Češi v NHL: Zacha se dvakrát prosadil a oba góly stály za to! Rozjeté Carolině asistencí pomohl Nečas

V minulém kole se střetl Boston s výrazným Českým zastoupením právě s Nečasovou Corolinou a byla z toho už třetí po sobě jdoucí porážka pro Bruins. Znovu se vrátit na vítěznou vlnu se zadařilo v dnešním duelu proti Torontu. Na vítězství 2:5 se bodově podíleli hned čtyři Češi.

Bostonu se povedlo vrátit na vítěznou vlnu. Přesto, že domácí Toronto mělo střeleckou převahu, nebylo to nic platné. Rozhodla produktivita. První dějství branku nepřineslo. V tom druhém se nejprve ve vlastním oslabení prosadil Forbort.

Naopak v početní výhodě srovnal domácí Marner, ale za další tři minuty opět vedl Boston po brance Carla. Krátce po druhé přestávce na 1:3 zvýšil Greer, kterému na gól přihrál z farmy povolaný Jakub Lauko.

O kontaktní branku Toronta se postaral v čase 48:38 Jarnkrok. O půl minuty později na druhé straně ale zaúřadoval poprvé Zacha. Zasekávačkou poslal soupeře k zemi a švihem přesně vymetl levou šibenici.

Poslední řádek v zápisu utkání přibyl v čase 52:19 kdy se znovu prosadil Pavel Zacha. Tentokrát za přispění kamarádů z Česka. V rohu kluziště vybojoval kotouč Pastrňák, který našel na kruhu číhajícího Krejčího, ten ještě vylepšil pozici pro Zachu, který na zadní tyči zakončoval do odkryté branky. Parádní souhra! Zacha byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Carolina je aktuálně tým s největší formou ze všech! Tento status ji nedobrovolně přenechal právě Boston. Hurricanes ovládli 9 z posledních 10 duelů. V jaké pohodě aktuálně hrají se přesvědčilo Buffalo.

Carolina v KeyBank Center rychle vedla 0:3 a to už ve 13. minutě zápasu. Rychle snížil 1:3 Tuch, ale to bylo ze strany domácích vše. Ve třetí periodě naopak dvě branky přidali hokejisté v černých dresech a bylo hotovo.

Carolina si jasně poradila s Buffalem 1:5. Na druhou branku krásně přihrával Martin Nečas, který byl trpělivý a svůj pas narýsoval dokonale ve všech ohledech.

Zdroj: NHL, Twitter