil do turnaje velmi aktivně, za což byl krátce po začátku utkání odměněn úvodní brankou. K odraženému puku se mezi kruhy dostal Radan Lenc a pohotovou střelou otevřel skóre. Za pár okamžiků měl velkou šanci Voženílek, avšak tentokrát už švédský brankář odolal.

Švédové měli s pohybem českého týmu velké problémy, Carl Lindbom brzy lovil ze své branky kotouč podruhé. Už v čase 4:28 zvyšoval na 2:0 David Tomášek. Švédům se podařilo vyrovnat tempo hry až v polovině třetiny.

Sotva se však dokázal domácí celek trochu rozkoukat, Češi vykombinovali akci ke třetímu gólu, když Zábranského nahození od modré čáry šikovně tečoval Jakub Flek. A jelikož národní tým neměl stále dost, zvyšoval pět minut před koncem úvodního dějství Lukáš Sedlák už na 4:0.

Poprvé od roku 1983 vyhrál český tým proti Švédsku první třetinu o čtyři branky. 

2. třetina

Na začátku druhé části dostal národní tým možnost první přesilové hry, náhradní brankář Soderstrom společně s obranou žlutomodrých však tentokrát další katastrofě zabránil.

Ubráněné oslabení nalilo domácímu týmu do žil čerstvou krev, ten se následně dostal do velkého tlaku. V devětadvacáté minutě snížil přesnou střelou nad lapačku Málka Tim Heed.

Češi si vzali ale rychle čtyřbrankové vedení zpátky, kdy se po krásné akci bekhendem prosadil Adam Kubík. Švédové pak mohli znovu korigovat v přesilové hře. Luxusní vedení 5:1 si ale český výběr převedl do třetí třetiny.

3. třetina

Také v poslední dvacetiminutovce hledali domácí herní pohodu marně, nezměnila na tom nic ani jejich další přesilovka. V polovině třetí části se domácí přece jen ještě prosadili, když na konci rychlého protiútoku stál Viktor Ejdsel.

Jinak už se ale spíš utkání dohrávalo. Švédové si v závěru ještě zkusili hru bez brankáře, ale bez gólového efektu. Radim Rulík tak slaví se svým týmem vítěznou premiéru u národního týmu. Další zápasy Karjala Cupu jsou na programu o víkendu.

Zdroj: Karjala Cup

Reklama

Oblíbené